Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Hyundai i20 WRC, buz üzerinde ikinci oldu

 En sportif Hyundai i20 wrc İzmit'te üretilen Hyundai i20'nin dünya ralli şampiyonasında yarışan versiyonu ikinci yarışta da podyuma çıktı.Tamamı kar ve buz zeminde geçen ve oldukça kritik ve zorlu parkurlardan  oluşan İsveç Rallisi'nde Hyundai Motorsport Takımı adına en iyi dereceyi yapan aracın sürücüsü Hayden Paddon
oldu.FIA Dünya Ralli Şampiyonası (WRC) nda  Dani  Sordo'nun kullandığı ikinci Hyundai i20 WRC'de altıncı sırayı aldı.

Monte Carlo Rallisi ile sezona üçüncülük ile başlayan Hyundai Motorsport, İsveç’te Thierry Neuville, Dani Sordo ve Hayden Paddon ile start aldı. Bu sezon ilk kez üç adet Yeni Nesil Hyundai i20 WRC ile yarışa başlayan takımın birinci pilotu Thierry Neuville, yarışın dördüncü etabında arka diferansiyelini kırınca büyük talihsizlik yaşadı fakat yarışı her üç otomobilde sorunsuz olarak tamamlamış oldu. İspanyol pilot Dani Sordo ise tıpkı Monte Carlo Rallisi’nde olduğu gibi bu sezonki çıkışını sürdürdü ve yarışı altıncı sırada tamamladı. Hayden Paddon ve co-pilot John Kennard’ın zorlu rakiplerine rağmen yarışı ikinci sırada bitirmesi, takım adına önemli bir zafer olarak nitelendirilirken aynı zamanda halen geliştirilme aşamasında olan Hyundai i20 WRC’nin geleceğine de ışık tuttu.
Avustralyalı pilot Hayden Paddon bu önemli zaferle ilgili olarak, "Bu podyum bana ve takımdaki tüm arkadaşlarıma armağan olsun. Bizler tüm yarışları kazanmak ve mutlu sonuca ulaşmak için var gücümüzle çalışıyoruz ama maalesef bazen istenmeyen kazalar veya arızalar yaşanabiliyor. Son etaplarda delinen radyatörden su akmaya başladı ama neyse ki geçici bir çözüm bularak yarışı ikinci sırada bitirmeyi başardık ve bu yeni otomobili podyuma taşıdık. Gerçekten iyi bir hafta sonu oldu ve kendimi Yeni Nesil i20 WRC’nin içinde çok rahat hissettim. Bundan sonraki yarışları kazanmak için daha fazla mücadele edeceğiz fakat benim ve Yeni i20 WRC’nin biraz daha zamanı ihtiyacı var. Liderden beş puan geride olan bu genç takım eminim ki çok daha başarılı sonuçlara imzasını atacak” dedi.
Genel Klasman Sonuçları
1) S. Ogier / J. Ingrassia (Volkswagen Polo R WRC) 1:59:47.4
2) H. Paddon / J. Kennard (Hyundai i20 WRC) +29.8
3) M. Østberg / O. Floene (Ford Fiesta RS WRC) +55.6
4) A. Mikkelsen / A. Jaeger (Volkswagen Polo R WRC) +1:10.8
5) O. Tanak / R. Molder (Ford Fiesta RS WRC) +1:50.7
6) D. Sordo / M. Martí (Hyundai i20 WRC) +2:24.0
7) H. Solberg / I. Minor (Ford Fiesta RS WRC) +2:40.0
8) C. Breen / S. Martin (Citroën DS3 WRC) +2:44.6
9) E. Evans / C. Parry (Ford Fiesta R5) +5:17.0
10) T. Suninen / M. Markkula (Škoda Fabia R5) +5:31.6


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..