Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Ödüllü otomobilin yeni bir versiyonu ortaya çıktı!

Mazda ; MX-5 modeliyle yılın otomobili, yılın tasarımı gibi bir çok ödülü alırken farklı bir modeliylede otomobilseverlerin karşısına çıkıyor..Mazda'nın efsanevi modeli MX - 5, hard top versiyonuyla çok daha çekici hale gelmiş.İlk kez tanıtılan roadster fastback tarzındaki


 Mazda'dan farklı bir tasarımotomobilde, sade ve akıcı tasarım tavanla birleşerek arka pencereye ulaşıyor. 10km / h hızla açılıp kapanabilen tavan bir düğmeyle kontrol ediliyor.Yeni MX-5 RF, standart MX-5 ile aynı bagaj hacmine sahip.
Mazda MX-5 RF; SKYACTIV-G 1.5 ve SKYACTIV-G 2.0 olarak iki farklı motor tipi ile
6 ileri manuel ve otomatik vites seçenekleriyle Avrupa'da satışa sunulacak.
2016 New York Uluslararası Otomobil Fuarı'nda sergilenen otomobilin yanı sıra Mazda standı'nda Mazda CX-9, Mazda CX-3, Mazda CX-5, Mazda3, Mazda6, Mazda MX-5, SKYACTIV-G 2.0 ve SKYACTIV-G 2.5 benzinli motor, SKYACTIV-G 2.5T direkt enjeksiyonlu turbo motorlar ziyaretçilerin karşısına çıkıyor.


 Mazda'dan farklı bir tasarımDördüncü nesil Mazda MX-5, hem 2016 Dünya’da Yılın Otomobili (WCOTY) hem de Dünya’da Yılın Tasarımı ödüllerinin sahibi oldu. Mazda, Mazda2’nin 2008 yılında WCOTY ödülünü almasından sonra ikinci kez bu ödüle sahip olurken, ödüllerin tarihinde her iki unvanı birden kazanan ilk model oldu.


Dünya’da Yılın Otomobili ödülleri, bir grup uluslararası otomobil gazetecisi tarafından 2004 yılında verilmeye başladı. Bu yılın jürileri 23 farklı ülkeden gelen 73 gazeteciden oluşuyor. 24 Mart tarihinde New York Uluslararası Otomobil Fuarı’nda verilen ödüllerde MX-5, finale kalan Audi A4 Sedan/Avant ve Mercedes-Benz GLC arasından sıyrılarak ödülü aldı. Dünya’da Yılın Otomobil Tasarımı ödülünün diğer finalistleri ise Jaguar XE ve Mazda CX-3’tü.


Mazda Kuzey Amerika Operasyonları Başkan ve CEO’su, ayrıca Mazda Motor Corporation İcra Sorumlusu Masahiro Moro, ödüller hakkında şunları söyledi: “Mazda MX-5’in hem Dünya’da Yılın Otomobili hem de Dünya’da Yılın Tasarımı ödüllerine layık görülmüş olması çok büyük bir onur. İkonik MX-5 roadster’ımız bir milyon adet üretime yaklaşırken, bu ödüller otomobilimizin genç, enerjik ve amacına uygun olmasının yanı sıra her Mazda’nın sürüşü kadar görüntüsünün de muhteşem olduğunun kanıtı.”


“Bu ödülü firmam adına kabul ederken, her Mazda çalışanını, perakende ortağını ve dünyada bu saf roadster’ın sürüş keyfini yaşamış tüm müşterilerimizi temsil ediyorum.”


Mazda Tasarım Bölümü Başkanı Ikuo Maeda ise şunları söyledi: “Bu ödülü kabul etmekten büyük gurur duyuyorum. Bu ödül, tasarımlarımızın dünyanın her yerinden insanları birbirine bağlayabileceğinin bir kanıtı. Yeni nesil serimiz, araçları hayata katmayı planlayan KODO-Hareketin Ruhu tasarım felsefemiz ile tasarlandı ve şeklinin güzelliğini sürekli olarak zarifleştirmeye devam ettik. Mazda, kendisiyle gurur duyan ve ilerlemeye devam eden bir Japon markası. Ayrıca biz de tasarımlarımızı daha da geliştirmeye devam etmek konusunda kararlıyız.”


Dördüncü nesil MX-5, SKYACTIV Teknolojisi ve KODO-Hareketin Ruhu tasarımına sahip araçlardan oluşan yeni nesil araç serisinin altıncı modeli. 2015 yılında küresel çapta piyasaya sunulan model, büyük ölçüde azaltılmış yüksüz ağırlığı, insan merkezli tasarımı ve ‘Jinba-ittai’ sürüş keyfi hissi sayesinde müşterilerden büyük ilgi gördü.


Yeni MX-5 şimdiye kadar 2015-2016 Japonya’da Yılın Otomobili ve 2016 Birleşik Krallıkta Yılın Otomobili (UKCOTY) ödülleri de dahil 30’un üzerinde ödüle layık görüldü. Modelin üstü açılabilir sert tavana sahip versiyonu Mazda MX-5 RF’nin ilk tanıtımı ise 2016 New York Uluslararası Otomobil Fuarı’nda yapılıyor.


Mazda, müşterilerin tekrar tekrar seçeceği ‘tek’ marka olma amacıyla sürüş keyfi veren otomobiller üretmeye devam edecek.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..