Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Yeni MeganeGT’de 4CONTROL: bu segmentte bir ilk

 yeni megane satışa sunulduYeni Megane Türkiye pazarına, zengin benzinli ve dizel  motor seçeneklerine sahip olarak çıkıyor..Türkiye’de Yeni Megane; Joy, Touch, Icon ve GT-Line olmak üzere 4 ekipman seviyesi ile pazarda yerini alıyor.Bu ekipman seviyeleri bezinli ve dizel motor seçenekleri ile eşleşiyor. GT versiyonu ise 1.6TCe
205bg ve 1.6dCi 165 bg seçenekleri ile özel sipariş ile satışa sunuluyor olacak.
Yeni Megane7 Nisan 2016 tarihinden itibaren 65.250TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.
Yeni Renault Megane Türkiye’de 4 ekipman seviyesi ile pazara sunuluyor:
JOY: Perde hava yastıkları, ESP + HillHolder, Cruise Control, manuel klima, elektrikli ön ve arka camlar,
4,2’’ ekran & multimedya sistemi, USB & Bluetooth,, 6 LED gündüz farları, 16’’ jantlar

TOUCH: Yağmur sensörü ve otomatik yanan farlar, elektronik klima, eller serbest kart sistemi, deri direksiyon simidi, arka park sensörü, C şeklinde LED gündüz farları, krom çerçeveli ön sis farları, 16’’ alüminyum alaşımlı jantlar

ICON & GT Line: Elektronik el freni, geri görüş kamerası, Multisense, 7’’ dokunmatik ekran & R Link 2.0, elektrikli katlanır yan aynalar, Full-LED farlar, 17’’ alüminyum alaşımlı jantlar

8,7’’ dokunmatik portre ekran formatı ile R.link 2 ve sürüşe yardımcı teknolojiler Yeni Megane’daIcon ve GT Line versiyonlarında opsiyon olarak sunulacak.
 yeni megane satışa sunuldu
Yeni Megane Türkiye pazarında zengin benzinli ve dizel eksiksiz bir motor seçeneğine sahip.
Benzinli
• 1.2 TCe 130 bg
Dizel
• 1.5 dCi 90bg & 110bg
• 1.5 dCi EDC 110bg
• 1.6 dCi 130bg

1.2 Tce 130bg EDC ve 1.6 16V 115 bg benzinli ve 1.6 dCi 165bg EDC dizel motorları ise 2016 yılının ikinci yarısında ürün gamına ekleniyor olacak.

Yeni Meganedinamik tasarımve bir üst segmentten alınan teknolojiler:


 Yeni Meganeön ve arka yüzde fark yaratan yeni LED ışık imzası ve dinamik tasarımı ile oldukça etkileyici bir tasarıma sahip
 R-Link 2 sayesinde internet bağlatılıteknolojik bir sürüş sunuyor. 8,7 inçlik (22cm) porte formatında ekran segmentinin en büyük ekranı
 Multi-Sense teknolojisi sayesinde kişiselleştirilebilen sürüş deneyimi. Yeni Espace ve Talisman’da bulunanRenault’nun eşsiz MultisenseteknoojisiC segmentindeki Yeni Megane’da da yer alıyor.
 En yeni, sürüşe yardımcı teknolojiler (ADAS) ve renkli HeadUpDisplay. Yeni Meganesegmentinde bu özelliğine sahip tek model
 Yeni MeganeGT’de 4 Control: Yeni Megane’ınsegmentinde dünyada ilk kez kullanıldı

Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar:“Rekabetin oldukça yoğun olduğu C segmentindeYeni Meganeher türlü beklenti ve ihtiyaca hitap edecek geniş bir ürün gamı ile Türkiye pazarında 7 Nisan’dan itibaren yerini alıyor. Yeni Meganedinamik, zarif tasarımı ve üst segmentten aldığı teknolojileri ile rakipleri arasında öne çıkmaya hazırlanıyor.Diğer yandan Yeni Renault Megane rekabetçi fiyatları ile kendinden her zamankinden fazla söz ettirecek. ”dedi.
Dinamik ve özenle tasarlanmış hatlar


Yeni Megane, daha dinamik ve iddialı bir duruş sergileyen önceki nesillerine göredaha dengeliorantılara sahip:.
 daha uzun: 4,359mm (+64mm),
 daha alçak: 1,447mm (-25mm),
 daha geniş ön ve arka iz mesafesi; Yeni Megane’ınsegmentinde en genişi – önde: 1,591mm (+47mm) arkada: 1,586mm (+39mm),
 daha uzun dingil mesafesi: 2,669mm(+28mm)
 daha kısa ön çıkıntı: 771mm (-21mm),
 18 inçe kadar daha fazla jant serisi.

Yeni Megane,güçlü omuzlarıile Renault markasını genlerine işlemiş olan dinamizmivurguluyor. Gövdenin ve kaputun alt kısmındaki düzenli ve belirgin hatlar otomobilin dinamik duruşuna katkı sağlıyor.

Yeni Renault Megane,önde ve arkada sıra dışı tasarımları ilegündüz ve gecefarlarına sahip:

 Önde yer alan C şeklindeki gündüz farları LED 3D-efektli aydınlatma kılavuzlarına sahip. Yeni Megane’ınIconversiyonundan itibaren hem kısa hem de uzun aydınlatma fonksiyonlarına sahip Full-LED aydınlatma modülleri standart olarak bulunuyor. Bu PureVision LED teknolojisi halojen aydınlatma sistemlerine göre gece görüşünde dikkate değer bir iyileştirme sağlıyor.
 Arkada, sürekli yanan LED farlar, EdgeLight teknolojisi sayesinde yatay ışık imzası sunuyor. Yeni EdgeLight teknolojisi sayesinde derin, koyu kırmızı bir ışık ile 3D fırça darbesi etkisi uyandırılıyor.

Bir üst segmentten alınan teknolojiler

CMF (CommonModuleFamily) C/D modüler mimarinin kullanılması sayesinde Yeni Megane’nın bir üst segmentle, Yeni Espace ve Talisman ile aynı özelliklerin kullanması mümkün oldu. Bu özellikler arasında; HeadUpDisplay, 7 inçlik renkli TFT (Thin Film Transistor) gösterge paneli, iki versiyon halinde sunulan mültimedya R-Link 2 tablet (7 inçlik harita formatı veya 8.7-inch portre formatı ekran), Multi-Sense teknolojisi ve 4Control. Bu kapsamlı teknolojiler segmentte eşsiz bir yer tutuyor.

8.7-inçlik tablet R-LINK 2 sayesinde internet bağlantı teknolojili bir sürüş

Yeni Megane’da, segmentinde tek örnek olan 8.7-inçlik (22 cm) portre formatlı ekrana sahip R-Link 2 bulunuyor. Bu, Yeni Espace ve Talisman’da kullanılan ekran ile aynı. Bu segmentte daha önce görülmemiş şekilde, söz konusu ekran kolay kullanım için akıllı telefon veya tablet bilgisayarlarda olduğu gibi kapasitatif ekran kullanıyor.

R-Link 2’ye navigasyon, telefon, uygulamalar ve radyo gibi unsurların daha kolay kullanılabilmesi için ses tanıma fonksiyonu da dahil.

R-LINK 2’nin sundukları:
 Sezgisellik: Kolay kullanımlı ara yüz, tablet veya akıllı telefonlardakine beziyor: çek-bırak, sayfa kaydırma, iki parmakla zumlama, vs.
 Kolayca kişiselleştirme: İkonlara sahip kolayca kişiselleştirilebilen ana sayfalar ve önceden ayarlanmış altı farklı sürüş ayarı ve araç içi ambiyans tercihlerine erişmek çok kolay,
 Kontrol merkezi: Sürüşe yardımcı teknolojiler de dahil olmak üzere pek çok araç fonksiyonunu çalıştırılması ve devre dışı bırakılması mümkün,
 Internet bağlantı teknolojisi: R-LINK Store’a ve güncel haritalara erişimMULTI-SENSE teknolojisi sayesinde kişiselleştirilebilensürüş deneyimi

Yeni Espace ve Talisman’da da bulunan Multi-Sense teknolojisi Yeni Megane ile C segmentine taşınıyor. Multi-Sense sayesinde kullanıcılar sürüş deneyimlerini kişiselleştirebiliyor. Gaz pedalı ve motor tepkisinin modifiye edilmesi, EDC otomatik şanzımanın vites değiştirme hızının ayarlanması, direksiyon sertliğinin ayarlanması, koltuklardaki masaj fonksiyonun (Iconversiyonunda) ve kabin aydınlatmasının ayarlanması ile gerçekleştiriliyor.


Orta konsoldaki Multi-Sensetuşu tüm bu fonksiyonlara erişilmesini mümkün kılıyor. Sistem beş farklı sürüş modusağlıyor: Neutral,Sport,Comfort,PersoveEco. GT versiyonundaEcomodunun yerini ‘R.S. Drive’ modu alıyor.


Beş farklı iç aydınlatma seçeneği mevcut: sepya, kırmızı, mavi, mor ve yeşil. Aydınlatma ambiyansı orta konsolu ve Icon versiyonundan itibaren ön ve arka kapıları kapsıyor. Yansıttığı renk TFT ekran ve portre-formatlı multimedya ekran ile bağlantılı.


Ayrıca, MULTI-SENSEteknolojisi sayesinde sürücünün üçfarklı ayara bağlı olarak motor sesini ayarlaması mümkün:Neutral,ComfortveSport.


En yeni sürüşe yardımcı teknolojiler (ADAS) ve renkli HeadUpDisplay

Bir üst sınıftaki araçlar için düşünülen renkli HeadUpDisplayYeni Megane’da da bulunuyor. Katlanır HeadUpDisplay göstergesi bir yandan güvenliği ve sürücü konforunu artırırken öte yandan sürüş desteklerinin kullanımını kolaylaştırıyor. Sürücüleri gözlerini yoldan ayırmadan stressiz biçimde tüm bilgilere, navigasyon talimatlarına ve sürüşe yardımcı teknolojilere (ADAS) ulaşabiliyor.

Yeni Megane kısa süre önce Yeni Espace ve Talisman’da gözler önüne serilen en yeni sürüşe yardımcı teknolojileri C segmentine taşıyor ve bünyesinde barındırıyor. Tüm ADAS işlevleri R-Link 2 tableti üzerinden kontrol ediliyor:
 Güvenlik: ACC ile hız kontrolü (adaptifcruisecontrol), aktif acil fren destek sistemi (AEBS).
 Uyarı: şerit takip sistemi (LDW), güvenli mesafe uyarısı (DW), kör nokta uyarı sistemi (BSW).
 Yardımcı: geri görüş kamerası, otomatik kısa ve uzun farlar (AHLB), ön, arka yan park sensörleri ve Eller Serbest Park Sistemi.

Yeni MeganeGT’de 4CONTROL: bu segmentte bir ilk

Yeni Megane GT, bu segmentte 4CONTROL teknolojisine sahip ilk araç. Renault’nun geliştirdiği bir inovasyon olan 4CONTROL şasisi arka tekerleklerin manevraya katılmasını sağlıyor.

Megane GT için Renault Sport mühendisleri tarafından geliştirilen bu teknoloji sportif, dinamik ve hassas bir viraj alma kabiliyeti sunuyor ve eşsiz bir sürüş deneyimi sunuyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..