Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Geçen yılın şampiyonu 2.ci oldu

 çekişmeli bir yarış oldu2016 Türkiye Tırmanma Şampiyonası'nın dördüncü ayağı olan Çankaya Tırmanma Yarışı, Ankara Otomobil Sporları Kulübü (ANOK) tarafından Elmadağ Kayak Merkezi Yolu Kömürcüler Mahallesi’nde 15 ekibin katılımıyla düzenlendi.
Pazar sabahı antrenman çıkışları ile başlayan organizasyon, 


6 kilometre uzunluğundaki parkurda 3 çıkış olarak koşuldu. Bursa, Antalya, İzmir, Ankara ve İstanbul illerinden 15 sporcunun katıldığı yarış oldukça çekişmeli geçti.
Geçen yılın Türkiye Tırmanma Kategori 1 Şampiyonu Bursalı sporcu Burak Başlık Citroen Saxo VTS ile Kategori 1'de birinciliğe uzanan isim olurken, ikincilik Fiat Palio ile yeniden yarış parkurlarına dönen eski şampiyon sporculardan Burak Sohtorik’in oldu...

Kategori 2'de Antalya’dan Fiat Punto S16000 ile yarışa katılan Hakan Yuva günün en hızlısı olurken, onu Bursa’dan Renault Clio Ragnotti ile Hakan Ertarman ikinci ve Fiat Punto Kit Car ile Ankara’dan Mustafa Göçer üçüncülü olarak takip ettiler.Kategori 3'te ise Honda Civic Type-R EP3 ile Ülkü Motorsport adına yarışan Bursa’danİsmet Toktaş birinciliğin sahibi olurken, geçen yılın şampiyonu Ankaralı Refik BozkurtRenault Sport Clio ile sadece 10 salise farkla ikinci sırada finişe ulaştı. İki sporcu arasında her 3 çıkışı da sadece saliselerin ayırması ve her 3 çıkışın da aynı saniye içinde olması dikkat çekti. Bu kategorinin üçüncüsü Opel Astra GSI ile Ankaralı Cem Şit oldu.
 çekişmeli bir yarış oldu Kategori 4’de ise geçen yılın Türkiye Tırmanma Şampiyonu Ümit Ülkü, Porsche 997 GT3 ile bir kez daha kategorisini kazanmayı başardı. Ülkü Motorsport adına adına yarışan Ülkü, aynı zamanda ikinci çıkışta kaydettiği 03:10.750’lik zamanıyla günün en hızlı çıkışını kaydetti. Renault Sport Clio ile Ayhan Germirli’nin ikinci sırada podyuma çıktığı kategorinin üçüncüsü ise Anrakalı ev sahibi sporculardan Mitsubishi Lancer EVO IX ileKadir Murat Altuntaş oldu.

2016 Türkiye Tırmanma Şampiyonası 06-07 Ağustos tarihlerinde Kocaeli’de düzenlenecek olan KOSDER Tırmanma Yarışı ile devam edecek.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..