Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Şampiyonada ilk yarış başlıyor

 Rallikros başlıyorSpor dünyasının ve otomotiv sektörünün birleştiği, en heyecanlı yarışlardan biri olan rallikrosta Türkiye'de güzel şeyler oluyor.2016 Türkyie Rallikros Şampiyonası’nın (TRX)  ilk yarışı, 14 Ağustos 2016 Pazar günü Düzce’de yer alan Kaynaşlı Motorsporları Merkezinde gerçekleştirilecek. Rallikrosta,  iki adet, Avitaş Motorsport tarafından imal edilerek  Dünya Rallikros Şampiyonası 
RX Lites sınıfında yarışan  Control 4 modelinin iki çekişli versiyonu Control 2 de yarışacak.Yarışta aynı takıma ait Anadol A1'de rakiplerini geçmeye çalışacak.


 


Toprak zeminli parkurda 4 otomobilin aynı anda start alacağı organizasyon, nefes kesen mücadelelere sahne olacak…
2016 sezonunda Türkiye Şampiyonası statüsüne kavuşan rallikros branşında sezonun ilk yarışı 14 Ağustos Pazar günü, Kaynaşlı Motorsporları Merkezi'nde yeni inşa edilen yerleşik Kaynaşlı rallikros parkurunda çoklu çıkış formatında gerçekleştirilecek.

 Control 2 de yarışıyor


 Eskişehir Otomobil Sporları Kulübü (ESOK) tarafından, Düzce Valiliği, Düzce Belediyesi, Kaynaşlı Kaymakamlığı ve Kaynaşlı Belediye Başkanlığı katkılarıyla düzenlenecek olan yarışlar hem mahalli, hem de ulusal klasmanlarda koşulacak.
Otomobillerin teknik özelliklerine göre 3 ayrı kategoride mücadele edeceği organizasyon, 11:30-12:30 saatleri arasında serbest antrenmanlar ile başlayacak, 12:30-13:30 arasındaki resmi antrenman ve sıralama turları ile devam edecek. 13:30-14:30 saatleri arasında koşulacak olan ısınma turlarının ardından, 14:30'da yarı final 15:30'da final turları ile organizasyon son bulacak. Sezonun ilk yarışında dereceye giren sporcular, saat 17:00’de yarışma parkurunda düzenlenecek ödül töreni ile kupalarına kavuşacaklar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..