Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

İstanbulpark; Peugeot 208 T16, DS3 R5, Ford Fiesta S2000 mücadelesine sahne olacak

  Türkiye'nin ve dünyanın en büyük kentlerinden biri olan İstanbul'da heyecan fırtınası esecek.2016 (TRŞ) Türkiye Ralli Şampiyonası’nın altıncı etabı olan TÜYAP 37.İstanbul Rallisi; İstanbul Otomobil Sporları Kulübü tarafından 24-25 Eylül tarihlerinde Intercity İstanbul Park ve çevresinde yapılacak.
Türkiye de otomobil yarışlarında;  kıpırdanma, yeni başkanla devam ediyor. Ancak tanıtım, seyirciyi spor alanına ulaştırma anlamında sıkıntılar devam ediyor.
Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu TOSFED'in aşağıda okuyacağınız basın bülteninde seyircilerin ralllinin yapıldığı alana nasıl ulaşabileceği hakkında hiçbir bilgi yok.Bu konuda ki girişim ve çalışmalar topluma ulaşamıyosa başarı zor görünüyor.Önce tanıtım sonra da seyiricinin ralli alanına ulaşması ve bilgilendirme en önemli konular olarak öne çıkıyor.

Türkiye Ralli Şampiyonası'nda sezon finaline yaklaşılırken, şampiyonlukların belirlenmesi adına büyük önem taşıyan sezonun 6.yarışı TÜYAP 37.İstanbul Rallisi, 24-25 Eylül 2016 tarihlerinde organize ediliyor. Kısa adı İSOK olan İstanbul Otomobil Sporları Kulübü tarafından TÜYAP ana sponsorluğunda, Ford, İstanbul Ticaret Odası, İPOP, TTOK, Fiat ve Şişli Belediyesi katkıları ile organize edilen ralli Intercity İstanbul Park ve çevresinde gerçekleştirilecek.

24 Eylül Cumartesi günü saat 14:30'da İstanbul Park Oto Pazarı’ndan verilecek start ile başlayacak rallinin ilk gününde, ekipler 16,35 km uzunluğundaki Göçbeyli ve 13,70 km. uzunluğundaki Oruçoğlu özel etaplarının ardından saat 16.30’dan itibaren Intercity İstanbul Park’ta yer alan 3,64 km. uzunluğundaki toprak zeminli seyirci özel etabında mücadele edecekler. Seyirci özel etabının arından rallinin ilk günü 17:30’dan itibaren gün sonu servisinin ardından kapalı parkta tamamlanacak.

Rallinin ikinci günüde heyecan, saat 10:30’dan itibaren Göçbeyli ve Oruçoğlu etaplarında devam edecek. Bu iki özel etabın ikişer kez geçilmesinin ardından saat 15:20’de Intercity İstanbul Park’ta yer alan Redbull.com Power Stage (avantaj etabı) etabı ile yarış sona erecek. Bu etapta genel klasmanda ve sınıflarında ilk üçe girerek şampiyonaya ekstra puan taşımak için kozlarını paylaşacak olan ekipler, 15:30'dan itibaren TÜYAP 37.İstanbul Rallisi'ni İPOP'taki finiş podyumunda tamamlayacaklar.

Bu yarış öncesinde, Türkiye Ralli Şampiyonası'nda Peugeot 208 T16 R5 ile Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez 73 puanla lider durumda bulunurken, Citroen DS3 R5 Evo ile Burak Çukurova-Vedat Bostancı 60,2 puanla ikinci ve Ford Fiesta S2000 ile Orhan Avcıoğlu-Burçin Korkmaz ekibi de 54 puanla üçüncü sırada yer alıyor.

Türkiye Ralli Takımlar Şampiyonası'nda ise 103,4 puanla Castrol Ford Team Türkiye'nin liderliği devam ederken 95 puanlı Neo Motorspor ikinci ve 84 puanla BC Vision Motorsport üçüncü sırada...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..