Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Vahşi Batı'nın En Yeni Elektrikli Otomobili


Dünyanın en yeni elektrikli otomobili , tek şarjla 
643 km yol gidecek.Lucid Air adı verilen araç, Amerika Birleşik Devletleri'nin California eyaletinde faaliyet gösteren Lucid Motors tarafından imal edilerek,  100 000 Dolar fiyatla otomobilseverlerin karşısına çıkacak.Elektrikli otomobil 2018 yılında Arizona'da bantlardan inecek.

Lucid Motors,  Lucid Air ileTesla kadar Mercedes Benz ve BMW'yi gözüne kestiriyor.
Apple, Google gibi kendi otomobilini üretmek isteyen  Samsung, Lucid Motors'un enerji ortağı olarak bu projede yer alıyor.

130kWh pille çalışan otomobilde , iki elektrikli motorun sağladığı güç 1000 beygir.
4 x4 çekiş düzeniyle yürüyen Lucid Air, 0'dan 100 Km'ye 2.5 saniyede çıkıyor.
4 kapılı lüks sedan otomobil önde ve arkada keskin ve uzun şekilde yer alan lambaları, liftback yapısı, sade ve akcı tasarımıyla ilgi çekici görünüyor.

 2007 yılında Atieva adıyla kurulan Lucid Motors,  Lucid Air'in 100 kWh ve 600 HP gücünde standart bir versiyonunu da üretecek.

KaynaK;  https://lucidmotors.com/


5 yorum:

 1. Ebatları bayağı büyükmüş bu otomobilin.

  YanıtlaSil
 2. Petrol ve gaz rezervlerinin devamlı azaldığı günümüzde, Tesla görünüşe göre geleceğin google'si olacak.Yani piyasanın en kaliteli otomobil üreticisi konumuna gelecek.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bizim yerli elektrikli otomobil de başarılı olur inşallah. Param yeterse yerli otomobili almak isterim.

   Sil
 3. Tesla geleceğin Mercedes'i olma yolunda ilerliyor. Lucid Motors Tesla'ya güzel ve ciddi bir rakip olacaktır. Almanlar bile Audi, BMW, Mercedes'iyle Tesla'ya rakip olmaya çalışırken en ciddi rakibin Lucid Motors'un Tesla'ya önemli bir rakip olacağı bir gerçek. Lucid Air çok şık ve modern bir tasarıma sahip teknolojisiyle de tasarımı gibi göz kamaştırıyor ancak Tesla'ya rakip olmak o kadar kolay değil. Bu da bir gerçek

  YanıtlaSil
 4. Artık geleneksel markaların rakipleri yeni elektrikli otomobiller alacak. Belkide yerlerini alacaklar..

  YanıtlaSil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..