Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Mercedes Benz; fuarda, ödüllerde, gündemde...

2016 yılında Türkiye'de 32 666 otomobil, 8070 hafif ticari araç satan Mercedes Benz,  40 736 adet toplam satışla ülke genelinde dokuzuncu sıraya yerleşti.Ezeli rakibi ise 27 166 adet otomobil satışı gerçekleştirdi. Türkiye’nin 2016 yılı otomotiv markaları araştırmasında (YNY Associates Incorporation) da en değerli otomobil


en yeni mercedesler fuarda


markası Mercedes Benz olurken ODD Satış ve İletişim Ödülleri, 2016 Gladyatörleri töreninde ise ‘İletişim Ödülleri’ kategorisinde ‘Yılın Dijital ve Sosyal Medya Uygulaması’  ödülü Alman markaya geldi.
 Dışardaki yatırımları içeriye çekmek için öncelikle otomotiv firmalarına sataşan yeni başkan Donald Trump'un  ülkesinde gerçekleşen  Detroit Otomobil Fuarı’nda da  AMG GT C Edition 50  ve Mercedes-Benz GLA başta olmak üzere  yeni modellerini tanıtıyor..Fuarda tam bir yıldızlar geçidi yaşanıyor!

Mercedes-Benz,  GLA’yı yenilenen iç ve dış tasarımı ve güncellenen donanımlarıyla
 8-22 Ocak tarihleri arasında düzenlenen
 NAIAS (North American International Auto Show) - Detroit Motor Show’dan 
bir gün önce düzenlediği  organizasyonla  tanıttı. Westin Book Cadillac’ta düzenlenen organizasyonda, açılış konuşmasını yapan Daimler AG CEO’su Dr. Dieter Zetsche, yeni CASE (Connected, Autonomous, Shared & Service and Electric Drive) stratejisi kapsamında bağlantılı, otonom, paylaşımlı ve elektrikli otomobil konularında Mercedes-Benz’in öncü konumundan bahsetti ve dijitalleşen yenilikçi modeller ile sürekli gelişim içinde olunduğunu belirtti. Grup Araştırma ve Mercedes-Benz Otomobilleri Geliştirmeden Sorumlu Daimler AG Yönetim Kurulu Üyesi Ola Källenius, Ar-Ge çalışmalarına büyük önem verildiğini ve öncü rolün korunmaya devam edileceğini belirten bir konuşma yaptı ve etkinlik Bebe Rexha performansı ile son buldu.
Yeni Mercedes-Benz GLA: Verimlilik şampiyonu

İlk olarak 2013 yılında yollara çıkan Mercedes-Benz GLA, sınıfının en başarılı modellerinden biri olmakla kalmıyor aynı zamanda kompakt SUV segmentini yeniden tanımlıyor. Yenilenen GLA sportif tasarımı, çevik sürüş özellikleri ve geniş kapsamlı kişiselleştirme olanakları ile öne çıkıyor. Mercedes-Benz’in ilk kompakt SUV modeli olarak sınıfına yeni standartlar getiren GLA kısa sürede kendini kanıtladı ve sınıfının en başarılı modellerinden biri olmayı başardı.

Alımlı tasarım, yüksek teknik performans
Mercedes-Benz GLA modeli SUV karakterini bünyesinde barındıran etkileyici ve alımlı tasarımıyla öne çıkarken SUV karakterine uygun teknik performansı da gösteriyor.


Standart olarak konforlu bir süspansiyon sunulan GLA modelinde AMG tasarım konsepti ile birlikte isteğe bağlı olarak daha alçak bir süspansiyona da sahip olunabiliyor. Yine isteğe bağlı olarak sunulan Off-road konforlu süspansiyon ile 30 mm daha yüksek bir karoser devreye giriyor. Artan yerden yükseklik bir yandan arazi şartlarında daha rahat hareket etme imkânı tanırken aynı zamanda daha yüksek bir oturma pozisyonu ve daha etkileyici bir off-road görünümü sağlıyor.

Değer katan nitelikler

Yeni Mercedes-Benz GLA, HANDS FREE ACCESS veya 360 derece kamera sistemi gibi yeni konfor ve güvenlik ekipmanlarını bu sınıfta sunan tek model olarak öne çıkıyor. 360 derece kamerasistemi, aracın çevresinden topladığı verileri tek bir görüntü veya yediye bölünmüş küçük görüntüler olarak orta konsoldaki merkezi ekrana aktarıyor. Sistem aynı zamanda ön, arka ve iki adet dikiz aynasında bulunan dört adet kameradan elde edilen verilerle sanal olarak oluşturulan kuş bakışı görünüm imkânı da sunuyor.

Yeni motor seçenekleriyle daha az yakıt tüketimi

GLA, GLC, GLC Coupé, GLE, GLE Coupé, GLS ve G-Serisi olmak üzere yedi farklı SUV modeliyle Avrupalı premium üreticiler arasında en zengin çeşitliği sunan Mercedes-Benz, müşterilerin beklentilerini en iyi şekilde karşılıyor.

 Mercedes-Benz, ürün çeşitliliği prensibi doğrultusunda GLA ürün gamında da zengin bir motor çeşitliliği sunuluyor. Motor alternatifleri baz versiyon olarak sunulan 103 gr/km CO2 emisyon salınımı değerine sahip 109 BG’lik (80 kW) Mercedes-Benz GLA 180 d ile başlıyor ve 381 BG’lik (280 kW) Mercedes-AMG GLA 45 4MATIC modeline kadar uzanıyor.

Ürün gamına yeni eklenen GLA 220 4MATIC 184 BG (135 kW) ve 300 Nm güç ve tork değeriyle 156 BG’lik (115 kW) ve 211 BG’lik (155 kW) iki adet benzinli motorun arasındaki boşluğu dolduruyor. Dört tekerlekten çekiş sistemiyle birleştirilen yeni motor seçeneği, 152 gr/km CO2 emisyon salınım değeriyle sınıfının en tutumlu alternatiflerinden biri olarak öne çıkıyor. Giriş seviyesi dizel motor seçeneği GLA 180 d ise 103 gr/km CO2 emisyon salınım değeriyle sınıfının verimlilik şampiyonu unvanını taşıyor.

Yeni E-Serisi Coupé: Stil sahibi ve sportif

Dünyanın en akıllı sedan, estate ve All-Terrain modellerinden sonra şimdi de coupé gövde seçeneği E-Serisi ailesini tamamlıyor.

Etkileyici coupé gövde orantıları, heyecan uyandıran tasarım ve uzun yol konforu sunan dört kişilik yaşam alanıyla yeni E-Serisi Coupé, zarafet ve alışagelmiş Gran Turismo karakteristiğini ileri teknolojiyle bir arada sunuyor. Yeni E-Serisi Coupé, kapsamlı akıllı telefon entegrasyonu, geniş ekranlı dijital kokpit ve isteğe bağlı olarak kısmi otonom sürüş imkânı sunan yeni sürüş destek sistemleri de dahil E-Serisi ailesinin sahip olduğu bütün gelişmiş elektronik sistemleri de bünyesinde barındırıyor. Düşük emisyon değerlerine sahip güçlü motorlar ve adaptif amortisörlere sahip konforlu süspansiyon sistemi sportif ve atak bir sürüş deneyimine olanak tanıyor.

Sedan ile aynı teknik yapıyı kullanan lüks spor coupé Mercedes-Benz tasarım dilinin bir sonraki adımını temsil ediyor. Yeni E-Serisi Coupé, mükemmel gövde orantılarıyla heyecan uyandıran bir tasarım ortaya koyuyor. Kıvrımlardan arındırılmış gövde yalın tasarım yaklaşımıyla şıklık ve zarafeti aynı potada eritirken coupé modele has sportifliği ve lüksü yansıtıyor.

Aşağıda konumlandırılan sportif ön ızgara ve merkezi yıldız kadar güç kamburlarına sahip uzun motor kaputu ön bölümü domine ederken, arkaya doğru daralarak alçalan tavan çizgisi ve kaslı arka tasarım Mercedes-Benz’e has coupé gövde orantılarını taşıyor. Dört adet çerçevesiz yan cam ve B sütunu olmayan yapı da dinamizme vurgu yapıyor. Bütün bu tasarım detaylarıyla E-Serisi Coupé tasarımıyla lüks ve stili tek bir gövdede harmanlıyor.


en yeni mercedesler fuarda


Mercedes-AMG’nin 50. yıl dönümü anısına

Mercedes-AMG, 2017 yılında kuruluşunun 50. yılını kutluyor. Spor otomobil ve yüksek performans markası “Sürüş performansının 50 yılı” sloganıyla kutladığı 50. yıl dönümü anısına geliştirdiği yeni Mercedes-AMG GT C ile AMG GT ailesini genişletiyor. AMG GT C Roadster modelinden sonra şirket şimdi de coupé modelini daha geliştirilmiş performans ve teknoloji seviyesiyle sunuyor. AMG GT S ile AMG GT R arasında konumlandırılan model lansmanla birlikte Edition 50 özel modeli ile satışa sunuluyor. Eş zamanlı olarak Mercedes-AMG GT ve AMG GT S modelleri de görsel ve teknik açıdan iyileştirilirken güçleri de arttırılıyor.

Şirketin 50. yıl dönümünü için geliştirdikleri özel versiyonu değerlendiren Mercedes-AMG Yönetim Kurulu Başkanı Tobias Moers: “Yeni AMG GT C ile spor otomobil ürün gamımızı altı modele çıkartırken ayrıca yarış tutkunları için AMG GT3 yarış otomobilimizi sunuyoruz. Tamamen kendi bünyemizde geliştirmiş olduğumuz ikinci model üç yıldan daha kısa bir süre içerisinde geliştirildi ve her biri yüksek sürüş dinamizmi sunan bir model ailesine dönüştü. Yıl dönümümüz anısına yeni AMG GT C Coupé modelimizi Edition 50 özel modeli ile satışa sunuyoruz. Eş zamanlı olarak AMG GT ve AMG GT S modellerimizi de görsel açıdan ve teknik olarak iyileştiriyoruz.” dedi.

5 yorum:

 1. Editör bey Mercedes-AMG'nin testleri devam eden F1 motorlu hiper aracı AMG One ile ilgili son haberleride paylaşırsanız çok sevinirim

  YanıtlaSil
 2. Ferrari, Mercedes-AMG Project One'ı makul bulmuyor.  Formula 1 motorlarının yol otomobillerinde yeri var mı? Ferrari CTO'suna göre yok.  Mercedes-AMG'nin hiper otomobil girişimi Project One, Formula 1'de kullanılan 1.6 litrelik turboşarjlı hibrit motordan beslenecek. 1,000 bg'in (746 kW) üzerinde güç üreten ve 10,000 devirden fazla çeviren bu otomobil Ferrari'nin şef teknik yöneticisini (CTO) pek etkilememişe benziyor. Avustralyalı Motoring'e konuşan Michael Leiters, F1 sistemlerini yola taşımanın çok mantıklı olmadığını belirtti.  "F1 motorunu bir araca takmak mı? Bunu zaten daha önce F50 ile yaptık ve bence çalışmayan bir formül."  "Gerçek bir F1 motoru yerine Formula 1 aracının inovasyonlarını ve konseptlerini taşımak daha iyi... Süper otomobil yapmak için işlere sıfırdan başlamayı yeğlerim."  Ferrari, 1995 yılında piyasaya sürdüğü F50'de 1990 sezonu Formula 1 aracında kullanılan atmosferik, 4.7 litrelik V12 motordan türetilen bir güç ünitesi kullanmıştı. 520 bg güç üreten motor 10,000 devir çevirebiliyordu. F50, etkileyici rakamlara rağmen selefi F40 kadar ikonik bir araç olamadı.  F1 motorunu yolda kullanmanın getirdiği bazı tavizler var. Örneğin, Cenevre'de yapılan açıklamada Mercedes-AMG'nin hiper otomobilinde kullanılan motorun 50,000 km'de bir ciddi bakım görmesi gerektiği belirtilmişti. Evet, araca 2.5 milyon $ ödeyebilecek insanların oynayacağı başka araçlarının olması bu kilometrelere gelişin uzun süreceği anlamına gelebilir fakat yine de bir sorun. Alman üretici, eylül ayında Frankfurt Otomobil Fuarı'nda tanıtacağı Project One'ın 300 örneğinin tamamını bu tarihe kadar satmış olmayı umuyor.  Bir diğer F1 takımı Red Bull ise sponsoru Aston Martin ile birlikte Valkyrie adlı hiper otomobil üzerinde çalışıyor. Ünlü tasarımcı Adrian Newey'in dizayn ettiği araç gücünü 6.5 litrelik V12 Cosworth motordan alacak. Hibrit desteğiyle motor gücünün 1,000 bg civarına çıkması bekleniyor.  McLaren'ın da yürüttüğü yeni bir hiper otomobil projesi var. Wokingli marka, kod adı BP23 olan model hakkında detayları saklama konusunda oldukça gayret gösteriyor. Şu aşamada aracın efsanevi F1 modeli gibi üç koltuklu düzene sahip olacağını biliyoruz. İngiliz süper otomobil üreticisi, ilk "hiper GT'si" olarak tanımladığı araçtan 106 adet üretecek.  Ferrari cephesinde de yeni bir hiper otomobil hazırlığı yaşanıyor olabilir. Ortaya çıkan patent görüntüleri ve Birleşik Arap Emirlikleri'nde görücüye çıkarılan konsept, İtalyan firmanın LaFerrari'den türetilen yeni bir model üreteceğine işaret ediyor.

  YanıtlaSil
 3. Project One 1.6 litre motora sahip(Bunun dışında her tekerde birer elektrik motoru var tabii). Nürburgring rekorunu kıracağız diyorlar. Şekil şemal olarak da mühendislik olarak da mevcut hiper arabalardan iyi görünüyor. Bir Ferrari taraftarı olarak her tarafında AMG Petronas imzası olan bu arabadan ötürü Mercedes'e saygılarımı sunuyorum. Çağımızın McLaren F1'i Project One'dır.

  YanıtlaSil
 4. Ne Mercedes-AMG, Ne Koenigsegg ne Hennessey nede Bugatti! 5000 beygirlik Devel Sixteen, dünyanın en hızlı otomobili olacak. Devel Sixteen henüz son sözünü söylemedi. Saatte 563 km gibi inanılmaz bir hıza çıkacağı iddia edilen Devel Sixteen, “süper” araba olmanın da ötesinde “hiper” ismiyle anılıyor. Saatte 563 km hız yapabilen 5000 beygirlik versiyonun yalnızca pistlere özel olduğunu duyuran Devel, bunun haricinde 2000 ve 3000 beygirlik versiyonları normal yollarda kullanılmak üzere müşterilere sunacak. Devel Dubaili bir markadır

  Kaynak: http://www.webtekno.com/5000-beygir-ile-dunyanin-en-hizli-arabasi-olacak-devel-sixteen-dubai-de-gozuktu-h36630.html

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Böyle bir araba yoktur fakedır bu araba sakın inanmayın https://www.youtube.com/watch?v=bQTPAZ8OXek

   Sil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..