Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Yeni Auris Touring Sports Freestyle

Toyota; SUV ve Crossover modellerine yakın duracak otomobiller geliştiriyor.
Bu  otomobiller ağırlıklı olarak SW tarzında olup daha çok Volvo, Audi, Subaru gibi markalarda rastlıyoruz.
Ve Toyota; Auris Touring Sports modelini araziye yaklaştırıyor.


Avrupa'da ilk modelinden bu yana (2006) Auris sayısı 1 250 000 adet satılırken 2016 yılında ise bu rakam 144 000 adet oldu.
2018 yılı için yapılan yenilikler arasında gövde ve kapı altı korumalar, camlar standart modelden farklılaşıyor.Auris Touring Sports  Freestyle adıyla Aralık ayında  yollara çıkacak otomobil, dizel, benzinli ve hibrit seçenekleri ve 1670 litre bagaj hacmiyle ilgi çekiyor.
Ne yazık ki Freestyle versiyonu az sayıda üretilecek.


Dünyanın en çok satanları; Ford F, Toyota Corolla, VW Golf ve diğer haberler..Standart modelden çok ciddi farkları olmayan otomobilin ilgi görmesi bekleniyor..


Volkswagen, Toyota derken aradan Renault - Nissan - Mitsubishi üçlüsü liderliğe yükseldi!


Toyota, yine en değerli otomobil markası; Tesla, 8 numaraya yükseldi


4 yorum:

 1. Yılmaz bey Toyota son 10 yıldaki en kötü tasarımlarını yapıyor. Toyota kalite ve tasarım olarak ciddi bir düşüş içerisinde. VW, Ford, Renault-Nissan, Honda, Hyundai-Kia tasarım ve kalite olarak Toyota'nın ilerisinde markalar hatta bu konularda Toyota'yı çoktan geride bile bıraktılar denilebilir. İlerleyen yıllarda satış rakamları konusunda da Toyota'yı yakalayacaklardır diye düşünüyorum

  YanıtlaSil
 2. Toyota; kendi markasının yanında Daihatsu, Lexus, Hino ile dünyanın en çok satan markalar grubundan biri.Diğerlerinin (VW-GMC-Renault-Nissan...) daha fazla markası var. Az markayla çok satış yapmakta ilginç bir durum!

  YanıtlaSil
 3. Yılmaz bey Toyota'nın eski kullanıcıları da olmasa Toyota bugün ayakta duramazdı. Ancak Toyota'nın sonu yakın görünüyor Toyota'nın ciddi anlamda kendini tasarım ve kalite olarak kendini yeniden yapılandırması şart. Aksi takdirde Toyota bu gidişle daha da kötüye gidecektir marka olarak kendini yeniden yapılanmdırmak Toyota'ya da iyi gelecektir çünkü şu anda Toyota'nın taze bir kana ve değişikliğe ihtiyacı var

  YanıtlaSil
 4. VW, Ford, Renault-Nissan, Honda, Hyundai-Kia'nın çoğu aracı tasarım ve kalite olarak Toyota'nın çoğu aracından çok daha iyidir tasarım ve kalite olarak.

  Passat > Avensis > Mondeo > Talisman > Accord >
  Jetta > Corolla > Focus sedan > Megane sedan > Civic sedan >
  Golf > Auris > Focus HB > Megane HB > Civic HB >
  Polo > Yaris > Fiesta > Clio 4 > Jazz > Micra

  YanıtlaSil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..