Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Babası gibi Türkiye'ye şampiyonluk getirdi

Red Bull sporcusu Yağız Avcı, Portekiz’de düzenlenen Casinos do Algarve Rallisi’nde harika bir performans gösterdi ve FIA Avrupa Ralli Kupası’nın sahibi oldu. Red Bull ve Raimund Baumschlager ekibinin desteğiyle Skoda Fabia R5 aracıyla yarışan Avcı, Avrupa’nın en önemli motor sporları kupalarından birini kazandı.

Beş kez Türkiye Şampiyonu, bir kez de Doğu Avrupa Ralli Şampiyonu olan Red Bull sporcusu Yağız Avcı, başarılarına bir yenisini daha ekleyerek Baumschlager ve Neo Motorspor desteğiyle Avrupa’nın en büyük organizasyonlarından birinde büyük bir başarı yakaladı. 


Türkiye'yi Başarıyla; Dünya, Avrupa ve Asya Şampiyonalarında Temsil Ettiler


Avrupa’nın farklı ülkelerinden 40 ekibin katıldığı FIA Avrupa Ralli Kupası’nın finali, bu sene Portekiz’de yapıldı. Toplam uzunluğu 155.77 km olan 13 özel etapta koşulan final yarışının kazananı Yağız Avcı – Bahadır Gücenmez ikilisi oldu. Yarışın dokuzuncu etabına kadar Portekizli rakibi Pedro Meireles’i yakından takip eden Yağız Avcı, onuncu etapta Meireles’in yaptığı hatayı iyi değerlendirdi ve yarışın bitimine 3 etap kala liderliği ele geçirdi. 


Cumhuriyet Bayramı'nda Dünya 3.lüğü Geldi, Cumhuriyet Konvoyu ve


En yakın rakibine 33.60 saniye fark atarak önemli isimleri geride bırakan Yağız Avcı – Bahadır Gücenmez ikilisi 1:39:43.70’lik derece ile FIA Avrupa Ralli Kupası’na uzandı. İkinci sırada ise Çek pilot Ondrej Bisaha yer alırken, bir başka Çek isim Vojtech Staif podyumun son sırasını kaptı.
Yağız Avcı, babası Nejat Avcı tarafından ilk kez 1997 senesinde kazanılan bu kupayı  bir kez daha Türkiye’ye getirerek aile geleneğini sürdürdü.


Toyota'dan yeni otomobiller ve Trump!Ülkemizden bu zorlu yarışa katılan Toksport WRT adına Skoda Fabia R5 ile yarışan Orhan Avcıoğlu-Burçin Korkmaz ikilisi talihsiz bir şekilde yarış dışı kalırken, Neo Motorspor adına Mitsubishi Lancer EVOIX ile ERT2 kategorisinde yarışan Adil Küçüksarı-Kerim Tar da yarış boyunca sergiledikleri iyi performansla ikinci olmayı başardılar. 


Dünyanın en Hızlı SUV'u


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..