Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Toyota öncüsü olduğu hibrit devrimi 20’nci yaşını Toyota Prius ile kutluyor.

1970'lerde ilk kez geliştirilen, şu ana kadar 11 milyonun üzerinde imal edilen hibrit motorlu Toyota otomobillerin öncüsü hatta dünyanın ilk seri üretilen hibrit otomobili Prius'un adını  “Prius Takımyıldızı”n dan aldığını biliyormuydunuz?Ve, 2020 den itibaren her Toyota modelinin bir hibrit versiyonu üretilecek..

Toyota öncüsü olduğu hibrit devrimi 20’nci yaşını Toyota Prius ile kutluyor. İlk kez 1970’li yıllarda geliştirilmeye başlanan ve 1997’de “devrim niteliğinde bir teknoloji” olarak sunulan dünyanın ilk seri üretim hibrit modeli Prius, diğer tüm hibrit modeller için de yeni bir çağın kapılarını aralamıştı. Dünyanın ilk hibrit teknolojisine sahip otomobilini dünya pazarına sunarak yeni bir başlangıca imza atan Toyota, Prius ile adını otomotiv tarihine altın harflerle yazdırmış oldu.

1997’de dünyanın otomobillere bakış açısını değiştiren Prius, elektrikli bir otomobil olmasına karşın, dışarıdan şarja gerek duymayan yenilikçi teknolojisiyle hayranlık uyandırırken sürüş alışkanlıklarını da yeniden tanımladı. 20 yıl önce devrim niteliğindeki hibrit teknolojisini hayata geçiren ve geçen bu sürede hibrit teknolojisini sürekli geliştirmeye devam eden Toyota, bugün dünya otomotiv sektöründeki en geniş hibrit model yelpazesine sahip. 


Yeni Elektrikliler Toyota, Chevrolet, Chery ve Haima'danToyota’nın Türkiye’de satışa sunduğu hibrit modelleri arasında; Yaris Hybrid, RAV4 Hybrid, Prius, Auris ve Toyota C-HR bulunuyor.


1997 yılından bu yana dünya çapında 11 milyonun üzerinde hibrit otomobil satışını gerçekleştiren Toyota, aynı zamanda 2020 yılında her modelinin bir hibrit versiyonu olması hedefine de hızlı adımlarla ilerliyor.


Toyota’nın FT-AC Konsepti Türkiye'de Üretilir mi?


“Prius Takımyıldızı”
Hibrit devriminin 20’nci yılını onurlandırmak için dünyanın önde gelen asrtrofizikçilerini bir araya da getiren Toyota, kuzey yarım kürede 100 yıldızdan oluşan “Prius Takım Yıldızını” da oluşturdu.  Geçmiş, konsept ve şu anki Toyota modellerinin şekillendirdiği 100 yıldızdan oluşan Prius Takımyıldızı www.priusconstellation.com adresindeki özel uygulamayla görülebiliyor.

Türkiye'nin en ucuz 4 otomobili; Sandero, Linea, i10 ve Yaris


1 yorum:

  1. Toyota her zaman saygı duyduğum bir marka Prius'u da en sevdiğim modeli. Ancak Prius'un ve Toyota'nın son tasarımlarını hiç beğenmiuyorum malesef. Toyota'nın doğaya verdiği önemi bugün diğer markalarda vermiş olsaydı kendileri içinde tüm dünya içinde hayırlı bir işte bulunmuş olurlardı

    YanıtlaSil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..