Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Hibrit Lideri Toyota'dan 2020'ye Kadar 10 Yeni Elektrikli Model Gelecek

Hibrit motorlu otomobilde dünyanın en büyüğü olan Toyota, iki yıl içinde yepyeni 
 10 yeni otomobil modelini imal edecek..Bu konuda batarya üretimi ve batarya test merkezi de kuruyor..Toyota'nın hedefi 0 çevre kirliliği ile on yıl içinde % 90 oranında emisyonunu düşürmek..

Hibrit teknolojisinin öncüsü Toyota, 10 yeni elektrikli motora sahip otomobilini 2020 yılına kadar tanıtacak. Toyota’nın ilk olarak Çin’de tanıtacağı 10 elektrik motorlu otomobile ek olarak dışarıdan şarj edilebilir Plug-in Hybrid (PHEV) modeller de olacak. Bu otomobillerin üretimi de Çin’de gerçekleştirilecek ve böylelikle ilk kez denizaşırı bir ülkede Plug-in Hybrid otomobiller üretilmiş olacak. 
Hibrit otomobillerin yanında elektrikli otomobil üretimi icin çalışmalarını aralıksız sürdüren Toyota, 10 yeni elektrikli model için Çin’de batarya test merkezi de kuruyor. Bu tesis Toyota’nın üreteceği elektrikli motora sahip araçlar için batarya üretecek. Toyota aynı zamanda nikel metal hibrit batarya modüllerinin yıllık kapasitesini de artıracak şekilde planlama da yapıyor. Planlamaya göre; 2020’de elektrikli otomobil üretimi için 220 bin adet civarında bataryaya ihtiyaç duyulacağı tahmin ediliyor.

Toyota, CO2'nin azaltılması, hava kalitesi ve enerji çeşitliliği konusunda yeni teknolojiler geliştirmeye devam ediyor. Yeni otomobillerde sıfır emisyon hedefiyle yola çıkan Toyota, 2050 yılında, emisyon oranını 2010’a göre yüzde 90 düşürmeyi amaçlıyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..