Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

195 otomobil, Sultanahmet Meydanı'nda neden toplandı?

En az  20 yaşında, değerleri 1111 Euro'dan az 195 otomobil, bugün İstanbul Sultanahmet Meydanı'ndaydı. ’13. Europa Orient Rallye - Dostluk ve Barış Rallisi, Türkiye etabıyla birininden farklı renk ve tasarımdaki otomobiller, İstanbulllular'ın bakışları arasında start aldı.
Dünyanın en anlamlı ralli organizasyonlarından biri olarak kabul edilen ve bu yıl 13’üncüsü düzenlenen‘Europa Orient Rallye - Dostluk ve Barış Rallisi’nin Türkiye

etabında ki  törene Türkiye’nin Avrupa Birliği Daimi Temsilcisi ve Brüksel Büyükelçisi Faruk Kaymakçı, İstanbul Vali Yardımcısı Ahmet Önal, Almanya Büyükelçisi Martin Erdmann,İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürü Ayhan Kep katıldı.


380 beygirlik 4x4 WRC otomobilleri Eylül'de Türkiye'de


TÜVTÜRK’ün 7 yıldır desteklediği ve Fransa’nın Strazburg kentinde başlayan ralliye bu yıl 11 ülkeden 220 yarışmacı 195 araç ile katılıyor. Ralliye sadece 20 yıldan büyük ve değeri 1.111 Euro’yu geçmeyen araçlar katılabiliyor. 


Türkiye Cumhuriyeti Avrupa Birliği Bakanlığı himayesinde, TÜVTÜRK’ün desteğiyle düzenlenen ’13. Europa Orient Rallye - Dostluk ve Barış Rallisi’ takımları Türkiye’de.Fransa’nın Strazburg şehrinden 5 Mayıs’ta start alan araçlar Balkanlar üzerinden geçerek, İstanbul Sultanahmet Meydanı’nda buluştu. 


13 Mayıs Pazar günü Sultanahmet Meydanı’nda düzenlenen ve Türkiye’nin Avrupa Birliği Daimi Temsilcisi ve Brüksel Büyükelçisi Faruk Kaymakçı, İstanbul Vali Yardımcısı Ahmet Önal, Almanya Büyükelçisi Martin Erdmann,İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürü Ayhan Kep’in katıldığı törenle Türkiye etabına başladılar. Takımlar İstanbul’dan sonra, Zonguldak Çorum Boğazkale, Ankara, Nevşehir Kapadokya, Niğde, güzergahlarını izleyecek ve 19 Mayıs’ta da Mersin’de Türkiye finalini yapacaklar. Yarışmacılar 27 Mayıs’ta Ürdün’deki finişe kadar keyifli bir rotada mücadele edecekler. 


Nissan 350Z ve Enver Haskasap ile 2018 Apex Masters Türkiye Drift Şampiyonası Başladı1111 Euro’nun altında araçlar katılıyor


Kurallara göre, değeri 1.111 Euro’nun altında eski araçlar katılabildiği rallide takımların güzergah boyunca otoyola çıkmalarına izin verilmiyor. Zaman ya da hıza dayalı bir mücadelenin olmadığı Dostluk ve Barış Rallisi’nde yarışmacılar rota üzerinde belirlenen sosyal ödevleri yerine getirmeye çalışıyorlar. TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonlarının da destek verdiği rallide bu ödevleri en başarılı yerine getiren takım birinciliği elde ederken, diğer tüm takımlar ikinci ilan ediliyor. 


Türkiye'nin ilk ve tek kadın Off-Road Şampiyonu Podyumda


TÜVTÜRK’ten yarışmacılara sosyal sorumluluk ödevi

Ralli süresince yol, hava, şartları ve rakipleriyle mücadele eden yarışmacılar, TÜVTÜRK’ün sosyal sorumluluk ödevini de yerine getirecekler. Bu yıl Can Dostları Hareketi kapsamında çocuklar için hazırlanan trafik öykü kitabı rallicilere TÜVTÜRK ödevi olarak verildi. Yarışmacılara start alanında çocuklar için hazırlanan trafik öykü kitapları teslim edildi.


Türkiye’nin ilk hobi festivali, İstanbul Kemer Country'de başladı


Gezici araç muayene istasyonlarıyla araç muayene hizmetini Türkiye’nin dört bir yanına götüren TÜVTÜRK start öncesinde de Sultanahmet meydanında bir gezici istasyonunu konuşlandırdı. İstasyon yetkilileri yarışı izlemeye gelenlere araç muayene hizmeti hakkında bilgiler vermenin yanı sıra ralli boyunca yapılacak TÜVTÜRK ödevlerini de rallicilere verdiler. 


“20 yaşında olsa da muayenesi ve bakımı varsa 11 bin km yapabilir”

Ralliye destek veren TÜVTÜRK’ten yapılan açıklamada, bakımı, periyodik muayeneleri zamanında ve kurallara uygun yapılan otomobillerin, 20 yaşın üzerinde olsalar bile 11 bin kilometrelik, ralli gibi mücadele oranı yüksek organizasyonlarda yer alabileceği, bu organizasyona da bu mesajı vermek için sponsor oldukları ifade edildi. 


Omurilik felci için, İzmir ve tüm dünya koştuHiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..