Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Yerli Honda Civic, İngiltere yolunda

Honda, Türkiye'de üretilen sağdan direksiyonlu Civic Sedan modelini ihraç  edeceği İngiltere; Honda Türkiye'nin 36. ihraç pazarı olacak.Yeni motor ve şanzımanıyla onuncu nesil Civic üretilirken, Türkiye'de ilk Civic  1997'de bantlardan inmişti.

1997 yılından bu yana, 350 binden fazla araç üreterek, Türkiye otomotiv sanayisinin önemli üreticilerinden biri haline gelen Honda Türkiye, üretimini gerçekleştirdiği Civic Sedan’ı şimdi de İngiltere’ye ihraç etmeye hazırlanıyor. Civic Sedan’ın 2017 yılında yakalamış olduğu satış başarısı ile Türkiye’de satışlarını en fazla artıran marka olarak öne çıkan Honda Türkiye, iç pazardaki tarihi rekorunu tazelerken, ürettiği Civic Sedan dış pazarlardan da yoğun talep görüyor. İhraç edildiği ülke sayısını her geçen gün artıran Civic Sedan, şimdi de sağdan direksiyonlu versiyonu ile İngiltere’ye doğru yola çıkıyor. Haziran ayı itibariyle sağdan direksiyonlu ve dizel motorlu Civic Sedan üretimine başlayacak olan Honda Türkiye, Temmuz ayında otomatik şanzımanlı dizel versiyonu, Ağustos’tan itibaren ise ihraç modelleri için 1.0 litrelik turbo benzinli motora sahip modelin üretimini gerçekleştirecek. 

Bugüne kadar 6 farklı Honda Civic neslini bantlardan indiren Honda Türkiye, yakın zamanda 40 milyon Euro’luk ek yatırım gerçekleştirerek günlük 175 adede çıkardığı Civic Sedan üretiminde, dış pazarlardan gelen yoğun talebi karşılayacak kapasitede üretim gerçekleştiriyor. Haziran ayından itibaren sağdan direksiyonlu olarak üretilecek Civic Sedan modelleri, İngiltere, İrlanda ve Kıbrıs pazarlarına ihraç edilecek. 


Türkiye'de Üretilen Otomobillerin 2018 Yılı Yerlilik Oranları Açıklandı, En Yerli Otomobil...

Son teknolojiye sahip 1.6 litrelik i-DTEC dizel motoru ile ekonomi ve performansı bir arada sunan Civic Sedan’ın, İngiltere pazarında Civic ailesine gösterilen yoğun ilgiyi daha da artırması bekleniyor. 1.6 i-DTEC dizel motor ile Türkiye’de kısa sürede başarılı satış rakamlarına ulaşan Civic Sedan, İngiltere’de bu dizel motora ek olarak 1.5 Turbo i-VTEC ve Civic Sedan’da ilk kez kullanılacak 1.0 Turbo i-VTEC benzinli motor seçenekleri ile ihraç edilecek. Tüm motor seçenekleri 6 ileri düz vites ya da opsiyonel olarak otomatik şanzıman seçeneği ile tercih edilebilecek. Benzinli motorlarda CVT otomatik şanzıman kullanılırken, dizel versiyonda ise 9 ileri otomatik şanzıman görev alacak. 


Türkiye'de Motosiklet Satışları Ne Alemde?


Bu arada Honda Civic rahat durmuyor;

Ege Otomobil Sporları Kulübü (EOSK) ve Denizli Çardak Belediyesi organizasyonuyla gerçekleştirilen 2018 Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın ilk yarışında  (21 – 22 Nisan 2018) Denizli Çardak’ta Mahalli klasman  Kategori 2’de Honda Civic Type-R EP3 ile Alper Akgün birinci oldu,

2018 FIA Dünya Touring Car Cup'ın üçüncü  yarışında  Nürburgring pistine Honda Civic Type R TCR ile yeniden çıkarken geçen yıl Nürburgring’i 7 dakika 43,8 saniyede geçerek önden çekişli seri üretim otomobiller sınıfında pistin tur rekorunu kırmıştı.

 2018 Türkiye Pist Şampiyonası sezon açılışında TOSFED Körfez Yarış Pisti’nde   (12-13 Mayıs 2018) ,  Super grupta Honda Civic Type-R EP3 ile Osman Demirel de üçüncü oldu.


Yeni Honda Gold Wing, artık daha agresif ve daha kompakt


2 yorum:

  1. Türkiye için güzel bir pazar olucak. Yanlız direksiyonun sağda olması garip. Güzel bir yazı olmuş. Teşekkür ederim.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. İngiltere, İrlanda gibi bazı ülkelerde trafik akışı; Türkiye ve kıta Avrupa'sının tersine olduğu için direksiyonda sağ tarafta yer alıyor.

      Sil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..