Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Renault-Nissan-Mitsubishi; Clio, Captur, Note, Quashqai, Eclipse Cross ve Xpander ile rekor kırdı

Renault-Nissan-Mitsubishi, Yılın İlk Yarısında Rekora İmza Atarak 5,54 Milyon Satış Adedi ile Yüzde 5,1 Artış Kaydetti.SUV, crossover, pickup, sıfır emisyonlu elektrikli ve elektrikli hibrit modeller dahil olmak üzere ürün segmentlerinde yoğun müşteri talebi gerçekleşti.

Dünyanın en büyük otomotiv ittifakı olan Renault-Nissan-Mitsubishi, son altı ayda satışlarını yüzde 5,1 artırarak,5 milyon 538 bin 530 satış adedine ulaşarak bir rekora imza attı.
Renault, Clio, Captur ve Scenic modelleriyle satışlarını artırırken; Dacia ilk altı ayla satış rekoru kırdı. Nissan’ın Note, Serena, X-Trail ve Qashqai modelleri yoğun talep gördü. Mitsubishi Motors’un satış adetleri ise yeni Eclipse Cross ve XPANDER ile artış kaydetti.
Renault-Nissan-Mitsubishi İttifakı; Türkiye'de Renault markasıyla Clio, Clio Sport Tourer  ve Megane Sedan modellerini üretiyor. Zaman zaman Nissan'ın da Türkiye de üretim yapabileceği konuşuluyor!
Bu arada Renault-Nissan-Mitsubishi markalarından Datsun, Alpine ve Samsung Türkiye de satılmıyor. 

Renault ve Nissan elektrikli araç segmentinde büyük bir talep artışı gerçekleşti. ZOE ile Avrupa elektrikli otomobil pazarındaki yüzde 21,9’luk pazar payını koruyan Renault, elektrikli hafif ticari araç pazarındaki yüzde 38 olan pazar payını Kangoo Z.E. ile sürdürdü. Nissan Leaf, 18 binden fazla satış adedi ile yılın ilk yarısında en çok satan elektrikli otomobil oldu ve 47 binin üzerinde gerçekleşen elektrikli otomobil satışına katkıda bulundu. Mitsubishi Motors, PHEV SUV segmentindeki pazar liderliğini hibrit Outlander talepleri ile devam ettirdi.
Renault-Nissan-Mitsubishi Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Carlos Ghosn, “İttifak şirketlerimiz, markalarımızın rekabetçi ve cazip teklifleri ile birçok pazarda satış adetlerini artırmaya devam ediyor. 2018'in ilk yarısındaki bu güçlü satış performansı, İttifak 2022 planımızdaki öngörümüzü gerçekleştirdiğimizi gösteriyor.” dedi.

Renault-Nissan-Mitsubishi, altı yıllık planı kapsamında 2022 yılı sonunda yıllık 14 milyondan fazla satış öngörüyor. Bu rakam, 2017'de İttifak şirketlerinin gerçekleştirdiği 10,6 milyon satış adedinden yüzde 30 daha fazla. Plan, ortak platform ve motor kullanımı dahil olmak üzere üye şirketler arasında işbirliğini ve otonom sürüş alanlarındaki teknolojik yenilikleri paylaşmayı hedefliyor.

MiTSUBiSHi STARiON TURBO


Yılın ilk yarısında dünya çapında satılan her dokuz araçtan biri İttifak şirketleri tarafından satıldı. Markalar arasında:

Renault Grubu, Renault ve Dacia markaları ile 2018’in ilk yarısında 2,1 milyon satış adedi gerçekleştirerek rekor kırdı. Renault, Avrupa’da segment lideri olan Captur’un katkısı ile en çok satan ikinci marka olmaya devam etti.

Nissan Motor, dünya çapında Nissan, INFINITI ve Datsun markaları altında 2,8 milyon satış adedine ulaştı. Şirket, Çin’de ise yüzde 10,8'lik bir satış artışı kaydetti.

Yeni Nissan NP200 ICE Special Edition


Mitsubishi Motors, yılın ilk yarısında 60'tan fazla ülkede lanse edilen yeni Eclipse Cross'un katkısı ile dünya çapında 616 bin 648 adet satış gerçekleştirdi. Ayrıca Nisan ayında Endonezya'dan Filipinler'e XPANDER ihracatı başladı. Tayland’da pickup; Çin’de ise SUV segmentine yönelik güçlü talep ise sonuçlar üzerinde etkili oldu.

İttifak İlk 10 Pazar

Çin
A.B.D.
Fransa
Japonya
Rusya
Almanya 
Meksika
İtalya 
Brezilya
10 İspanya

Renault Grubu İlk 10 Pazar

Fransa
Rusya
Almanya
İtalya
Çin
İspanya
Brezilya
Arjantin
Türkiye
10 İran

Karbon Emisyonunda Lider Yeni Nissan Qashqai


Nissan İlk 10 Pazar

A.B.D.
Çin
Japonya
Meksika
Kanada
İngiltere
7  Rusya
Brezilya
İspanya
10 Fransa


Mitsubishi Motors İlk 10 Pazar

Endonezya
Çin
A.B.D.
Japonya
Avustralya
Tayland
Filipinler
Almanya
Rusya
10 İngiltere

Dünyanın 1 Numarası Renault-Nissan-Mitsubishi mi?


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..

TRT Spor Haberler