Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Subaru'dan Helikopter

Öncü teknolojileriyle bilinen Subaru, otomotiv alanındaki tecrübesini helikopter üretimine de taşıyor.Bazı otomobil markaları hava uçak, helikopter gibi hava araçları da imal ediyor.Özellikle Japonya ordusunda kullanılan hava araçlarlarının bir bölümü Mitsubishi ve Kawasaki imzası taşıyor.Subaru'da, efsane helikopter UH-1H'nin modern versiyonu BELL 412 EPX modelini imal edecek.


Simetrik Sürekli Dört Çeker, yatay yerleşimli Boxer Motor ve EyeSight Önleyici Güvenlik Teknolojisi konularındaki tecrübesiyle dünyanın en güvenli otomobillerini üreten Subaru Corporation,  Japon Ordusu için yeni bir helikopter üretecek

.
SUBARU Corporation, BELL HELICOPTER ile gerçekleştirdiği işbirliği kapsamında Japonya Kara Kuvvetleri için BELL 412 EPI modeli üzerine geliştirilen SUBARU BELL 412 EPX helikopterlerinin üretimini gerçekleştirecek.

Kara taşıtlarında olduğu kadar hava taşıtlarında da köklü bir geçmişe sahip olan marka, yeni Boeing 777X uçağının ana kanatlarını gövdeye bağlayan Orta Kanat Kesitlerini de üretiyor.

Subaru Corporation ile Bell Helicopter, Japon Kara Kuvvetleri’nin kullandığı ve Bell firması tarafından üretilen askeri amaçlı helikopter UH-1J’nin yerine geçecek yeni helikopter için işbirliğine imza attı. UH-X programı kapsamında BELL 412 EPI modeli temel alarak geliştirilen SUBARU BELL 412EPX modeli üretilecek. Geliştirilen 412EPX zorlu doğa koşullarında Japonya Kara Kuvvetleri’nin (Japan Ground Self Defence Force) en önemli destekçisi olacak.

Subaru Aerospace Company Başkan Yardımcısı ve İcra Kurulu Başkanı Shoichiro Tozuka, “SUBARU BELL 412EPX, BELL ile kurduğumuz ticari ilişkileri geliştirmek için harika bir fırsat sağlayacak. Ayrıca, mevcut UH-1J helikopterinin yerini alacak olan SUBARU BELL 412 EPX’in ilk teslimatlarını da 2022'de gerçekleştireceğiz. Teslim edeceğimiz yeni helikopterler Japonya’nın savunmasında ve afet yardımlarında kullanılacak.”

Subaru Corporation aynı zamanda, Japonya’nın Aichi bölgesindeki Handa şehrinde yer alan Handa Üretim Tesisi'nde büyük boy çift motorlu ticari uçak Boeing 777 ile orta boy ticari uçak Boeing 787'nin orta kanat kutularını ve Japonya Savunma Bakanlığı için deniz devriye uçağı (P-1) ile kargo taşıma uçağının orta kanat kutularını üretiyor. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..