Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Dizele bir darbe de Porsche'den; her 2 otomobilden biri hibrit veya elektrikli olacak..

Volkswagen markalarından biri olan Porsche dizel otomobil üretimini durdurma kararı aldı.Hedef; hibrit ve elektrikli otomobiller.Porsche, imal ettiği otomobilleri, müşteri ihtiyaçlarına ve teknolojik gelişmelere göre şekillendirmeye devam ediyor. Bu kapsamda hibrit teknoloji ve elektrikli mobilite alanındaki çalışmalarını hızlandıran spor otomobil üreticisi, gelecekte dizel motorlu otomobil satmayacağını açıkladı.

Porsche, 2022 yılına kadar elektrikli mobilite alanına 6 milyar Euro’dan fazla yatırım yapmayı ve bu sayede gelecekteki sürdürülebilir büyümesinin temelini atmayı planlıyor. Hibrit modellere olan ilgi şimdiden hızla artıyor, örneğin Avrupa’da satılan Panamera modellerinin yüzde 63’ü hibrit motora sahip. 2017 yılında dünya çapındaki Porsche satışlarında dizel otomobillerin payı yalnızca yüzde 12 seviyesindeydi. Porsche ayrıca Şubat ayından bu yana ürün gamına yeni bir dizel otomobil eklemedi. Değişen bu şartlara bağlı olarak şirket, gelecekte dizel motorlu otomobil üretmeme kararı aldı.


İlk Porsche 356'dan son model 911 Speedster Concept'e yetmiş yıl


Porsche AG CEO’su Oliver Blume, bu kararı şöyle açıkladı: “Porsche, dizeli bir canavar gibi göstermeyi amaçlamıyor. Dizel önemli bir motor teknolojisi ve öyle kalmayı da sürdürecek. Ancak, dizelin yardımcı bir rol oynadığı spor otomobil üreticisi olarak, gelecekteki otomobil modellerimiz arasında dizele yer vermek istemediğimize karar verdik. Ancak, mevcut dizel müşterilerimize bizden bekledikleri profesyonel hizmetleri sunmayı sürdüreceğiz.”


Gelecek yıl, Porsche’nin tamamen elektrikli ilk spor otomobili olan Taycan modelini tanıtacağız. 

Bu model, nötr CO2 yöntemlerle üretiliyor ve Avrupa’nın dört bir yanında kurulan yüksek performanslı bir şarj altyapısı ile çevre dostu bir şekilde yeşil enerjiden faydalanıyor. 2025 yılına dek Porsche’nin ürettiği her iki otomobilden biri ya hibrit ya da tümüyle elektrikli olacak. Spor otomobil üreticisi ayrıca içten yanmalı motorları daha verimli kılmak yönündeki çalışmalarını sürdürüyor. Dolayısıyla safkan, etkileyici ve güçlü spor otomobiller, Porsche ürün gamında önemli bir rol oynamayı sürdürecek.

Blume, “Ortak hedefimiz, teknolojik gelişmeler üzerine lider bir marka olmaktır. Bu nedenle marka imajımızı güçlendirmek ve geleceğin geleceğin mobilite ihtiyacına yönelik aktivitelerimize tutarlılıkla odaklanmak istiyoruz. ” diye konuştu.


Ayhancan Güven ve Berkay Besler, Porsche GT3 Cup ChallengeYarışında ilk üçteydi

7 yorum:

 1. Yılmaz bey yeni Volkswagen Touareg tanıtıldı. Touareg için bir haber yapsanız güzel olacak https://www.otopark.com/2018/03/sinifini-karistiracak-yeni-volkswagen-touareg-tanitildi/

  YanıtlaSil
 2. VAG kendisi gibi bünyesindeki markalarıda bitirdi

  YanıtlaSil
 3. Bare Bentley'inin Bugatti'nin adını duymasak bu skandalda..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu skandal Lamborghini'ye bare sıçramasa. Malum Audi de bu skandaldan fazlasıyla nasibini aldı

   Sil
 4. Yılmaz bey sitenizde Touareg'le ilgili bir tane haber bulamadım. Volkswagen Touareg'e bir haber yapında bir başlangıç olsun sizin içinde siteniz içiden saygılar sevgiler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet , bende bir göz attım Touareg ile ilgili bir yazı, haber yazmamışız.İlginç..Bu konuyla ilgileneceğim :)

   Sil
  2. Yılmaz bey anlayışınız için teşekkür ederim. Volkswagen Touareg ile ilgili sizden güzel bir haber yazı dizisi bekliyorum. Kolay gelsin saygılar sevgiler..

   Sil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..