Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

İstanbul Rallisi, 48 otomobil ve 96 sporcuyla başlıyor

Sezonun son yarışlarının koşulacağı motorsporları takviminde sıradaki yarış İstanbul'da..Ralli Heyecanı İstanbul’da Devam Ediyor
2018 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 6.yarışı olan İbrahim Çağlar 39. İstanbul Rallisi, 20-21 Ekim tarihlerinde İstanbul Anadolu Yakası’nda organize edilecek. Kısa adı İSOK olan İstanbul Otomobil Sporları Kulübü tarafından, İstanbul Ticaret Odası, Budget, B-Plas, Fiat, Intercity ve Tuzla Belediyesi katkıları ile organize edilen 39. İstanbul Rallisi, vefat eden İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar’ın anısına onun adıyla anılıyor.

48 araç 96 sporcunun mücadele edeceği ralli 20 Ekim Cumartesi günü saat 12.00’de seremoni startın ardından seyirci özel etabı ile başlayacak. Ekiplerin iki gün boyunca 310 km. boyunca mücadele edecekleri rallinin ilk günü, Ballıca ve Göçbeyli etaplarının ikişer kez geçilmesinin ardından 17:00’den itibaren sona erecek. İkinci güne 21 Ekim Pazar sabahı saat 10.00’da başlayacak olan ekipler, Yeni Darlık ve Esenceli etaplarını ikişer kez geçtikten sonra İTO Powerstage etabının ardından saat 16:30’da İstanbul Park’taki finiş podyumuna ulaşacaklar.


Türkiye Ralli Şampiyonası haricinde, 35 yaş üzeri ralli otomobillerinin katılımına açık Türkiye Historic Ralli Şampiyonası’na da ev sahipliği yapacak olan organizasyon, ayrıca Ali Sipahi Ralli Kupası’na da puan verecek.


Şampiyonalarda toplam  ilk üç sıra ve puanlar şu şekilde;

 Türkiye Ralli Şampiyonası Sporcu Sıralaması ; 
BURAK ÇUKUROVA  84,8 
YAĞIZ AVCI  69,5 
DENİZ FAHRİ 54

Türkiye Ralli Şampiyonası Takımlar Sıralaması ;
 FORD MOTORSPORT TURKEY 122,3
BC VISION MOTORSPORT 113,5
 GP GARAGE MY TEAM 13
CASTROL FORD TEAM TÜRKİYE 12Türkiye Historik Ralli Şampiyonası Sporcu Sıralaması
 LEVENT GÜR  75,5 
 HAYDAR GÜÇLÜ  56,4 
 GERÇEK SUNMAN  50,8 

Ali Sipahi Ralli Kupası'nda  ilk 3 Pilot; 
İLHAN MUTLUAY ,  EMRAH ALİ BAŞO, KENAN KAR..Kaynak;
 www.tosfed.org.tr
https://www.ralli.ist/

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..

TRT Spor Haberler