Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Mitsubishi'yi Eclipse Cross ve Outlander PHEV taşıyor

Otomobillerinden daha çok SUV ve pikap modelleriyle satışlarını yükselten Mitsubishi, Eski Kıta Avrupa'da ilk dokuz ayı  137.048 rakamıyla geçti.Toplam satışlarının %79’unu SUV, %11.5’ini ise elektrikli araçlar oluşturuyor.En çok satılan model ise Eclipse Cross.

Mitsubishi Motors, 2018 yılının ilk 9 ayında Avrupa’da %16 oranında bir artış ile satışlarını 137.048 adet olarak gerçekleştirdi. Mitsubishi Motors geçen yılın aynı döneminde Avrupa’da 117.921 adet araç satmıştı. 


Mitsubishi Nissan'laşıyor mu?Yeni L200 Geliyor..


2018 yılında coupe SUV otomobili Eclipse Cross’u Avrupa’da piyasaya sunarak ürün yelpazesini genişleten Mitsubishi Motors, ilk 9 ayda 22.369 adet Eclipse Cross satışı gerçekleştirdi. Popülerliği her geçen gün artan Outlander PHEV ise ilk 9 ayda geçen yılın aynı dönemine kıyasla satışlarını % 8 oranında artırarak 14.239 adet satıldı. Mitsubishi Motors’un Avrupa’da yakaladığı başarıda bu iki lokomotif ürün önemli rol oynadı. Yeni satış ve pazarlama stratejisinin katkısıyla Mitsubishi Motors Avrupa’daki pazarlarının 9’unda ciddi büyüme kaydetti. 


Dünyanın 1 Numarası Renault-Nissan-Mitsubishi mi?


Yılın ilk 9 ayındaki başarılı sonuçları değerlendiren Mitsubishi Motors Avrupa’nın yeni Başkan ve CEO’su Bernard Loire, şunları söyledi: “Mitsubishi Motors, özellikle bu yılın başında daha genç ve daha tasarım odaklı bir müşteri grubunu hedefleyen coupe SUV otomobili Eclipse Cross’un piyasaya sürülmesi ve düşük 46 g/km ile halen yeni WLTP salım rejimi ile uyumlu çok az sayıdaki plug-in hibrit araçtan biri olan Outlander PHEV’ın süregelen başarısının sağladığı güçlü destek ile Avrupa’daki hızlı büyümesini sürdürüyor. İlk 9 ayda Avrupa’da satışı yapılan Mitsubishi Motors araçlarının %79’u SUV segmentinde olurken, elektrikli otomobiller ise, aynı dönemde toplam satışların %11,5’i gibi ciddi bir oranı temsil ediyor.”


Renault-Nissan-Mitsubishi; Clio, Captur, Note, Quashqai, Eclipse Cross ve Xpander ile rekor kırdıTemsa Motorlu Araçlar Hakkında:
Otomotiv sektöründe köklü bir geçmiş ve deneyime sahip olan Temsa Motorlu Araçlar, 1984 yılından bu yana teknik lisans ve distribütörlük anlaşması yürüttüğü Mitsubishi Motors’un binek ve ticari araçları ile Fuso Canter hafif kamyonlarının satış, pazarlama, servis ve yedek parça faaliyetlerini sürdürmektedir. Temsa Motorlu Araçlar’ın portföyünde; Mitsubishi Motors binek araçlar grubunda Space Star, ASX, Eclipse Cross, Outlander ve Pajero bulunurken, ticari araçlar grubunda ise L200 pick-up ve hafif kamyon segmentinde de Fuso Canter yer almaktadır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..