Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Yeni yerli marka AOS; Visigo Hyper ile ilk kez İngiltere'de

Yıllar içinde Skoda, Jawa ve Puch markalarını üreten günümüzde ise Isuzu ve Landini'yi güncel olarak imal edilen Anadolu Grubu yeni markası AOS ile yine gündemde..AOS, ilk sağdan direksiyonlu otobüsü Visigo HyPer’i İngiltere Birmingham’da 30 Ekim - 1 Kasım 2018 tarihlerinde düzenlenen Euro Bus Expo 2018 Fuarı’nda sergiliyor.Anadolu Isuzu’nun yeni markası AOS, ilk etapta Rusya, İngiltere, Amerika ve Latin Amerika ülkelerinde satışa sunulacak.

 Bu yeni marka, Anadolu Grubunun “Anadolu’yu dünyaya, dünyayı Anadolu’ya bağlayan yıldız” olma vizyonu, grubun 1965 yılından bu yana otomotiv sanayindeki deneyimi ve sanayici kimliğinin birleşmesi sonucu ortaya çıktı. Uzun yıllar kendi tasarım yetenekleri ve Türk mühendislerinin çabaları sayesinde, yüksek yerlilik oranı ile Türkiye’de ürettiği midibüs ve otobüslerle adından söz ettiren ve Türkiye’nin midibüs ihracat lideri olan Anadolu Isuzu, yeni markası ile farklı coğrafyalarda daha da aktif olmaya hazırlanıyor.

AOS’un ilk sağdan direksiyonlu aracı; Visigo HyPer 
AOS markasının ilk sağdan direksiyonlu aracı olan Visigo HyPer, 320 BG’lik güçlü ve yeni motoruyla sağdan direksiyonlu araç pazarına giriş yapıyor. Güçlü motoru ile uyumlu, tam otomatik ZF Ecolife şanzıman ile pazara sunulan AOS Visigo HyPer, bu donanımıyla gücünü yola daha iyi aktarırken, kullanıcısına hem verimlilik hem de yüksek çekiş gücü sunuyor.


GEN, 2. Yerli Otomobilini 3. Ar-Ge ve İnovasyon Zirvesi'nde Tanıttı39 kişilik yolcu kapasitesi ile şoför ve yolcularına uzun yol otobüsleri seviyesinde konfor sunan Visigo, 5.5 m3’lük bagaj kompartmanı ve otomatik açılıp kapanabilen bagaj kapıları ile şehirlerarası taşımacılık, servis taşımacılığı ve geziler için uygun bir partner olduğunu gösteriyor. Şoför için bağımsız klima, otomatik şoför camı, DRL fren sistemi, AEBS, LDWS gibi donanımlara sahip olan Visigo HyPer, şoförlerin hayatını kolaylaştıran birçok unsurla dikkat çekiyor.


Rahat yolcu koltukları, panoramik cam tavan (opsiyonel), otomatik ve entegre klima sistemi, iki adet buzdolabı (opsiyonel) ve tuvalet ünitesi (opsiyonel) gibi üst düzey donanımlara sahip olan Visigo HyPer, yolcular için uzun seyahatleri benzersiz deneyimlere dönüştürüyor.
İngiltere pazarı için özel olarak sağdan direksiyonlu tasarlanan Yeni AOS Visigo Hyper’in sol yanındaki otomatik bagaj kapıları, arka kombi (ısıtıcı ve buzdolabı), 5+3 kameralı monitör sistemi ve tüm yolcu koltukları için USB şarj soketleri standart olarak sunuluyor.


Seyit 8x8, Anadolu Isuzu'nun Yeni Yerlisi


Modern ve göz alıcı dış tasarımı ile Visigo, 2018 yılında A’Design Platinium Award’ın sahibi oldu. Visigo’nun tasarımındaki farklılıkların ön plana çıktığı özellikler; kendine özgü ve aerodinamik dış tasarımı, benzerlerinden farklı stop lambaları ve geniş yolcu camları olarak dikkat çekiyor.


Yüzde 100 Elektrikli, Milli ve Yerli; TRAGGER


Anadolu Grubu önceki adıyla Anadolu Endüstri Holding, otomotiv faaliyetlerine 1960'lı yıllarda başladı.

Anadolu Motor; Çelik Montaj adıyla 1965 yılında ilk olarak Jawa motosiklet ve Skoda kamyonet üretimi ile başladı; 1970 yılında ise hem Jawa motosiklet motoru (250 cclik) hem de Lombardini lisansı ile endüstriyel tip motor üretimini de ilave etti.

Anadolu Isuzu, 1984’te İstanbul Kartal’daki fabrikasında Isuzu araçlarının üretimine başladı. 2 Temmuz 1999’da Gebze Şekerpınar’daki yeni fabrikasına taşınan ve Ağustos 1999’dan beri yeni fabrikasında üretim yapan Anadolu Isuzu’nun kurulduğu günden bu yana en önemli hedefi müşteri memnuniyetini ön plana çıkaran hizmet anlayışı oldu.


2018 yerli otobüs, midibüs ve minibüs fiyatlarıKaynak;
http://www.anadolugrubu.com.tr
http://www.anadoluendustriholding.com.tr/
https://www.isuzu.com.tr/

1 yorum:

  1. Bu resimdeki yolcu otobüsü mü? Birde Türkiye de satacak lar mı?

    YanıtlaSil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..