Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Renault Grubu, Nissan ve Mitsubishi'den İttifak'a güven açıklaması

Dünyanın en çok otomobil imal eden otomotiv grubu, güven tazeledi.
 Paris/Yokohama/Tokyo merkezli basın bülteni şu şekilde;
Geçtiğimiz günlerde, Renault Grubu, Nissan Motor Co. ve Mitsubishi Motor Corporation Yönetim Kurulları’nın üçü de ayrı ayrı yaptıkları açıklamalarda tek bir ses olarak aynı mesajı verdi ve İttifak’a olan güçlü bağlılıklarını yeniden vurguladı. 


İttifak geçtiğimiz yirmi sene içinde benzersiz başarılar elde etti. 
İttifaka olan bağlılığımız aynen devam etmektedir.  

İttifak Hakkında
Renault Grubu, Nissan Motor Company ve Mitsubishi Motors, dünyanın en büyük otomobil ittifakını teşkil etmektedir. Bu ortaklık, aynı zamanda otomobil endüstrisinin en köklü ve verimli, kültürler arası işbirliği olma niteliği taşımaktadır. İttifak, 2017 yılında yaklaşık 200 ülkede toplam 10,6 milyon otomobil satmıştır. Rekabet güçlerini artırmak amacıyla işbirliğine ve aralarındaki sinerjiyi en üst düzeye çıkarmaya odaklanmış olan ittifakın, Almanya’da Daimler ve Çin’de Dongfeng gibi diğer otomobil gruplarıyla gerçekleştirdikleri stratejik ortaklıkları bulunmaktadır. Sıfır emisyonlu otomobil geliştirme alanında endüstri lideri olan ve ileri teknolojiler geliştiren bu stratejik ortaklık, düşük maliyetli otomobillerde de otonom sürüş ile araçlar arası bağlantı özellikleri ve hizmetleri sunmayı planlamaktadır.


2 yorum:

  1. Volkswagen, ticari araçlarını bundan sonra Türkiye deki ford tesislerinde üretecek imiş. Dolaylı da olsa Üretime geldi adamlar :) Gönül isterdi ki kendi fabrikalarında golf, passat tarzı araçları üretsinler ama olmadı :(

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Bizi düşündüklerinden değil, maliyeti düşürmek için anlaşma yaptıkları Ford'un Türkiye de tesisleri olduğu için.Yine de Ülkemiz için olumlu bir haber.

      Sil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..

TRT Spor Haberler