Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Yeni Toyota Prius, Yeni 4 Çeker Hibrit Sistemiyle Geliyor

Yine Hibrit, Yine Prius. Yine, Yeni, Yeniden Toyota Prius..
Dünyada hibrit teknolojisinin öncüsü Toyota, ilk hibrit modeli olan Prius ile otomobil endüstrisinde yeni bir adım daha attı. Toyota’nın ilk akıllı ve elektrikli dört çeker sistemi Hybrid AWD-i’nin kullanıldığı 2019 model yeni Toyota Prius, ilk kez Los Angeles Otomobil Fuarı’nda gösterildi. Yenilenen Prius, çekici tasarımı, yüksek teknolojisi ve üstün performansıyla öne çıkarken, yeni elektrikli dört çeker sistemi, şimdi çok daha güvenli sürüş ve üst düzey yol tutuşu sağlıyor.


“Akıllı Hibrit Sistemi”
Bugün 13 milyona yaklaşan aşan hibrit otomobil satış adedi ile erişilmesi zor bir rekorun sahibi olan Toyota’nın öncü modeli Prius’un yeni jenerasyonunda arka aksta gerektiğinde ekstra tahrik sağlayan yüksek torklu bir elektrik motoru kullanıldı. Kalkış anında 10 km/s hıza kadar otomatik olarak çalışan sistem, kar, buz ve kaygan zemin gibi düşük yol tutuş şartlarını tespit ettiğinde ise, 10-70 km/s hızları arasında devreye giriyor. Kompakt ve hafif elektrikli dört çeker sistemi, konvansiyonel sistemlerdeki gibi merkezi diferansiyel ya da önden arkaya tahrik mili gerektirmediğinden bagaj alanından feragat edilmesinin önüne geçiyor.


Hybrid AWD-i modeli, soğuk havalarda üstün performans gösterecek yeni, kompakt nikel metal hibrit bataryaya sahip. Önden çekişli versiyon ise, yeni lityum iyon hibrit bataryaya sahip.


Yeni Yamaha Niken, Türkiye'de; İki kat daha fazla çekiş ve frenleme...3 tekerli bir viraj ustası


“Üstün Yol Tutuş, Çekici Tasarım”
Toyota’nın yeni global mimarisi TNGA’yı kullanarak sürüş deneyimini çok yüksek seviyelere taşıyan Prius, dinamik bir performans ve alçak ağırlık merkeziyle şimdi çok daha üstün bir yol tutuş sunuyor. Yenilenen Prius’un tasarımı da daha çekici hale getirildi. Keskin, ince yeni far grubu, aracın akıcı ve geniş hatlarını daha da vurguluyor. Aynı şekilde güncellenen tampon da, daha dinamik bir siluetin ortaya çıkmasını sağladı. Prius’un kabini de güncellenerek sürüş deneyimi daha ileriye taşındı. Yüksek kaliteye sahip malzemelerin yanı sıra daha büyük akıllı telefonlar için ayrılan kablosuz akıllı telefon şarj bölümü, daha sezgisel ve hızlı çalışan Toyota Touch 2 dokunmatik ekran gibi özellikler yeni Prius’ta yer alıyor.


Dünyanın ve Türkiye'nin ilk tam modüler iş ve ulaşım makinası geliyor.Tabii ki YERLİ...Çevre dostu özellikleri, yakıt ekonomisi, donanımı ve konforlu sürüşüyle dikkat çeken yeni Toyota Prius Los Angeles Fuarı’nın ardından Avrupa’daki otomobil tutkunlarıyla ilk kez 18 Ocak 2019’daki Brüksel Otomobil Fuarı’nda buluşacak. 

2 yorum:

 1. Yılmaz bey Hyundai'ın yeni SUV'u Palisade hakkında da haber yaparsanız sevinirim https://tr.motor1.com/news/281842/hyundai-7koltuklu-yeni-suvsi-palisade/

  YanıtlaSil
 2. Daha önce
  Hyundai Palisade/Grandmaster modelinden biraz bahsetmişiz..
  https://www.otometre.com/2018/06/en-yeni-ve-en-buyuk-hyundai-geliyor.html
  Buda yenisi;
  https://www.otometre.com/2018/12/yeni-palisade-hyundaidenlos-angeles.html

  YanıtlaSil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..