Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

TÜLOMSAŞ; Motor ve Tren Üretiyor, Yerli Tankı Üretemez mi?

Lokomotif, motor, vagon ve benzeri ürünleri imal eden Tülomsaş, aslında yerli tankı da, motorunu da, en azından ordunun gemi motorlarını da üretebilecek yeteneğe sahip.Kökenleri Osmanlı İmparatorluğu'nun son zamanlarına kadar giden Tülomsaş, ulaşım ve sanayi konusunda faaliyet gösteren, gerçek yerli ve milli bir kuruluş.Firma, yüzde yüz yerli ve devlete ait zaten. 

Büyük potansiyele sahip bu kuruluş, İnşallah gerçek değerine kavuşur,  hiçbir zaman kapanmaz ve satılmaz.
Türkiye'nin ilk yerlil okomtifi ve yerli otomobilini de üreten kuruluşTülomsaş'ı kısaca tanımaya ne dersiniz? Buyrun..
Kurum  ve Yüksek Hızlı Tren Tanıtım Videoları
Tülomsaş'ın Motor çalışmalarına bir örnek;Bu yazıdaki görseller ve videolar, Tülomsaş'ın internet sitesinden alınmıştır.


Kaynak;
https://www.tulomsas.com.tr/tulomsas/urun-portfoyu/https://www.tulomsas.com.tr/tulomsas-kurumsal/2/
http://www.devrimarabasi.com/
https://www.tulomsas.com.tr
http://www.tudemsas.gov.tr/
http://tuvasas.gov.tr/

3 yorum:

 1. Yılmaz bey bu dediğinizi wowturkey de sanayi forumunda sordular. BMC ve Tümosan 1000 ve 1600 beygirlik motorları daha çabuk yapabilirlermiş. Bu resimdeki motorların kapladıkları alanlar daha fazla ve Tank için uygun değiller ne yazık ki.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tank için mevcut motorların dışında yeni bir motor geliştirmesi de mümkün bence Tülomsaş'ın.En azından Türkiye de ki, firmalar içinnde motor ve tank , tren ve benzeri şeyleri yapabilme yeteneği olan veya en yakın kurumdur bence...

   Sil
  2. Aslında BMC,Tümosan,Tülomsas ve figes şirketlerindeki tüm mühendisler toplansa kısa sürede 1600 beygirlik Tank motorunu üretilebilirdi. Ancak ihale parası bölünür diye böyle yapmıyorlar herhalde.

   Sil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..