Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Volkswagen Passat, 45 yaşına bastı.30 milyona yürüyor

D segmentinin en çok satan otomobillerinden biri olan Volkswagen Passat; Amerika ve Çin dahil bir çok ülkede satılıyor. Araçta, Passat isminin dışında zaman zaman; Santana, Dasher, Quantum, Corsar, Karat veya Magotan (Çin) adı da kullanıldı yada kullanılıyor.İmalatına 1973 yılında başlanan Passat, geçen sürede dünyadaki en önemli otomobil modellerinden biri haline geldi. Toplam 29 milyona ulaşan üretimadediyle Passat, Beetle (21.5 milyon) ve Golf (35 milyon) ile beraber en başarılı üç Volkswagen modeli arasında yer alıyor.

İlk olarak 1973 yılında pazara sunulan ve günümüzde her kıtada satışı gerçekleştirilen Passat, 45 yılını kutluyor. Bugüne kadar sekiz farklı nesilde 29 milyondan fazla üretilen ve Volkswagen tarihindeki en başarılı modellerden biri olan Passat’ın evriminde yeni bir başarıya daha yaklaşılıyor; 2019 yılında Passat kendi segmentinde 30 milyon satış adedini aşan ilk model olacak.


VW T1'den Volkswagen I.D. BUZZ CARGO CONCEPT'e


Passat'ın yer aldığı platformlarda, zaman içinde Audi'nin 80/100 ve A4 modelleri de yer aldı.


Yeni Volkswagen Passat, Çin'e Özel


İlk Passat modeli, iki veya dört kapılı bir hatchback sedan olarak, büyük bagaj kapağıyla önceki bütün Volkswagen modellerinden daha farklı bir tasarımda satışa sunuldu. 4.190 mm uzunluğuyla, bugünkü T-Roc'tan biraz daha kısa olan ilk Passat modeli, geniş bir iç hacim sunuyordu. Model, 1974 yılında Passat Variant'ın lansmanının yapılmasıyla iç hacim konusunda daha da iddialı oldu.


2017 ve 1978 Yıllarında Avrupa'da En Çok Satılan Otomobil Modelleri


Son nesliyle uzunluğu 4,887 mm'ye ulaşan ve sahip olduğu üst sınıf özellikleri, yüksek kaliteli malzemeleri ile Passat, aynı zamanda otomobil mühendisliğindeki ilerlemelerin de aynası haline geldi. Bütün öncü teknolojik gelişmeler – ABS fren sisteminden modern, akıllı sürüş destek sistemlerine kadar– geçtiğimiz yıllarda Passat modellerinde yerini aldı. Hem aile, hem profesyonel hayatın ihtiyaçlarını karşılayan model yer aldığı segmentin en başarılı otomobili haline geldi.


Yeni Passat'a yeni seçenek 1.4 TSI DSG


45. yaşını kutlayan Passat bugün Sedan ve Variant olmak üzere iki farklı gövde tipi ve dizel / benzinli geniş motor ve donanım seçenekleriyle satışa sunuluyor. Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..