Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Güçlü ve Konforlu SsangYong Musso Grand Türkiye’de!

Yeni SsangYong  Musso Grand; cesur, güçlü ve kaslı görünümünün altında kullanıcısına güvenlik, konfor ve performansı birlikte sunuyor. Musso Grand,  2002 yılında Musso Sports, 2006 yılında Actyon Sports ve 2012 yılında da Korando Sports ile devam eden SsangYong Pick-Up efsanesinin 4. jenerasyonu olarak bizi selamlıyor.

Göze çarpan radyatör ızgarası, merkezden uzanan krom çizgisi ile belirgin bir kimlik oluştururken, ön ve yan kas çizgileri ile kavisli yüzeylerin çarpıcı bir karışımını sunuyor. Hacimli yan karakter çizgisi sağlam, dengeli bir estetik ve dinamik bir kişiliği ortaya çıkarıyor. 


Yeni SsangYong Korando


Dairesel sis lambaları, Musso Grand’a sofistike bir dokunuş katıyor. 

Sürücü kabininin iç tasarımı, sürücüye keyifli bir sürüş yaşatırken, her şeyin elinin altında olması ergonomik ve kolay bir kullanım sunuyor. Geniş arka koltuk mesafesi, kabin içi geniş ve kullanışlı cepler, uzun yolculuklarda yorgunluğu azaltmak için dizayn edilmiş rahat koltuklar, akıllı anahtar, üst  düzey hoparlör ekipmanları yüksek kaliteli ses çıkışı sağlıyor ayrıca 8’ multimedya ekranı ile Musso Grand kullanıcılarına konforlu ve keyifli bir seyahat vadediyor.


Musso Grand, SsangYong Showroomlarında 750.000 TL’lik Satış Fiyatıyla Yer Alan Rexton G4 ile Aynı Alt Yapıya ve Teknolojiye Sahip


Jeep - Mahindra Savaşını Kim Kazanır?


Musso Grand’ın gövdesi %79,2 oranında yüksek mukavemetli 4 katmanlı şasiye sahip. Otomobil endüstrisinin ilk 1,5 GPa* ultra yüksek mukavemetli çeliği ile üretilen Pick-Up’ı olmasıyla birlikte Musso Grand Rexton G4 ile aynı kasa yapısını, teknolojiyi ve donanım zenginliğini paylaşıyor. Böylece kabin içindeki emniyetli alan en üst düzeye çıkarılmış durumda iken konfor da en üst seviyede tutuluyor. .Ayrıca Korando, %70,8 artikülasyon ses indeksi ile geçmiş versiyonları ve rakipleri arasında yapılan karşılaştırmalarda sessiz bir sürüş konusunda da ne kadar iddialı olduğunu gösteriyor. Tüm  bunlar göz önüne alındığında, Musso Grand kullanıcılarına dört katmanlı mükemmel çelik  gövde içinde olağanüstü sessizlik ve son derecede güvenli bir sürüş sağlıyor.


**“Giga-çelik” olarak adlandırılan kategori en az 1 gigapascal (GPa) çekme mukavemeti, yani milimetrekare başına 100 kilogramdan fazla kuvvete dayanabilir (yani, yaklaşık küçük tırnak büyüklüğünde bir parça). 

Musso Grand oldukça dayanıklı bir araç olmasının yanında SsangYong’un güvenlik konusunda asla taviz vermediğini kanıtlar şekilde,  çift hava yastığı, cruise kontrol,  ESP, Fren Destek Sistemi (BAS)
Elektronik Fren Kuvveti Dağılımı (EBD), Çekiş Kontrol Sistemi (TCS), Yokuş Kalkış Asistanı (HSA)
Acil Durdurma Sinyali (ESS), Devrilme Koruması (ARP), Yokuş İniş Kontrolü (HDC) gibi güvenlik sistemleriyle donatılmış olarak geliyor.

Musso Grand, Korando Sports’a göre 112 kg daha fazla yük kapasitesine sahip olup size bulunmanız gereken her ortamda mükemmel bir şekilde eşlik eder. İster şehiriçi, ister çiftlik, ister şantiye her ortamda kusursuz bir yol arkadaşıdır. Hem sizin hem sevdiklerinizin güvenliği ile konforunu düşünür.
Musso Grand’ın, uluslararası lansmanı 2019 Cenevre Motor Show’da (Palexpo)  5 Mart Salı günü gerçekleşti.

Sen geleceği hayal et, SsangYong yapsın!


Ford'la otomobil üretmek isteyen Mahindra, Hisarlar'dan sonra Erkunt Traktör'ü satın aldı!SsangYong
SsangYong Motor’un varlığı, daha iyi bir gelecek için aşılan sınırlar ve üstesinden gelinen zorluklardan oluşan bir tarihtir. Kore'nin otomotiv endüstrisinde başı çeken üreticilerden olarak SsangYong, 1954 yılından bu yana, şirketin kalite mühendisliğiyle mümkün kılınan gelişmiş stil ve üstün performansından ötürü saygı uyandırmıştır.
1954 Ocak Ha Dong-Hwan Motor Fabrikası kuruldu.
1965 Aralık Kore Örnek Şirket Ödülleri’nde, Ulaştırma Bakanlığı tarafından ödüllendirildi
1966 Mayıs H7H R-66 otobüslerinin Brunei’ye ihracatı başladı
1988 Mart Şirket ismi SsangYong Motor Ltd. Şti. olarak değişti
1988 Aralık [Korando Family], aile arabası (Station Wagon) tipi araç tanıtıldı
1992 Ekim Benzinli motor geliştirmek amacıyla Mercedes Benz AG ile stratejik ortaklık konusunda anlaşmaya varıldı
1993 Temmuz Dört çekişli (4WD) aile aracı [Musso]’nun üretimine başlandı
1996 Temmuz [New Korando] tanıtıldı
1997 Ekim Lüks Sedan [The Chairman]’in tanıtımı yapıldı
1998 Haziran [New Musso] piyasaya sürüldü
2000 Ekim 'Korando', ®Energy Winner 2001 ödülünü elde etti
2001 Eylül Üst sınıf Sportif Arazi Aracı olarak  [Rexton]’ın tanıtımı yapıldı
2002 Kasım '32. Kusursuz Teknoloji Geliştirme Yarışması'nda 'Başbakanlık Ödülü'
2004 Mart [Rodius] piyasaya sürüldü
2005 Ekim [Actyon] Kore’de piyasaya sürüldü
2006 Temmuz [Rexton II], 'Kore Kullanıcıları' tarafından ®Energy Winner 2007 ile ödüllendirildi
2011 Mart  Mahindra & Mahindra Ltd. ile birleşildi
2012 Ocak [Korando Sports]’un tanıtımı yapıldı
2012 Ocak 'Korando' aşırı soğuk hava şartlarında yapılan Kuzey Avrupa yarışını kazandı 
2012 Aralık Pyeongtaek’teki Yeni Tasarım Merkezi tanıtıldı
2015 [Tivoli[, Makyajlı Korando Sports, Rexton W ve Rodius Türkiye pazarında
2016 ünlü tasarım firması Pininfarina’yi bünyesine kattı
2016 [XLV] piyasaya sürüldü.
2018 (Rexton G4) piyasaya sürüldü.

Sadece en iyiyi hedefleyen SsangYong Motor, yüksek sürüş performansı sağlayan ve şirketin gerçek kimliğini yansıtan yeni tasarımlarla birlikte teknolojiler geliştirmektedir. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..