Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

2. el araçta ekspertiz raporu zorunluluğundan oluşan yoğunluk TSE’den HYB alan ekspertiz merkezlerinde eriyor

TÜV SÜD D-EXPERT’TEN ALICILARA DEV ADIM
İkinci el motorlu kara taşıtlarının ticareti hakkındaki yönetmelikle başlayan ekspertiz raporu zorunluluğu sektörde yoğunluğu arttırdı, artan yoğunluk firmaları da çözüm arayışına yöneltti. Alıcılar işlemlerini hem hızlı hem de güvenilir bir şekilde halledebilmek adına,TSE’den HYB (Hizmet Yeterlilik Belgesi) alan ve işlemlerini sıra beklemeden, hızlı bir şekilde gerçekleştirebilecekleri ekspertiz merkezlerini tercih ediyor. 
TÜV SÜD D-Expert Genel Müdür Yardımcısı Ozan Ayözger ‘’ İkinci el araçlarda ekspertiz zorunluluğu sektördeki yoğunluğu ciddi anlamda arttırdı, bizler de müşterilerimize en iyi hizmeti verebilmek adına yeni atılımlar gerçekleştirdik. Artık alıcılar, satın almayı düşündükleri ikinci el aracın ekspertiz raporunu Hizmet Yeterlilik Belgeli şubelerimizden güvenle almak için online randevu oluşturabilecekler. Bu sayede hedefimiz müşterilerin işlemlerini sıra beklemeden, hızlı ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirebilmelerini sağlamak ‘’ dedi.


İkinci el araç piyasasına getirilen ekspertiz zorunluluğuyla birlikte alıcı ve satıcılar arasındaki güven problemi ortadan kalkarken oto ekspertiz firmalarının da iş hacminde artış yaşanıyor.
Şu an piyasada ekspertiz yapan firmaların büyük çoğunluğunda TSE Hizmet Yeterlilik Belgesi bulunmuyor. Belgeleri tam olan firmalar ise artan yoğunluk sebebiyle hem alıcıları mağdur etmemek adına hem de ekspertiz işlemlerini güvenilir şekilde halledebilmek adına yeni çözüm yolları arıyor.

Konuyla ilgili TÜV SÜD D-Expert Genel Müdür Yardımcısı Ozan Ayözger, " Yılda binlerce vatandaş, almak istediği aracı kontrol ettirmek için ekspertiz firmalarının yolunu tutuyor. Yeni düzenlemeyle birlikte Nisan ayından sonra sektörde büyük yoğunluk yaşanacağını daha önce belirttiğimiz gibi firmamızı ve ekibimizi de bu yoğunluğa karşı hazırlamıştık. Umarım yeni düzenlemeyle başlayan alıcılar arasındaki güven ilişkisi bu şekilde devam eder ‘’ dedi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..