Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

İnsan cildinin rengini belirleyen’’melanin’’ adlı pigment diş etlerinin renginin oluşumunda da rol alıyor. Fakat diş etlerinde olağan dışı renklenmeler, hastalık belirtisi olarak da karşımıza çıkabiliyor.

SİGARA DİŞ ETİ RENKLENMELERİNE SEBEP OLUYOR, RENKLENME NEDEN OLUYOR, RENKLENME TEDAVİSİ NASIL YAPILIYOR?
Dt. Pertev Kökdemir, diş eti renklenmesinin esmer tenli olmaya, sigara kullanımına bağlı olduğu kadar, bazı hastalıklara da işaret edebileceğini kaydetti.

RENKLENME NEDEN OLUYOR?
Sağlıklı diş eti dokusunun soluk pembe bir renge sahip olduğuna dikkat çeken Dt. Kökdemir ‘’Bazı durumlarda diş etinde morumsu-kahverengi renklenmeler görülebiliyor. 

Yoldayken Bırakın O Telefonu


Bu durum özellikle koyu tenli  yada sigara içen bireylerde karşımıza çıkmakla birlikte, bu tip renklenmeler bazı cilt ve böbrek hastalıklarının da ön belirtisi olarak karşımıza çıkabiliyor’’ şeklinde bilgi verdi.

Dünyada en çok sigara tüketen ülkeler belli olurken, Türkiye’nin listenin dördüncü sırasında yer aldığı görüldü.


Artık Arabalar da Akıllı!

RENKLENME TEDAVİSİ NASIL YAPILIYOR?

Diş eti renklenmesinin, söz konusu bölgenin cerrahi olarak uzaklaştırılması şeklinde yapıldığını belirten Dt. Pertev Kökdemir’’ Bu amaçla cerrahinin yanında  gelişen teknolojiyle birlikte lazer cihazları kullanarak lokal anestezi ile tedavi de mümkün fakat sigara içen bireylerde, uzaklaştırılan renklenmiş dokular, kullanılan sigara miktarıyla ilişkili olarak tekrar renklenebiliyor’’ ifadelerini kullandı.

Trafik ve Hava Kirliliği, Üreme Organlarını Yaşlandırıyor, Kısırlaştırıyor

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..