Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Lotus Cars, hayranlarını yeni otomobili ilk kez görecekleri standına davet etmek ve elektrikli hiper otomobilinin ismini açıklamak için, Goodwood hız festivalini seçti.

Efsane otomobilllerden Lotus'a  diğer modelleri gibi yine adı E ile başlayan yepyeni ve çok güçlü bir model geliyor..Varlığı Nisan ayında Şangay Uluslararası Otomobil fuarında doğrulandığından beri araba, Lotus Type 130 olarak biliniyordu. Lotus Cars mayıs ayında, bu bilinen ismi üzerinden, otomobilin maksimum 130 adet üretileceğini açıklamıştı.


Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşen Goodwood hız festivalinde Lotus Cars 2020 yılında üretime başlanacak olan İngiltere'nin ilk elektrikli hiper aracın isminin ‘’Evija’’ olduğunu dıuyurdu.

‘’Evija’’nın anlamı, "ilk varolan veya yaşayan" anlamındadır.
İkonik İngiliz spor otomobil markasının tarihinde heyecan verici yeni bir sayfanın başlangıcına adım attı.
Otomotiv ve motor sporlarındaki öncü yaklaşımıyla ingiliz otomobil üreticisinin ilk elektrikli hiper otomobili olarak bu inovasyon hikayesini devam ettiriyor.

Lotus Cars Ceo'su Phil Popham "Evija’’, yeni aracımız için mükemmel bir isim, çünkü ilk elektrikli seçeneğimiz, ilk hiper otomobilimiz ve Geely'nin yönetimi altındaki ilk modelimiz,  her anlamda gerçek bir Lotus. 
Küresel otomotiv sahnesinde markamızı yeniden konumlandırmamız, daha vizyoner modeller için önümüzü açacaktır." dedi.

Festivale katılan otomobil tutkunları, Evija'yla ilk tanışma için Lotus standını ziyaret etti 
Ziyaretçiler aracın dış tasarımını yeni ayrıntılarıyla ortaya koyan çarpıcı bir ‘ışık şovuyla’izlediler.

Lotus Evija, 16 Temmuz'da Londra'da özel bir etkinlikte tanıtılacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..