Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Yeni BMC TULGA

Teknofest'te sergilenen BMC'nin en yeni aracına, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından TULGA adı verildi Tulga; miğfer, baş koruyan anlamına geliyor.Tulga tahminimiz tuttu! :)

BM'Cnin ana sponsoru olduğu  Teknofest‘i 5. gününde ziyaret eden Cumhurbaşkanımız,  BMC'nin yeni Pikap'ını yakından inceledi ve aracın direksiyonuna geçerek test sürüşü gerçekleştirdi.

 BMC Yönetim Kurulu Üyeleri Sayın Talip Öztürk, Taha Yasin Öztürk ve BMC İcra Kurulu Başkanı Sayın Bülent Denkdemir’den araç hakkında detaylı bilgi alan Cumhurbaşkanımız aracı imzalayarak ismini asker kaskı, miğfer anlamına gelen "TULGA" koydu.

Yerli Pikabın Adı Ne Olsun; Tulga, Yaman, Yılmaz, Acar, Tolga...İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank ve Milli Savunma Bakanı Sayın Hulusi Akar, BMC araç sergisi ziyareti esnasında Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a eşlik eden isimler arasındaydı.BMC Tuğra'nın fiyatları güncellendi; 2532, 3540 ve 4340 listeye eklendi..Efsane Geri Dönüyor.Yeni BMC, Çok yakında...


Yeni BMC SUV; Zırhlı Komuta/Personel/Hizmet Aracı


Kaynak;https://www.facebook.com/bmcotomotiv

10 yorum:

 1. İsim tahmininiz için tebrikler. Cumhurbaşkanı aracı biraz gürültülü buldu. Aracın motoru yerli mi bilgi yok. BMC kendi mi yaptı acaba? Sivil versiyon yapılmak isteniyorsa daha sessiz ve az yakan bir motor konulmalı. Wowturkey forumuna bakıyor musunuz? Aracı biraz daha değiştirdim :) Umarım fotoshopdaki gibi yaparlar. Yerli otomobil olabilecek bir araç potansiyeli var bence.
  http://wowturkey.com/tr815/BMC_Tugra_suv_amblemli2__jpg_193722.jpg

  YanıtlaSil
 2. Motor; BMC Power imzalı olacak gibi..
  Wow bende üyeyim, ara sıra takip ediyorum senin yazılarını okuyorum ama eskisi gibi değil çok gerekesiz tartışmalar vs var!!
  Tulga, Kirpi gibi sağlam ve tam bir görev aracı olacak gibi..En azından şu anda görebildiğimiz kadarıyla.

  YanıtlaSil
 3. BMC power derken 600 beygirlik motordan mı söz ediyorsunuz.
  Gereksiz tartışmalar var derken beni kast etmiyorsundur umarım :)
  Tulga nın sivil versiyonu için biraz daha bekleyeceğiz bence.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O forumun son senelerde ki genel durumu için gereksiz tartışmalar olduğunu söylemek istedim.Senle ilgili değil.
   Birde bir resim veya bilgi yazılıyor.Kaynak belirtilmiyor.Bazılarında ise alıntıdır yazılıyor.Alıntı yapılan yerin adresi yazılmalı.Hem mantık, hememek karşılığı hemde telif hakları kanunu a göre.Dediğim gibi genel olarak bu sorunlar için ilgim yok.Arada bir bakıyorum.
   BMC başlığında son bir aya kadar en çok mesaj yazan bendim.Şimdilerde 2. sıradayım.
   Tulga Sivil modeli biraz daha beklenecek gibi.Zira, savunma araçları ve otobüse talep var.Karasu inşaatı sürüypr.

   Sil
  2. Arada sizin siteden alıntı yapıyorum. Alıntı yapmamı istemiyorsanız söyleyin yapmam. Sonuçta sizin sitenizin aleyhine bir iş yapmak istemem. Bu site sayesinde bu tip haberleri çok çabuk öğreniyorum.
   Ark isimli üye siz misiniz yoksa? :)

   Sil
  3. Asan70 sizsiniz o zaman :) Sizi geçmişim hocam o zaman :)

   Sil
 4. Alıntı yapıldığında link verilmesi en mantıklı ve adil olanı.Link vererek alıntı yapabilirsniz.

  Asan70 benim.

  Wow da bazı siteler (ki buna Otometre.com da ne yazık ki dahil) hangi mantıkla bilmiyorum ,
  verilen linki reklam diye engelliyorlar.Bu sitenin ne zararı ne kötülüüğü ne de hangi kanuna karşı bir durumu var! O zaman o site ile ilgili hiçbir yazının yazılmasına izin vermeyin.
  Örnek A.com sitesinin bir yazısı yayınlansın ama linkini yayınlamayın.Çok büyük bir haksızlık.Dediğim gibi o zaman o siteden bir kelime dahil yazılmasın.Yönetcilerin mantığını anlamak mümkün değil!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yani sizin sitenizin ismini verdiğimde reklam link çıkıyor. Bir kere sizin site ile onların formatı farklı. Rakip olarak gördükleri için öyle yapıyorlarsa bana anlamsız geldi. Sonuçta burası birazda haber sitesi gibi bir şey. İlgi alanı da çoğunlukla Türkiye de üretim yapan yerli markalar.
   Wowturkey tartışma forumu. Konu alanı neredeyse sınırsız. Bu siteyi reklam link diye yayınlamasını anlamsız buldum. Kendi siteleri sonuçta kendileri karar veriyor kurallara. Ancak bana anlamsız geldi. Yapacak bir şey yok.

   Sil
 5. Yine de link verirken Oto metre.com veya
  Otomet re.com yada
  Otometr e.com gibi
  yazarsanız kaynak bir derece anlaşılır.

  YanıtlaSil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..