Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Opel yenilikçi aydınlatma çözümleriyle, karanlığı aydınlığa dönüştürüyor!

Alman otomobil üreticisi, akıllı far teknolojilerinin tüm çeşitlerini çeşitli modellerinde müşterilerinin kullanımına sunuyor. Normalde çok daha pahalı premium sınıf araçlarda bulunan, Eco LED, Tam LED, IntelliLux LED® Matrix Far teknolojileri, Opel sayesinde daha geniş kitlelere ulaşıyor. Opel böylelikle üst sınıf teknolojieri  kendi müşterilerinin kullanımına sunma geleneğini sürdürüyor.Opel’in akıllı far çözümü IntelliLux LED® Matrix Far; Astra ve Insignia olmak üzere ürün gamındaki modellerde kullanıma sunuluyor. LED tabanlı ALF far sistemi yol koşullarına uygun aydınlatma sağlarken sadece 13 Watt güç gereksinimi ile enerji tasarrufuna katkı sağlıyor.


Etkin aydınlatma performansı
Daha da geliştirilen IntelliLux LED® Matrix Far, gerek aydınlatma gücü, gerek aydınlatma etkisi ve enerji tüketimi ile yaygın olarak kullanılan Xenon veya halojen far çözümlerine kıyasla çok daha verimli bir aydınlatma performansı sunuyor. Akıllı farlar karanlık sürüş koşullarında daha konforlu ve daha güvenli bir sürüş sağlıyor.
Otomobilin şehir sınırlarının dışına çıkmasıyla Matrix Farlar yol koşullarına bağlı olarak aydınlatma mesafesini, alanını ve ışık dağılımını otomatik olarak ayarlıyor. Sistem; karayolu, otoyol, şehir içi, kavşak, viraj, park, uzun far asistanı ve otomatik yanan farlar olmak üzere sekiz farklı aydınlatma modunu bünyesinde barındırıyor. 8, 16 veya 32 LED birimi modele bağlı olarak aydınlatma koşullarını büyük bir hızla otomatik olarak ayarlıyor. Her bir LED birimi milisaniyeler içerisinde etkinleşiyor veya devreden çıkıyor. Böylece en karanlık yol koşullarında bile karşıdan gelen sürücünün gözünü almadan gündüz kadar aydınlık bir sürüş ortamı yaratılıyor.

LED-Matrix Far 400 metreye kadar bir alanı etkin bir şekilde aydınlatabiliyor. Uzun aydınlatma menzili sayesinde yola atlayan hayvanlar çok daha erken fark edilebiliyor ve böylece sürücü reaksiyon göstermek için zaman kazanıyor.

IntelliLux LED® Matrix Far Sistemi, Türkiye’de Astra HB Excellence ve Insignia Excellence ve Exclusive modellerinde standart olarak sunuluyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..