Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Volkswagen'in Uzay Vizyonu! VW 'den yeni ve elektrikli bir station wagon mu geliyor?

Dizelden uzaklaşıp elektrikli modellerin sayısını arttırmaya çalışan Alman marka,
 ID serisine yeni bir konsept eklemiş durumda!Amerika Birleşik Devletleri'nde Los Angeles Auto Show Fuarı'nda serilenen konsept; inceltilmiş farları,


kapı kollarının yerini bıraktığı LED ler, ikinci kapıdan arkaya doğru hafif yükselen cam çizgisi  ve jantlarıyla  çekici ancak genel tasarımda ise VW Grup markalarından Audi gibi otomobillere benzer bir çizgi de görünüyor.


Hava direnç katsayı değeri 0.24 cd olan ID Space Vizzion; 82 kWh bir bataryayla 560 kilometrelik bir menzile sahip.


MEB platformu üzerinde yükselen arkadan çekişli otomobil elektrik motoru arkada, bataryası ise her iki tekerlek arasında altta yer alıyor.


279 beygir gücündeki otomobil  tasarımıyla ID Serisi'nin bir üyesi olduğunu belli ediyor.Aracın önünde bir elektrik motorunun kullanımı söz konusu.Bu durumda ise toplam 360 beygirlik bir gücün, 0'dan 100 kilometre hızlanmasının 5 saniye ve azami hızında 175 km olması bekleniyor.
Aracın içi, sade bir tasarımla karşılıyor sürücü ve yolcuları.Direksiyonun hemen yanında büyükçe bir tablet tadında multimedya ekran bulunuyor.Kabin ise geri dönüşümlü malzemelerden oluşturulmuş.Kaynak; https://www.volkswagen-newsroom.com/

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..