Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Yeni BMW 1 ve BMW 8 Serileri Altın Direksiyon, Ford Transit Custom Plug-In Hybrid Uluslararası Yılın Ticari Aracı , Yeni Ford Ranger 2020 Uluslararası Yılın Pick-up’ı,Ödülü Alırken Yeni Megane RS Trophy-R de Yılın Spor Otomobili seçildi.

Yeni Megane RS Trophy-R, Echappement Dergisi tarafından Yılın Spor Otomobili seçilirken Ford; Türkiye’de üretilen segmentinin ilki, elektrikli Ford Transit Custom Plug-In Hybrid ve EcoBlue Hybrid ile segmentinde 2020 Uluslararası Yılın Ticari Aracı (IVOTY) ödülünün sahibi oldu. Yeni Ford Ranger ise 2020 Uluslararası Yılın Pick-up'ı (IPUA) ödülüne layık görüldü.  BMW'nin, en yeni iki modeli Yeni BMW 1 Serisi ve BMW 8 Serisi Gran Coupé ile Altın Direksiyon ödülünün sahibi oldu.

Echappement Dergisi'nin organizasyonunda yılın spor otomobili ödülünü Renault aldı ancak marka bu ödülü toplamda 7 kez kazandı.2007, 2008 ve 2014 yıllarında da, birinci sırada  Mégane RS olmuştu.


Yarışmada ki yedi araç, dergi gazetecileri tarafından ve 2,000 kilometreden fazla bir mesafe de Fransa'nın Vercors ve Ardèche bölgelerindeki zorlu yollarda, Monte-Carlo Rallisi'nden  de birkaç özel etapta test edildi.

Yılın Spor Otomobili unvanı, 4250'den fazla oy, ralli sürücüsü ve Echappement'ın editör ekibinden gazetecilerden oluşan derginin okuyucuları jürisi tarafından verildi.


Mégane RS Trophy-R, her üç seçmen türünden de en fazla oyu aldı ve bu yılki oylamanın ardından podyumda ortaya çıkan Ford Focus ST Pack ve Toyota Supra GR modellerinin önünde de yer aldı.

Ödüllerle ilgili bir değerlendirme yapan Ford Avrupa Ticari Araçlar Genel Müdürü Hans Schep, "Yeni Transit Custom Plug-in Hybrid ve EcoBlue Hybrid modellerimiz doğru zamanda doğru araç olma özelliğini taşıyor, müşterilerimizin maliyetlerini ve emisyonları düşürmeye yardımcı oluyor. 


Aynı zamanda ticaret hayatının operasyonel zorlukları ile pratiklikten ve araç yükünden ödün vermeden baş ediyor. Yeni Ford Ranger ise pick-up segmentindeki zerafet, teknoloji ve verimlilik çıtasını bir üst noktaya taşıyor” diye konuştu.
Yeni Ford Transit Custom Plug-In Hybrid (PHEV), Avrupa’nın en büyük ticari araç üretim üssü olan Ford Otosan Kocaeli Fabrikalarında üretiliyor. Kısa süre önce seri üretime geçen model, Türkiye’de üretilen plug-in hibrit elektrikli ilk ticari araç olma unvanına da sahip bulunuyor.

Ford, 6. kez IVOTY ödülünün kazananı oldu

Yeni Ford Transit Custom Plug-In Hybrid ve Transit Custom EcoBlue Hybrid modelleri, Fransa'nın Lyon kentinde düzenlenen özel bir törende, Avrupa'nın 25 ülkesinden 25 uzman otomotiv gazetecisinin oluşturduğu jürinin oy birliği ile verdiği kararla 2020 Uluslararası Yılın Ticari Aracı (IVOTY) ödülünün kazananı oldu. Ford, böylece 6. kez IVOTY ödülüne sahip oldu. 
Jüri üyeleri, Ford Transit Custom Hybrid’in yakıt maliyetlerini düşürmeye yardımcı olması, düşük emisyon bölgelerine giriş izni sunması ve emisyonları azaltmak üzere tasarlanan elektrikli güç aktarım mekanizması için övgüler dizdi. 
Yeni Ford Transit Custom Plug-In Hybrid, segmentinde bir ilki gerçekleştirerek, 56 km varan sıfır emisyonlu sürüş sunarken, 1.0 litre EcoBoost benzinli motoru menzil uzatıcı olarak kullanıyor ve toplam menzilini 500 km’nin üzerine çıkarıyor.
Transit Custom Plug-In Hybrid’in ön tekerleklerini 13,6 kWh kapasiteli lityum-iyon batarya tarafından beslenen 92,9 kW gücünde bir elektromotor harekete geçiriyor. Şarj edilebilen 13,6 kWh kapasiteli batarya ile sıfır emisyonlu sürüşe imkân tanıyan gelişmiş şarj edilebilir hibrit mimari ise emisyonların azaltılmasına yardımcı oluyor.

Yeni Ford Ranger, 18 jüri üyesini etkilemeyi başardı

Avrupa'nın 1 numaralı en çok satan pick-up'ı Ford Ranger ise yeni modeliyle 18 Uluslararası Yılın Ticari Aracı (IVOTY) jüri üyesini etkilemeyi başardı. Uluslararası Yılın Pick-up'ı (IPUA) unvanını kazanan Yeni Ford Ranger, 2.0 litrelik yeni EcoBlue dizel motoru ve gelişmiş sürücü destek teknolojileri ile jürinin büyük beğenisini kazandı.
Avrupa’nın en çok satan pick-up modeli Ford Ranger yeni 2.0 litre EcoBlue dizel motor ve yeni 10 vitesli otomatik şanzıman seçeneği ile sunuluyor. 
Yeni Ford Ranger ayrıca, olası çarpışmaları önleyen veya etkilerini azaltan Yaya Algılama Özelliğine Sahip ‘Çarpışma Önleme Yardımcısı’ ve ‘Akıllı Hız Sistemleri (ISA)’ teknolojileriyle yollara çıkan sınıfının ilk modeli olarak öne çıkıyor. Sistem, bir çarpışma riski algıladığında önce sürücüyü işitsel ve görsel olarak uyarıyor ve sürücünün reaksiyon göstermemesi halinde fren pedalı ve disklerin tepki verme süresini kısaltmak üzere hazırlık yapıyor ve sürücünün hala reaksiyon göstermemesi halinde sistem aracın hızını düşürmek için otomatik olarak fren yapıyor. 

Avrupa’nın en çok satan pick-up modelinin en güçlü ve yüksek performanslı versiyonu olan yeni Ford Ranger Raptor ise zorlu arazi kullanımlarını destekleyecek şekildeki tasarımı ve 500 nm tork üreten 213 PS gücündeki motoru ve segmentinin en yüksek su geçiş derinliği ile imkansızın tanımını değiştiriyor.


Alman otomobil dergisi Auto Bild ve pazar gazetesi Bild am Sonntag tarafından 1976 yılından bu yana düzenlenen Golden Steering Wheel (Altın Direksion) Ödülleri’ne bu yıl Yeni BMW 1 Serisi ve BMW 8 Serisi damga vurdu. Yeni BMW 1 Serisi kompakt segment araçlar kategorisinde 2019 Altın Direksiyon ödülünü alırken, BMW 8 Serisi de ‘Yılın En Güzel Otomobili’ ödülünün sahibi oldu. 

Altın Direksiyon Ödülleri’nde görev alan jüri üyeleri, BMW’nin gelişmiş önden çekişli mimarisini kullanan ilk model olan Yeni BMW 1 Serisi'ni test ederek, markanın sportif sürüş karakterine olan yeni bakış açısını keşfetme şansına erişti. Premium kompakt modelin üçüncü nesli sahip olduğu çeviklik ve dinamizm ile sınıfındaki liderliğine devam ediyor. Burada son teknoloji şasi sistemlerinin ve yenilikçi teknolojilerin kusursuz etkileşiminin yanı sıra tüm temel sürüş dinamiği bileşenlerinin ve kontrol sistemlerinin entegrasyonu önemli rol oynuyor. 


BMW i modellerinden sonra, içten yanmalı bir motora sahip otomobillerde ilk kez sahneye çıkan ARB (tekerlek kayması sınırlaması) teknolojisi de kaymanın çok daha hassas ve hızlı bir şekilde kontrol edilmesini sağlayarak, viraj içerisindeki ya da ıslak yoldaki çekişi önemli ölçüde iyileştiriyor. Yeni BMW 1 Serisi ayrıca, artan iç mekanı ve sofistike sürüş destek sistemleri ile de en yüksek puanı almayı başardı. Standart olarak sunulan Fren Fonksiyonlu Hız Sabitleme Sistemi, Şeritten Ayrılma İkazı, Fren Fonksiyonlu Çarpışma ve Yaya Uyarısı gibi sistemler Yeni BMW 1 Serisi’nin güvenlik özelliklerini en üst seviyeye taşıyor. 

En Güzel Otomobil: BMW 8 Serisi 
BMW’ye bu yıl ikinci Altın Direksiyon Ödülü’nü getiren bir diğer model ise BMW 8 Serisi oldu. Karşı konulmaz görsel çekicilik ve yeni tasarım dili, BMW'nin bu yılki yarışmada ‘Yılın en güzel otomobili’ seçilmesini sağladı. Yeni lüks spor otomobilin dış tasarımında, iddialı yüzeyler ve otomobilin zengin dinamik karakteri için otantik bir vitrin sağlayan keskin çizgiler hâkim. Gergin silueti, ince pencere grafiği, arkaya zarifçe akan tavan çizgisi ve ayırt edici “çift kabarcıklı” şekillendirmesiyle fark yaratan BMW 8 Serisi Coupé sportifliği ve lüksü en çekici haliyle birleştiriyor. Ayrıca kanvas tavana sahip BMW 8 Serisi Cabrio da açık hava keyfini sunarken, şıklığı ve ayrıcalığıyla sürücüsünü ve yolcusunu başka bir boyuta taşıyor. BMW 8 Serisi ailesine eklenen BMW 8 Serisi Gran Coupé de arka kapıları ve artırılmış arka dize mesafesi ile spor performansı deneyimini dört tam boy koltuğa taşıyor. 


1976'dan bu yana her yıl düzenlenen Altın Direksiyon Ödülleri, Avrupa'nın en prestijli otomobil endüstrisi ödülleri arasında sayılıyor. Bu yıl yedi kategoride toplam 58 yeni model aday gösterildiği yarışmada, ilk olarak, her kategorideki en popüler üç model bir okuyucu anketiyle seçildi. Bu otomobiller daha sonra efsanevi yarış pilotları Walter Röhrl ve Hans-Joachim Stuck da dahil olmak üzere, 15 yüksek nitelikli hakem tarafından değerlendirildi. Finalistlerin tümü, uzmanlar tarafından yakından incelendi. 
Kaynak, https://media.group.renault.com/
Basın Bültenleri

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..