Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

2019'da Yerli Otomobil, Yerli Firmalar TEMSA ve BMC Konuşuldu.

Yılın son aylarında TOGG'un yerli otomobiliyle beraber  yerli otobüs markası TEMSA'da gündemde sıkça yer aldı.Yeni sahibinin elinde, bankaların zamanı gelmeyen kredlerini çekmek istediklerinden (Temsa sorunu bu şekilde açıklıyor) üretimn durduğu ve çözüm yolları üzerinde çalıştıklarını kendi açıklamalarından öğrendik.

Aslında , Temsa yerli bir otomotiv markası olmanın dışına taşmaya başlamış gelecek vaat eden bir firmaydı da.Adanalı marka, bazılarında TÜBİİTAK belki bazılarında da tek başına batarya ve benzeri konularda ar-ge çalışmalarını sürdürüyor.


Temsa Global, kamyon üretseydi böyle görünecekti!Temsa; hali hazırda kendi markasıyla otobüs, midibüs Mitsubishi markasıyla da hafif kamyon imal ediyor.


YENi TEMSA GEKKOBir ara ASKAM'ı almak istedi, daha sonra kendi amblemiyle kamyon  projesi ve savunma alanında da GEKKO adıyla zırhlı SUV-pikap tarzı araç hazırladı.ancak kamyon ve savunma araçlarında ciddi bir gelişim gerçekleştirilemedi. TEMSA'nın proje olarak kalan çalışmaları arasında midibüs, kamyon ve  zırhlı araçlar bulunuyor.

Otokar, otomobil mi üretecek?Resimdeki beyaz aracın tescil tarihi 2007, Gekko'nun ise 2009 yılı.


ABD ve Avrupa'ya otobüs satan Temsa, True Value Capital Partners şirketine satıldı

Kaynak; Türk Patent ve Marka Kurumu
Gazeteler
www.Temsa.com

2 yorum:

 1. Beyaz araç daha çok karavan a benzemiş.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, sanki fabrika çıkışlı bir karavan olmuş.
   Temsa otobüsleriyle ortak noktaları da varmış!

   Sil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..