Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN.

42. Dakar Rallisi'ni Matador (Carlos Sainz) Mini ile kazanırken Al Attiyah Toyota ile 2. oldu

2020'nin en zorlu yarışını, yine bildik bir isim kazandı; Efsane pilot Carlos Sainz.İkinci isim ise Nasser Al Attiyah olurken üçüncü sırada Stephane Peterhansel var.Otomobil sınıfında bunlar olurken motosiklette Ricky Brabec, Honda ile kamyonda Andrey Karginov, Kamaz ile kendi sınıfında birinci oldu.






Otomobil Sınıfı


Sıra no 1, Araç no 305
Pilotlar, CARLOS SAINZ
LUCAS CRUZ
Takım /araç; (Mini) BAHRAIN JCW X-RAID TEAM Zaman, 42H 59' 17''

2 300
NASSER AL-ATTIYAH
MATTHIEU BAUMEL
TOYOTA GAZOO RACING 43H 05' 38''
+ 00H 06' 21'' 00H 03' 00''








3 302
STÉPHANE PETERHANSEL
PAULO FIUZA
(Mini) BAHRAIN JCW X-RAID TEAM 43H 09' 15''
+ 00H 09' 58''

4 309
YAZEED AL RAJHI
KONSTANTIN ZHILTSOV
OVERDRIVE TOYOTA 43H 48' 27''
+ 00H 49' 10'' 00H 02' 00''

5 304
GINIEL DE VILLIERS
ALEX HARO BRAVO
TOYOTA GAZOO RACING 44H 06' 26''
+ 01H 07' 09''

6 311
ORLANDO TERRANOVA
BERNARDO GRAUE
X-RAID MINI JCW TEAM 44H 11' 32''
+ 01H 12' 15''

7 307
BERNHARD TEN BRINKE
TOM COLSOUL
TOYOTA GAZOO RACING 44H 17' 51''
+ 01H 18' 34''

8 315
MATHIEU SERRADORI
FABIAN LURQUIN
(Century Buggy) SRT RACING 44H 58' 38''
+ 01H 59' 21'' 00H 07' 00''

9 324
YASIR SEAIDAN
KUZMICH ALEXY
(Mini) RACE WORLD TEAM 46H 41' 34''
+ 03H 42' 17''

10 322
WEI HAN
MIN LIAO
GEELY AUTO SHELL LUBRICANT TEAM 46H 50' 24''
+ 03H 51' 07''

İlk on sırada, Toyota ve Mini tarafından paylaşılırken adı sanı duyulmamış bir Century (!) ile Çin'den Geely dikkat çekiyor.









Kamyon Sınıfı
1 511
ANDREY KARGINOV
ANDREY MOKEEV
IGOR LEONOV
KAMAZ - MASTER 46 SA 33 '36' '

2 516
ANTON SHIBALOV
DMITRII NIKITIN
IVAN TATARINOV
KAMAZ - MASTER 47 SAAT 16 '02' '
+ 00 SA 42 '26' '

3 503
SIARHEI VIAZOVICH
PAVEL HARANIN
ANTON ZAPAROSHCHANKA
MAZ-SPORTAUTO 48 SAAT 38 '18' '
+ 02H 04 '42' '

4 501
DMITRY SOTNIKOV
RUSLAN AKHMADEEV
ILGIZ AKHMETZIANOV
KAMAZ - MASTER 49S 29 '04' '
+ 02 SA 55 '28' '

5 504
MARTIN MACIK
FRANTISEK TOMASEK
DAVID SVANDA
(Iveco) BIG SHOCK RACING 50S 01 '44' '
+ 03 SA 28 '08' '

6 505
JANUS VAN KASTEREN
DAREK RODEWALD
MARCEL SNIJDERS
PETRONAS EKİBİ DE ROOY IVECO 51 SA 00 '33' '
+ 04 SA 26 '57' ' 

7 502
ALES LOPRAIS
PETR POKORA
KHALID ALKENDI
INSTAFOREX LOPRAIS PRAGA 51 SA 50 '33' '
+ 05 SA 16 '57' '

8 528
ALIAKSEI VISHNEUSKI
MAKSIM NOVIKAU
ANDREI NEVIAROVICH
MAZ-SPORTAUTO 51S 58 '06' '
+ 05 SA 24 '30' '

9 521
PATRICE GARROUSTE
SZYMON GOSPODARCZYK
PETR VOJKOVSKY
(Tatra) FESH FESH / R-SIXTEAM 52 SA 41 '29' '
+ 06 SA 07 '53' '

10 512
TERUHITO SUGAWARA
YUJI MOCHIZUKI
HIROKAZU SOMEMIYA
HINO EKİBİ SUGAWARA 52 SA 52 '15' '
+ 06 SA 18 '39' '

Kamyonda da Rus markaları MAZ ve KAMAZ'ın ağırlığı hissediliyor.Iveco ve Hino çok zaman adı geçen başarılı isimlerden.






Motosiklet Sınıfı

1 9
RICKY BRABEC
MONSTER ENERGY HONDA TEAM 2020 40H 02' 36''

2 5
PABLO QUINTANILLA
ROCKSTAR ENERGY HUSQVARNA FACTORY RACING 40H 19' 02''
+ 00H 16' 26''

3 1
TOBY PRICE
RED BULL KTM FACTORY TEAM 40H 26' 42''
+ 00H 24' 06'' 00H 02' 00''

4 17
JOSE IGNACIO CORNEJO FLORIMO
MONSTER ENERGY HONDA TEAM 2020 40H 34' 19''
+ 00H 31' 43'' 00H 01' 00''

5 2
MATTHIAS WALKNER
RED BULL KTM FACTORY TEAM 40H 37' 36''
+ 00H 35' 00''

6 16
LUCIANO BENAVIDES
RED BULL KTM FACTORY TEAM 40H 40' 10''
+ 00H 37' 34''

7 12
JOAN BARREDA BORT
MONSTER ENERGY HONDA TEAM 2020 40H 53' 33''
+ 00H 50' 57'' 00H 15' 00''

8 22
FRANCO CAIMI
MONSTER ENERGY YAMAHA RALLY TEAM 41H 45' 11''
+ 01H 42' 35'' 00H 05' 00''

9 59
SKYLER HOWES
KLYMCIW RACING 42H 06' 37''
+ 02H 04' 01''

10 6
ANDREW SHORT
ROCKSTAR ENERGY HUSQVARNA FACTORY RACING 42H 13' 16''
+ 02H 10' 40'' 00H 30' 00''

Bu sınıfta da, özellikle KTM, Yamaha ve Honda her dönem görünen ve ilk sıralarda yer alan araçlar.









SSV (Side by Side Vehicle) / UTV (Utility Vehicle)

1 405
CASEY CURRIE
SEAN BERRIMAN
MONSTER ENERGY CAN-AM 53H 25' 52''

2 411
SERGEI KARIAKIN
ANTON VLASIUK
SNAG RACING TEAM 54H 05' 04''
+ 00H 39' 12''

3 400
FRANCISCO LOPEZ CONTARDO
JUAN PABLO LATRACH VINAGRE
SOUTH RACING CAN-AM 54H 18' 28''
+ 00H 52' 36''

4 404
CONRAD RAUTENBACH
PEDRO BIANCHI PRATA
PH-SPORT 54H 38' 11''
+ 01H 12' 19''

5 410
JOSE ANTONIO HINOJO LOPEZ
DIEGO ORTEGA GIL
HIBOR RAID 54H 46' 30''
+ 01H 20' 38''

6 420
JESUS PURAS
XAVIER BLANCO
XRAIDS - BUGGYMASTER TEAM 55H 45' 07''
+ 02H 19' 15''

7 417
AXEL ALLETRU
FRANCOIS BEGUIN
# JE PEUX 2020-BBR MERCIER RACING 55H 50' 15''
+ 02H 24' 23'' 00H 02' 00''

8 427
AUSTIN JONES
KELLON WALCH
SOUTH RACING CAN-AM 56H 23' 30''
+ 02H 57' 38'' 00H 02' 00''

9 402
REINALDO VARELA
GUSTAVO GUGELMIN
MONSTER ENERGY CAN-AM 59H 09' 53''
+ 05H 44' 01''

10 433
SANTIAGO NAVARRO
MARC SOLA TERRADELLAS
FN SPEED TEAM 59H 10' 27''
+ 05H 44' 35'' 00H 20' 00''






QUAD


1 250
IGNACIO CASALE
CASALE RACING 52H 04' 39''

2 265
SIMON VITSE
# JE PEUX 2020-BBR MERCIER RACING 52H 23' 03''
+ 00H 18' 24'' 00H 04' 00''

3 251
RAFAL SONIK
SONIK TEAM 53H 08' 54''
+ 01H 04' 15'' 00H 19' 00''

4 255
MANUEL ANDUJAR
7240 TEAM 55H 34' 55''
+ 03H 30' 16'' 00H 22' 00''

5 257
KAMIL WISNIEWSKI
ORLEN TEAM 56H 43' 32''
+ 04H 38' 53'' 00H 55' 00''

6 262
SEBASTIEN SOUDAY
TEAM ALL TRACKS 57H 49' 53''
+ 05H 45' 14''

7 268
ITALO PEDEMONTE
ENRICO RACING TEAM 58H 39' 07''
+ 06H 34' 28'' 00H 21' 00''

8 254
NELSON AUGUSTO SANABRIA GALEANO
M.E.D. RACING TEAM 61H 00' 42''
+ 08H 56' 03''

9 263
ZDENEK TUMA
BARTH RACING TEAM 68H 03' 09''
+ 15H 58' 30'' 04H 15' 00''

10 261
MARTIN SARQUIZ
MARTIN SARQUIZ TEAM 69H 19' 18''
+ 17H 14' 39'' 00H 02' 30''




Kaynak; https://www.dakar.com/
https://toyotagazooracing.com/
http://snagracing.ru/

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..