Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Gündemde, ABD'nin elektrikli otomobilleri var; Tesla, Nikola ve Lucid

Tesla, Nikola ve Lucid; Amerika Birleşik Devletleri'nin gündemden düşmeyen elektrikli araç markaları. Bir Tesla zaten uzayda, Nikola ise elektikli aracında sahtekarlık yapıp yapmamak arası bir durumda (!), Lucid Motors ise pürüzsüz, sade ve akıcı tasarımının yanında performansıyla da dikkat çekiyor.BMW, Mercedes Benz, Audi ve Porsche gibi markaları rakip olarak belirleyen firma, 2016 da ilk kez prototip olarak sahneye çıkardığı Lucid Air, aracın seri üretim modelini tanıttı.

İlk Lucid Motors otomobili 2021 yılının ilk aylarında yola çıkacak.Aracın dört ffarklı versiyonu olacak; Air, Air Touring, Air Grand Touring ve 


Air Dream Edition.Fiyatlar da aynı sıraya göre 80 000, 95 000, 139 000 ve 169 000 Dolar.Ancak teşvikler dahil değil fiyatlara!


0.21 lik bir sürtünme katsayısına sahip otomobilin ön ve arkada iki farklı bagaj alanı bulunuyor.74 kilo ile rakiplerin çok düşük bir motor ağırlığı bulunan Air modeli, 670 beygir güce sahip.Bu durumda rakiplerinden çok önde olan aracın güncel olarak 620, 800 ve 1080 .

Air versiyonu hariç diğerleri iki elektrik motoruyla yürüyor ve 4x4 yürüyüş düzeninde.Uzel Traktör; üretime başlasa, çalışanları hakkını alabilseydi..."Bu fabrikanın işçileri 13 yıldır adalet bekliyor"
Kaynak; https://www.lucidmotors.com/
https://en.wikipedia.org/wiki/Lucid_Motors
https://en.wikipedia.org/wiki/Lucid_Air

1 yorum:

  1. Otomotiv dünyasında son 20 yıla damgasını vurmuş bir marka varsa oda açık ara Tesla'dır. Elektrikli otomobiller konusunda devrim yaratan Tesla'nın akımı Alman devlerini (Mercedes, BMW, Audi, Porsche, VW) hepsini tektek dize getirdi. Bir zamanlar otomobil sektörüne yön veren marka Mercedesken artık bu rolü Tesla üstlenmektedir. Otomotiv dünyasında her marka Tesla'ya rakip olmaya çalışıyor helal olsun Tesla helal olsun Elon!

    YanıtlaSil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..