Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Yeni nesil van; yılın uluslararası vanı seçildi; PEUGEOT e-EXPERT

Yeni PEUGEOT e-EXPERT, 1992 yılında piyasaya çıkışından bu yana Uluslararası Yılın Vanı ödülüne layık görülen altıncı PEUGEOT modeli olmasıyla öne çıkıyor. Yeni PEUGEOT e-EXPERT günlük yaşamı kolaylaştıran bir çalışma alanı, en güncel araç içi teknolojiler ve iddialı bir tasarımla rahat bir kullanım sunuyor ve farklı kullanım alanlarına uyarlanabiliyor.
 IVOTY:

Bu kısaltmanın ardında, bir ticari araca verilebilecek en prestijli ödül olan “Yılın Uluslararası Vanı” ödülü yatıyor. Kazanan, bu alanda uzmanlaşmış olan 25 dergiyi temsil eden 25 uluslararası gazeteciden (Avrupa, Rusya ve Türkiye) oluşan bir jürinin oylarıyla seçiliyor.Kazanan araç, bir yıl boyunca gövdesinde “Yılın Uluslararası Vanı" logosunu sergileyebiliyor. Bu ödül, tüm PEUGEOT e-EXPERT proje ekiplerinin projeye olan bağlılığını ve inancını yansıtıyor.PEUGEOT markası, kurulduğu 1992 yılından bu yana bu ödülü altı kez kazandı:


 


Güçlü ve farklı bir tarz, PEUGEOT’nun yeni nesil elektrikli vanı:

Markanın seçme özgürlüğü konseptine sadık kalan yeni PEUGEOT e-EXPERT, içten yanmalı versiyonların kaslı, sağlam ve iddialı tasarımını birçok ayırt edici özellikle tamamlıyor.

Dış tasarım:

Dikroik Aslanlar (bakış açısına bağlı olarak renk değiştiren bir uygulama), “Look Paketi” seçeneğiyle birlikte önde ve arkada sunuluyor,

sol ön tarafta bir yükleme kapısı

Önde belirgin bir ara ızgara, Arkada bir “e-EXPERT” logosu.İç mekan:

Elektrik sistemine uyarlanmış renk matrisine sahip analog bir gösterge tablosu,

Mevcut şarj noktalarını ve kalan şarj seviyesine bağlı olarak menzili de gösteren TomTom Traffic 3D

Bağlantılı Navigasyon dahil merkezi dokunmatik ekran için özel grafikler,

Yeni "e-Toggle" otomatik vites kumandası,

Sürüş modları arasında geçiş yapma olanağı sunan sürüş modu seçicisi:

Eco (60 kW, 190 Nm): Menzili uzatıyor,

Normal (80 kW, 210 Nm): Günlük kullanım için ideal,

Power (100 kW, 260 Nm): Özellikle ağır yükleri taşırken performansı artırıyor Elektrikli el freni.Günlük yaşamda üstün sürüş keyfi ve pratiklik: Yeni Nesil e-Van becerileri

Yeni PEUGEOT e-EXPERT, kompakt dış boyutları maksimum yükleme kapasiteleriyle bir arada sunuyor. Bataryalar araç zeminine gizleniyor ve böylece yükleme hacmine herhangi bir etki yapmıyor. Bu konumlandırma optimum ağırlık dağılımı oluşturarak içten yanmalı versiyonlarda olduğu gibi yüksek rijitlik seviyesi ve üstün sürüş keyfi sunuyor.

Yeni PEUGEOT e-EXPERT; özel olarak uyarlanmış bir hidrolik direksiyon sistemi, 11,3 m'lik dönüş çapı (kaldırımlar arasında kompakt versiyon) ve 1,90 m tavan yüksekliği ile (versiyona bağlı olarak) otoparklara kolay erişim gibi özelliklerle her türlü kullanım koşulunda rahat bir sürüş sunuyor.

Yeni PEUGEOT e-EXPERT, farklı kullanım gereksinimlerini karşılamak üzere içten yanmalı motorlar ile aynı versiyonlarla sunuluyor:

Van (Üç farklı uzunluk: kompakt 4,6 m, standart 4,95 m ve uzun 5,30 m),

Kombi (Standart ve Uzun versiyonlarda sabit veya katlanır olmak üzere beş veya altı koltuklu), Açık kasa (üstyapı dönüşümleri için, standart versiyon).

Ara bölmedeki kapak ve katlanan yan koltuk tabanı sayesinde modülerlik Moduwork üç kişilik koltuk ile segmentte standartları belirlemeye devam ediyor.

1000 kg'a kadar çekme kapasitesi ile römork çekme kapasitesi içten yanmalı versiyonlarla aynı kalıyor.

6,6 m³'e kadar kargo kapasitesi ile 1.275 kg'a kadar yük taşıma kapasitesi içten yanmalı motorlar ile tamamen aynı.

Tamamen elektrikli teknolojisi, yeni Nesil e-Van verimliliği:

EMP2 (Verimli Modüler Platform) çok enerjili modüler platform üzerine yükselen Yeni PEUGEOT eEXPERT, 100 KW güç ve maksimum 260 Nm tork üreten tamamen elektrikli motoruyla; titreşim, gürültü, vites değiştirme, koku ve tabii ki CO2 emisyonu olmadan ilk hareket anından itibaren yüksek çekiş gücü ve akıcı bir sürüş sunuyor.

Yeni PEUGEOT e-Expert, PEUGEOT’nun iki farklı menzil seçeneği sunan ilk elektrikli aracı olarak öne çıkıyor. Kullanım gereksinimlerine bağlı olarak 50 kWh ve 75 kWh olmak üzere iki farklı lityum-iyon batarya sunuluyor.

50 kWh kapasiteli bataryaya sahip versiyonlar (Kompakt, Standart ve Uzun), WLTP (Dünya Genelinde Uyumlu Test Prosedürü) onay protokolüne göre 230 km'ye kadar menzile ulaşabiliyor.

Standart ve Uzun versiyonlar, aynı zamanda 75 kWh kapasiteli batarya ile donatılabiliyor ve bu batarya ile aynı onay protokolüne göre 330 km'ye kadar menzile ulaşabiliyor.

Farklı kullanıcı gereksinimlerini ve şarj çözümlerini karşılamak için iki çeşit entegre şarj cihazı sunuluyor. Standart olarak sunulan 7,4 kW tek fazlı şarj cihazı dışında isteğe bağlı olarak 11 kW üç fazlı şarj cihazı da tercih edilebiliyor.

Standart priz (8A): tam şarj için 31 saat (50 kWh batarya) veya 47 saat (75 kWh batarya),

Güçlendirilmiş bir priz (16A): tam şarj için 15 saat (50 kWh batarya) veya 23 saat (75 kWh batarya),

7.4 kW Wall Box: tek fazlı entegre şarj cihazı (7,4 kW) ile tam şarj için 7 saat 30 dk (50 kWh batarya) veya 11 saat 20 dk (75 kWh batarya),

11 kW Wall Box: üç fazlı entegre şarj cihazı (11 kW) ile tam şarj için 5 saat (50 kWh batarya) veya 7 saat 30 dk (75 kWh batarya),

Halka açık şarj istasyonu: uygulanan termal batarya çözümü 100 kW'lık şarj cihazları kullanma imkanı sunuyor. Böylece 30 dakikada (50 kWh batarya) veya 45 dakikada (75 kWh batarya) %80 şarj gerçekleştirilebiliyor.

PEUGEOT’nun eko sistemi:

PEUGEOT, enerji geçiş süresince müşterilerini desteklemek için üç temele dayanan bir dizi hizmet devreye alıyor:

PEUGEOT Easy charge müşterilerin şarj çözümlerine erişimini kolaylaştırıyor:

Güçlendirilmiş priz veya Wallbox kurulum çözümü ile evde,

Ağa erişim sağlayan şarj çözümü ile Avrupa'daki 190.000 halka açık şarj noktasında.

PEUGEOT Easy move müşterilerin ulaşımını sağlıyor:

"Free2move hizmetleri" uygulaması üzerinden akıllı telefonlarda bulunan "Seyahat planlayıcı" özelliğiyle uzun yolculuklar planlıyorlar,

"Mobility Pass" ile sağlanan araç kiralama hizmetleri kişisel ihtiyaçları karşılıyor.

PEUGEOT Easy care müşterilere güven veriyor:

Dijital rotalar, elektriğin gücünü keşfetmelerine olanak tanıyor,

Servis ve yol yardımı sözleşmeleri, gönül rahatlığı ile araçların keyfini çıkarmalarına olanak tanıyor,

Batarya için şarj kapasitesinin %70'i için sekiz yıl veya 160.000 kilometre garanti sunuluyor. İkinci el satışı kolaylaştırmak için her bakımda bir kapasite sertifikası veriliyor.

Bağlantılı Navigasyon ekranından veya MyPeugeot® akıllı telefon uygulamasından (versiyona bağlı olarak) ileri tarihli bir şarj programlanabiliyor. Bu sistem aynı zamanda herhangi bir zamanda şarjı başlatmayı, ertelemeyi veya şarj durumunu kontrol etmeyi de mümkün kılıyor.

Yeni PEUGEOT e-EXPERT, farklı kullanıcı gereksinimlerini karşılamak üzere; PRO ve PREMIUM donanım seviyelerinin yanı sıra ASPHALT (sürücüler için) ve URBAN (şehir içi kullanım için) versiyonlarıyla zengin bir çeşitlilik sunuyor. Her versiyon en güncel teknoloji ve sürüş destek sistemiyle donatılabiliyor.

Yeni PEUGEOT e-EXPERT, Kasım ayının ortasında Avrupa'da satışa sunuldu. Fransa'da Valenciennes yakınlarında bulunan üretim tesisi, artan siparişleri mümkün olan en kısa sürede karşılamak için çalışıyor.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..