Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Hızlı, pratik, hafif, ekonomik ve tarz görünen bir motosiklet arayışında olanlar için Yamaha D’elight 2021’i geliştirdi

Retro görüntüsüyle şehirli yaşamın trendlerine tam uyum sağlayan D’elight kadın, erkek, genç, yaşlı her yaştan insana hitap eden unisex ulaşım aracı. 125 cc EU5 uyumlu motoru ile hem çevreci hem de her bütçenin dostu.  Günlük alışverişlerin, arkadaş buluşmalarının, rutin işe gidiş gelişlerin ya da üniversiteli gencin ekonomik ulaşım çabalarının en doğru çözümü. Ve o benzerlerinin en fiti… 101 kg ağırlığı ile kıskanılan bir hafifliğe sahip!Sessiz çalışan Delight ile mahalleye girişiniz asla belli olmaz!

D’elight 2021 yılında tamamen EU5 uyumlu, oldukça sessiz ve ekonomik 125 cc motor ile yepyeni bir kimliğe büründü. Günlük rutinlerde trafikte sıkıcı hale gelen ulaşımı keyifli hale getiren D’elight, yeni motoruyla daha hızlı ve daha hafif. Onunla ara sokaklara sessizce girer çıkar, istediğiniz yere kolayca ulaşır ve park edersiniz.  Yamaha'nın optimum çalışma verimliliği sağlayan en yeni Blue Core teknolojisi kullanılarak geliştirilen yepyeni motor, maksimum torka kendi sınıfındaki diğer scooter'lardan önemli ölçüde daha düşük bir motor devri olan 5000 dev/dak'da ulaşıyor. D'elight'ın son derece düşük ağırlığının yanında bu özellik, canlı ve hassas hızlanma sağlayan mükemmel bir güç/ağırlık oranına katkıda bulunuyor.  D’elight’ın motoru, maksimum torka diğer birçok scooter'dan çok daha düşük bir devirde ulaşıyor. Şıklıktan taviz vermeden, rüzgardan korkmadan, tarz sahibi ulaşım… 

Yeni D’elight retro görüntüsüyle kült bir model olarak değerlenecek, yıllar sonra da aranan bir motosiklet olacak.  2021’li D'elight, daha yuvarlak hatlara sahip farla birlikte gömme manşonlu sinyaller ve gövdeye monte pozisyon lambası içeren unisex gövde tasarımına sahip. Yeniden şekillendirilen ön bölüm, rüzgâra karşı mükemmel koruma sağlıyor ve zorlu hava koşullarında da motosikletle yollara çıkma cesareti veriyor. Geniş ve düz ayaklık alanı kolay erişimle birlikte oldukça konforlu bir sürüş pozisyonu sağlıyor. Özellikle şık giyinmeyi seven kadınların etekten ve şıklıklarından taviz vermeden motosiklet kullanmalarına olanak veriyor.  D'elight, geniş bir sele altı bagaj bölmesine sahip. İki kişilik konforlu sele açıldığında, hava koşullarına dayanıklı bagaj bölmesi ortaya çıkıyor. Alışveriş poşetleri, sırt çantası rahatlıkla sığabilen bagaj bölmesine kask da konulabiliyor. Bu özellik kendi sınıfındaki çoğu modelde yok. 


Çok mu çok hafif!

Yalnızca 101 kg ağırlığında olan yeni D'elight, motosiklet kullanmaya yeni başlayanlar ya da kendine kolay park edilebilen hafif bir motosiklet isteyenler için ‘işte bu’ dedirtecek. Son derece düşük ağırlığı, özellikle trafikteki duruş kalkışlarda çevikliği artırmanın yanı sıra scooter'ı ayağa kaldırmayı çok daha kolay hale getiriyor.
Start- Stop ile yakıt tasarrufu maksimum seviyede. 

Kendisi ne kadar küçük olsa da ekonomisi ve çevreci yaklaşımı onu devleştiren özellikleri… Yeni D'elight, açılıp kapatılabilen en son Start-Stop motor teknolojisi ile donatıldı.  Sistem açıkken,  trafik ışıklarında veya kavşaklarda durduğunda Start-Stop işlevi, çevreye verdiği zararı en aza indirmek ve yakıt maliyetlerini düşürmek için motoru otomatik olarak durduruyor ve frenler bırakıldığında ve gaz kolu döndürüldüğünde hemen yeniden çalışıyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..