Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Yeni Yerli Crossover Hyundai Bayon Yüzünü Gösterdi

i10 ve i20'ye kardeş geliyor.Hyundai’nin yeni crossover SUV modeli Bayon, tasarımı hakkındaki sır perdesini kaldırdı.İlk çizimlere göre otomobilin güçlü ve etkileyici tasarım özelliklerine sahip olduğu anlaşılıyor.Bayon, duygusal tasarımı yenilikçi çözümlerle birleştirerek Hyundai’nin Sensuous Sportiness tasarım kimliğini pekiştirecek.Hyundai Assan İzmit fabrikasında üretilecek yerli crossover SUV model Bayon’un tasarımı hakkında ipuçları taşıyan görseller paylaşıldı. Bir kısmı karanlıkta kalmış görsellerde dahi aracın yüksek teknoloji ürünü bir tasarıma sahip olduğu ilk bakışta anlaşılıyor.Hyundai, Bayon’un duygusal değeri yüksek bir tasarımla yenilikçi çözümleri birleştirdiğini ve aynı zamanda Sensuous Sportiness tasarım felsefesinin son ürünü olduğunu vurguluyor. Ön kısımda yer alan bant şeklindeki hava girişi ve dar gündüz sürüş LED lambaları, otomobile genişlik hissiyatı kazandırıyor. Geniş ızgara ise alt kısma doğru yayılarak otomobile oldukça güçlü bir duruş sağlıyor.
Farlar ise gündüz sürüş LED lambalarından ayrı bir yerde konumlandırılarak ön tarafa benzersiz bir aydınlatma mimarisi oluşturuyor. 

Otomobilin arka bölümünde de benzer bir görünüm bulunuyor. Fren lambaları, ince kırmızı bir çizgi ile birbirine bağlanmış ok görüntüsü oluştururken aynı zamanda otomobilin yan kısmına doğru taşmaya devam ediyor. Arka bölümü daha estetik ve çarpıcı hale getiren bu tasarım özelliği, otomobilin geniş görünmesinini de sağlamış oluyor. Önümüzdeki haftalarda hakkında daha fazla detaylı bilginin paylaşılacağı Hyundai Bayon, 2021'in ilk yarısında İzmit’te üretilerek Türkiye ve Avrupa'da satışa sunulacak. 


5 yorum:

 1. Eski i20'yi az bi yükseltip i20 Active diye bişe uydurmuşlardı.  Yeni i20 ile de biraz oynayıp Bayon diye satacaklar gibi.  Niye bu kadar gizem yapılıyor ki?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Crossover araçlar, tüm markalarda bu şekilde. En son örnek; Egea Cross.
   Gizem, markaların tanıtım stratejileri..Aynı şekilde sistem ilerliyor!
   Kısaca, aracı biraz yükseltip, biraz daha çekici haline getirmek, tüm firmaların yaptığı bir şey..

   Sil
 2. önü kona arkası i20 olmuş

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yine, bu etkileşim çoğu markada var.Haliyle bir modelin diğerinden etkileşimi sözkonusu..

   Sil
 3. Hyundai'nin bu arka farlarını kim tasarlıyor allah aşkına gerçekten hoş değil i20. Bu da daha yumuşak formda ama tasarımı anımsatıyor. Ön farlar citroen'in ince led, kare form 2'li ya da 4'lü formları gibi 2 ayrı parçadan oluşuyor görüntüden anlaşılan. Bu ön far benim hoşuma gidiyor ama arka stop inceleyen ve güzel diyeni görmedim. Carviser fotoğraflarda hoşuma gitmemişti dedi ve incelemesinde tekrar söyledi, canlı gördüğünde de güzel değil diye. Ben de i20'yi trafikte gördüm ve hoş değil. Agresif desen evet sert duruyor ama ne bileyim bmw'nin son stopları en yumuşak formda bile güzel ve gerçekten sert duruyor çizgi hali bile. Hayırlısı olsun.

  YanıtlaSil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..