Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Yağız Gedik, Hasan Tansu, Cem Bölükbaşı, Berkay Besler, ve BMW M4 GT4; Bu Hafta Sonu Nürburgring’de

GT4 Avrupa Serisi’nde ülkemizi temsil eden ilk ve tek takım olan Borusan Otomotiv Motorsport (BOM), 4-5 Eylül tarihlerinde efsanevi Nürburgring Pisti’nde mücadele edecek.Kurulduğu günden bu yana 4 kıtadaki 20 ülkede gerçekleştirilen 400’e yakın yarışta start alan ve tarihine


 

18 şampiyonluk sığdıran BOM, GT4 Avrupa Serisi’nde sezonun 5’inci ayak yarışlarına çıkmaya hazırlanıyor. Nürburgring’de gerçekleşecek 5’inci ayak yarışlarında, 42 otomobil ve 84 sporcu mücadele edecek.


 


Toplamda 2 yarıştan oluşan serinin 5’inci ayağında BMW M4 GT4 yarış otomobilleriyle podyum için mücadele edecek olan Yağız Gedik ve Hasan Tansu 11 kapı numarasıyla, Cem Bölükbaşı ve Berkay Besler de 12 kapı numarasıyla yarışacak. Sıralama turları 4 Eylül Cumartesi günü TSİ 12:55-13:45, ilk yarış ise aynı gün TSİ 18:15-19:15 arasında düzenlenecek. İkinci yarış ise 5 Eylül Pazar günü de TSİ 11:00-12:00 saatleri arasında gerçekleşecek.Borusan Otomotiv ana sponsorluğunda yarışan Borusan Otomotiv Motorsport’un diğer sponsorları Shell, Borusan Lojistik, Borçelik, Gedik Piliç ve Glasurit’tir.
Kaynak; https://www.youtube.com/user/gt1world
www.borusanotomotivmotorsport.com
www.bomakademi.com
www.bometeam.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..