Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Karada yeni taksiler reddedilirken Deniz Taksi sayısı artıyor

Ulaşım ağını genişletmek isteyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi, raylı ve deniz ulaşımı üzerinde de çalışıyor. Ülkemiz bir deniz memleketi olmasına rağmen denizden balıkçılık ve ulaşım açısından yeterli faydalanamadığı çok açık. Üstüne birde kirletip geleceğe de kötü miras bırakıyoruz! Bu arada, İstanbullu'nun yeni nesil ve çevreci ulaşım aracı Deniz Taksilere, yeni araçlar katılıyor Haliç Tersanesi’nde yapımı tamamlanan 15 araç daha denize indirildi. Toplam Deniz Taksi Sayısı 25 oldu.Tamamı yerli ve milli olanaklarla imal edilen 24 Eylül 2021’de  tanıtımı yapılan Deniz Taksi, araç filosuna yenilerini ekledi. İlk yolcularını 10 araçla taşımaya başlayan şehrin yeni ulaşım aracı, 15’inin daha denize inmesiyle toplamda 25 araçla hizmet vermeye başladı.Engellilerin, bebek arabalı ailelerin ve bisikletlilerin de rahatlıkla kullanabileceği şekilde özel olarak tasarlan Deniz Taksiler, 50 nokta ve iskelede hizmet veriyor. Şehir Hatları’nın 46 iskelesinin yanı sıra Galataport İstanbul, Haliç Kongre Merkezi, İstinye Tekne Park ve Tarabya Tekne Park yanaşma noktalarında yolcu alabiliyor.7/24 DENİZDE, HİZMETTE

Günün her saati 7/24 kullanılabilen 10 yolcu kapasiteli Deniz Taksiler uygulama ile çağrılabiliyor. İBB DENİZ TAKSİ uygulamasına, IOS işletim sistemleri için Apple Store’dan, Android işletim sistemleri için Play Store’dan ulaşılabiliyor. Yolcular seyahat etmek istedikleri iskeleleri, tarihi ve saati seçerek rezervasyon yapabiliyor.


ARAÇ İSİMLERİ DE İSTANBULLU

Tamamı İstanbul’da yaşayan kuş türlerinden oluşan Deniz Taksilerin isimleri şöyle:

“Yelkovan, Kırlangıç, Martı, Saka, Leylek, Güvercin, Karga, Bülbül, Guguk, Serçe, Çalıkuşu, Sumru, Çulluk, Bıldırcın, Kumru, Turna, Kuğu, Suna, Florya, Yalıçapkını, Ağaçkakan, Saksağan, Baştankara, Balaban, İspinoz”


Kaynak; https://www.ibb.istanbul/

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..