Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Centilmen motosikletçiler, etkinlik, sağlık ve dikkat

 Centilmen motosikletçiler erkek sağlığına dikkat çekmek için İstanbul Kalamış’ta bir araya geliyor.Dünya çapında şık giyimli binlerce klasik motosiklet severi bir araya getiren The Distinguished Gentleman’s Ride, 22 Mayıs Pazar günü 800 şehirle eş zamanlı olarak İstanbul’da Setur Kalamış Marina’da gerçekleştirilecek. Cognitiwe’nin ana sponsorluğunda ve Coffee Manifesto’nun  desteğiyle

düzenlenecek etkinlik, Türkiye’de prostat kanseri ve erkeklerin yaşadıkları ruhsal problemlerle ilgili farkındalık yaratarak, dünya çapındaki araştırmalara maddi destek sağlamayı hedefliyor. 


Prostat kanserine ve erkeklerin yaşadıkları ruhsal problemlere ilişkin farkındalık yaratarak, tedaviye ilişkin çalışmalara maddi destek sağlamak amacıyla klasik ve nostaljik motosiklet severleri bir araya getiren The Distinguished Gentleman’s Ride, pandeminin gölgesinde geçen iki yılın ardından bu yıl 22 Mayıs Pazar günü, 100’den fazla ülkedeki yaklaşık 800 şehir ile birlikte İstanbul’da da gerçekleştirilecek. Cognitiwe ana sponsorluğunda düzenlenecek sürüşe 200’den fazla motosiklet tutkunu kadın ve erkek sürücünün en şık kıyafetleri ile katılması bekleniyor. Etkinliğin destekçilerinden Coffee Manifesto da kahve gelirinin karını kampanyaya bağışlayacak. 

Mad Men dizisinin ana karakteri Don Draper’ın Matchless motosikleti üzerindeki şık halinden ilham alan The Distinguished Gentleman’s Ride, ilk kez 2012 yılında Avustralya'nın Sidney kentinde gerçekleştirildi. Dünyadaki önde gelen erkek sağlığı fonu olan Movember Foundation yararına düzenlenen etkinlikler ile bu güne kadar 32 milyon dolardan fazla bağış toplandı


2014 yılından bu yana İstanbul’da da düzenlenen etkinliğe, konsepti doğrultusunda sadece klasik ve klasik görünümlü motosikletler ile scooter’lar katılabiliyor. Sürücülerin ücretsiz olarak katılabileceği bu etkinlikte, erkek sağlığı için bağış toplamak isteyen sürücüler kendi sayfaları oluşturabiliyor. 

 

Kaynak (ve katılım için) www.dgristanbul.com  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..