Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Yeni, yerli, elektrikli, modern ve kent için, belki 2023-24'te...

 Elektrikli otomobil ve araç konusunda Türkiye'de de  projeler yapılıyor, çalışmalar -  geliştirmeler sürüyor, hayata geçiyor. Kimi yakında, kimi bir yıl sonra, kimi de yollarda.. En azından bunlardan birini Almanya'da gerçekleştirilecek        IAA Transportation Fuarı'nda görmek mümkün olacak gibi!!!Geçtiğimiz günlerde bir basın bülteninde; tamamen Türk Mühendisleri'nin emekleriyle ortaya çıkarılan elektrikli bir aracın Hannover Şehri'nde tanıtılacağından bahsedilmişti.Söz konusu aracın kompakt yapıda, yenilikçi, 10-15-20 kWh güçlerinde bataryalar, evden 3 ile 5 saat arasında şarj edilebileceğine dair özelliklerinden bir kısmını öğrenmiştik.
O araç, bu araç (lar) mı olacak? Kent yollarında taşıma amaçlı olacak ama belki sonraki zamanlarda otomobil veya minivan tarzında bir versiyonda eklenebilir.Muhtemel Bazı Teknik Özellikler;

Motor; elektrikli

Taşıma hacmi; 4 m3

Kapasite; 1000 kg


Menzil; 150 km

Azami Hız; 60 / 80 Km

Şarj süresi; 3/5 saatBatarya; 10-15-20 kWh

Sınıf; L

Tırmanma; % 20

Ar-ge/İmalat; Anadolu Isuzu / AOS


 Hayati Bir Sigorta: Trafik Sigortası  


Patenti alınmış görsellerle basın bülteninde verilen bilgileri birleştirmeye çalıştık. Belki de  verilen görsel ve bilgilerle tahmin ettiğimiz özellik ve görüntülerden farklı araç-lar ortaya çıkacak!


Trafik Kazası Teminat Limitleri Ne Kadardır? 

Kaynak; Türk Patent ve Marka Kurumu (Görseller)
Basın Bülteni

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..