Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Yeni Hyundai KONA, Şimdi Daha Cesur ve Daha Dinamik; Benzinli, Hibrit, Elektrikli, N Line...

Hyundai Motor Company, B-SUV modeli KONA’nın yeni neslini tanıtan ilk görselleri yayınladı. Tamamen elektrikli bir model baz alınarak geliştirilen Yeni KONA, fütüristik bir tasarımla öne çıkıyor. Önceki jenerasyona göre yükseltilmiş bir şekilde karşımıza çıkan model, evrensel bir mimariye ve değişik zevklere hitapeden motor tiplerine ve versiyonlara sahip. Tamamen elektrikli (BEV) başta olmak üzere, hibrit elektrikli (HEV) ve içten yanmalı motor (ICE) opsiyonlarıyla gelen KONA, daha fazla sportif bir görünüm ve sürüş isteyenler için de N Line versiyonunu sunuyor.Yeni KONA, ödüllü IONIQ serisini takip ederek çok daha yenilikçi ve geliştirilmiş EV fonksiyonelliği ile bir adım öne çıkıyor. Sürdürülebilir mobilite ve teknoloji odaklı tasarım düşüncesine bağlılığını koruyan Yeni KONA, aynı zamanda çeşitli aktarma organlarıyla da hem sürüş hem de yakıt ekonomisine vurgu yapıyor.Yeni KONA, daha dinamik bir sürüş için sürücü odaklı iç mekan sunuyor. Daha cesur kabiniyle estetiğe de önem veren otomobil, SUV hissiyatını da artırmış. Kullanıcılara maksimum yaşam alanı sağlamak için bir önceki nesle göre (EV) 150 mm daha uzun bir şekilde geliştirilmiş. Böylece uzunluğu 4.355 mm'ye çıkarılan otomobilin yine önceki modele göre genişliği 25 mm ve dingil mesafesi de 60 mm artmış.

Yeni KONA, çoğu aracın aksine, tamamen EV modeller başrol olarak geliştirilmiş. Bu geleneksel olmayan yaklaşım, Yeni KONA’nın tüm versiyonlarına teknoloji odaklı tasarım felsefesi getirmiş oldu. Kısacası, benzinli motor tipindeki tasarım da elektrikli modelleri anımsatıyor.Yeni KONA'nın tasarım özelliklerine bakıldığında pürüzsüz ve aerodinamik bir ambiyans dikkat çekiyor. Özellikle EV varyantında zirveye çıkan düz çizgi halindeki LED DRL gündüz farları ve tamponun her iki köşesine yerleştirilen farlar, otomobilin karakteristik özelliğini vurguluyor. Ayrıca, KONA'nın bu yeni nesil Parametrik Piksel özelliği, Hyundai'nin popüler EV serisinin farkındalığını gözler önüne seriyor.


Yeni KONA, parametrik yüzeylerle dolu bir otomobil. Tasarımın dört bir yanındaki keskin ve çapraz çizgiler, aşağıdan yukarıya doğru çıkarak gövde üzerinde müthiş bir kontur oluşturuyor. Arka kısımda ise yine çizgi şeklindeki lamba ve spoylerin saten krom çıtasına entegre edilmiş yüksek teknolojili bir stop lambası (HMSL) bulunuyor.


Tasarımdaki piksel grafik ayrıntılarına yine pikselden ilham alan 19 inç alaşım jantlar destek veriyor. İsteğe bağlı olarak tercih edilebilen siyah yan aynalar ve tavan rengiyle satın alınabilecek olan otomobil, N Line versiyonda da daha geniş hava girişlerine sahip gövde kitiyle sükse yapıyor. N Line versiyon, çift çıkışlı son susturucu ve gümüş renkli yan marşpiyellere sahip.


Yeni KONA, iç mekanda da geliştirilmiş özellikler sunuyor. KONA, 12,3 inçlik çift geniş ekranlar ve kayan kokpit tasarımı sayesinde yüksek teknoloji mobilite izlenimi veriyor. Ortam aydınlatması, kullanıcı deneyimini ve rahatlığını artırırken, orta konsoldan direksiyon arkasına taşınan vites kolu sayesinde de daha geniş bir iç hacim elde ediliyor.

Hyundai, Yeni KONA modeliyle ilgili daha fazla detayı önümüzdeki aylarda açıklayacak.

11 yorum:

 1. Hyundai tüm pazarlarda rekabeti bozuyor. Tucson açık ara farkla satışlarda 5-6 yıla aşkındır tepede. İ20 desen çok farklı değil. Bayon desen aynı. Yeni Kona'da B segmentinin çok ötesinde olmuş.

  YanıtlaSil
 2. Uzakdoğunun yegane arabası hyundai kia grubudur artık. Japonlar iyice gerilerde kaldılar. Hala atmosferik takılıyor Japonlar geriye bakan geride kalır.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sony ve Toshiba'nın başına gelenler Honda ile Toyota'nın da başına gelecek

   Sil
  2. Honda için ne denir bilmem ama Toyota araç imal ederken araç, motor, elektrik, hibrid, hidrojen dahil bir çok konuda araştırmaya devam ediyor. Toyota geri kalmaz bence..

   Sil
 3. Hyundai ve Kia son yıllarda çıtayı gerçekten çok yükseltti umarım aynı şekilde devam ederler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biraz daha yükseltirlerse almaya çoğu kişinin parası yetmez

   Sil
  2. Evet neredeyse vag grubunun yerini alacak

   Sil
 4. Hyundai ve Kia android dünyasında Samsung neyse aynı oldular. Çok iddialı ilerici ve kaliteli otomobiller yapıyorlar. VW'nin falan elektrikli araçları inanılmaz zayıf kaldı bunların yanında. Helal olsun vallahi.

  YanıtlaSil
 5. Adamlar tasarlasın, üretsin sonra da Türk bayilerinin insafına bıraksın bu araçları. Yazık.

  YanıtlaSil
 6. Tasarım konusunda hyundai kia ve Genesis i son zamanların en formda markaları olarak görüyorum. Harika olmuş

  YanıtlaSil
 7. Hyundai ve kia araba üretimi konusunda gayet iyi işler çıkarıyor olsa da , servis ve satış sonrası destek konusunda kat etmeleri gereken yol var. Araba çok güzel lakin hep dediğimiz konu , araç fiyatları ütopik seviyelerde

  YanıtlaSil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..