Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

2022'den 2023'e BMC Otomotiv

BMC Otomotiv, 2022 yılında da kamyon, otobüs, midibüs, zırhlı askeri araçlar, taktik araçlar ve kamyonlar imal etti, etmeye devam ediyor. Bu arada mevcut arge projeleri ilerlerken muhtemelen yenileri de yolda veya başlama aşamasında olabilir. Firma, çalışmalarını yeni yılın ilk günlerinde yayınladığı kısa bir video ile Youtube ta paylaşmış..Görüntülerde, ihraç edilen araçların konvoy şeklinde yollarda ilerlemesi, imalat aşamaları yer alırken bazı araçlarda büyüklü küçüklü değişiklikler göze çarpıyor.

Toplu ulaşımda, dizel kadar doğalgazlı ve elektrikli araçlarda ilgi görüyor.
BMC'nin 8.5 metrelik elektrikli Neocity aracı , bildiğimiz kadarıyla şu ana kadar tanıtılan ilk ve tek taşıt. Seri üretime geçildiği veya bir yere satıldığı hakkında bir bilgi yok.

 Ancak 2022 nin son aylarında  Avrupa da  gerçekleştirilen bir fuarda 10 metrelik elektrik Neocity de yer almıştı..
Yenilenmiş Zırhlı Amazon, bu kez farklı bir platformla ortaya çıkıyor. Video da görülebildiği kadarıyla farlar, aracın önündeki değişimler,  BMC Vuran ve Amazon'da  küçük bir makyaj operasyonu olduğunu ifade ediyor.BMC'nin araçları görev yerlerine gidiyor..2022'nin Son BMC'leri İspanya'ya Gitti, Darısı 2023'eBMC Otomotiv, Elektrikli Neocity ile ödül kazandıKaynak, https://twitter.com/BmcOtomotivTR
https://www.facebook.com/bmcotomotiv/
https://www.youtube.com/@BMCOtomotivTR
www.bmc.com.tr

3 yorum:

 1. Kendi üretimleri olan 600 hp lik yerli dizel motorları BMC kendi araçlarında kullanamaya başladı mı? Haber var mı?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hayır, Euro 3 o motor, ticari araçlarda kullanılamaz

   Sil
 2. Evet, ticari araçlarda ancak Euro6 motorlar kullanılabilir güncel olarak. Haliyle BMC de savunma araçları harici mevcut motorlarının Eu6 versiyonlarını kullanmak zorunda. Avrupa ise Euro7'yi konuşuyor.

  YanıtlaSil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..