Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Racing Team Türkiye;100. Yılda, Efsane Yarış Le Mans'ta Yarışacak

 Dünya’nın en eski ve en dikkat çekici motorsporları etkinliklerinden biri olan ve  11-12 Haziran 2023 tarihlerinde yüzüncü kez gerçekleştirilecek Le Mans 24 Saat Yarışı’nda ilk kez bir Türk takımı rakiplerini geçmeye çalışacak..Hem Cumhuriyetimizin, hem de Le Mans 24 saat yarışlarının 100. Yılına denk gelen bu anlamlı senede, Racing Team Turkey takımı Salih Yoluç liderliğinde, LMP2 Pro/Am klasmanında mutlak bir galibiyet parolası ile mücadele edecek.
Sekizi Pro/Am kategorisinde olmak üzere 24 aracın yer aldığı LMP2’de Cumhuriyetimizin 100. yılına özel olarak hazırlanan tasarımı ile piste çıkacak olan 923 numaralı takımımıza başarılar dileriz.

Salih Yoluc;  " Racing Team Turkey, 2023 Le Mans 24 saat’te yarışacak!

Hem Cumhuriyetimizin, hem Le Mans 24 saat yarışlarının 100. yılı olan bu anlamlı senede ilk defa bir Türk takımı olarak bu yarışta yer alacağız. "
" Hem LMP2, hem de LMP2 Pro/Am klasmanında mücadele edeceğimiz bu yarışta tekrar galibiyet için mücadele edeceğiz. "


" Cumhuriyetimizin 100. yılına özel olarak hazırlanan, 923 kapı numaralı Racing Team Turkey LMP2 yarışçısı huzurlarınızda. "
"  Salih Yoluc @SYoluc  22 Şub

Gectigimiz iki hafta sonunda dort yaris olarak kosulan Asya Le Mans Serisi’ni sampiyon olarak tamamladik. Hem  @ayhancanguven   ilk LMP2 deneyiminde harika bir is cikardi, hem @ceastwood28  tecrubesiyle sampiyonada tutunmamizi sagladi, ikisi de harikaydi. "Kaynak; http://www.tosfed.org.tr/
https://twitter.com/SYoluc

5 yorum:

 1. Şu Turkey ibaresinden bi vaz geçin ve kardeşim..Bu ülkenin adı Türkiye biz hindi değiliz..

  YanıtlaSil
 2. Pek hakim olmadığım için soruyorum. Hangi marka model araçla yarışılıyor? Türk üretimi olması gerekliliği var mı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Türk olma şartı yok. Ama bu kategoride yerli olarak belki Onuk Sazan yer alabilirdi. Bildiğimiz kadarıyla böyle bir plan yok!

   Sil
 3. Aracın markası ise Oreca 07-Gibson

  YanıtlaSil
 4. https://www.oreca.com/en/manufacturer/

  YanıtlaSil

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..