Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Audi, NSU, Özel, Cesaret. Dönüşüm, Gelenek, İnovasyon, Sergi

Audi Alman Motosiklet ve NSU Müzesi Neckarsulm arasındaki işbirliğiyle iki özel yıldönümü için, iki özel sergi düzenledi. NSU’nun 150. yılı ve Audi Sport GmbH'nin 40. yıl dönümü İki ortak, tek tema: NSU. Audi ve Neckarsulm şehri, geleneksel NSU markasının 150. yılını kutluyor. Audi Tradition ve Alman Motosiklet ve NSU Neckarsulm Müzesi, 150. yıl kutlamaları çerçevesinde, Audi'nin Neckarsulm fabrikasının köklü geçmişini ve NSU tarihini özel bir sergiyle aktardı: "İnovasyon. Cesaret. Dönüşüm. 150 Yıl NSU".


 


Örgü atölyesinden, Audi fabrikasına


Audi ve NSU markası, adını Neckar ve Sulm nehirlerinin birleştiği şehirden alan Neckarsulm ile çok yakın bir bağa sahip. Bisikletten motosiklete ve otomobile benzersiz bir tarihi bulunan NSU‘nun köklü geçmiş 150 yıl öncesine uzanıyor. 1873‘da Christian Schmidt ve Heinrich Stoll "Mekanik Atölye Schmidt & Stoll" ismiyle bir örgü atölyesi kurdular. Bu küçük atölye daha sonra NSU Motorenwerke AG'ye ve ardından Audi'nin Neckarsulm fabrikasına dönüştü. Serginin açılışında, sergiyle aynı adı taşıyan bir yıldönümü dergisi de yayınladı. 176 sayfalık 12 makaleden oluşan dergi, şirketin 150 yıllık tarihinin öne çıkan yönlerini geniş bir perspektifle sayfalarına taşıdı. 


 


NSU markasının tarihi; yenilikler, cesur kararlar ve olağanüstü kişiliklerle öne çıkıyor. Müzesinde de bunlara ait pek çok öne örnek yer alıyor: dünya şampiyonu motosikletler için emsalsiz bir öncü olan dört silindirli NSU 500 yarış motosikleti, rekor kıran araçlar, prototipler ve müzenin kalıcı koleksiyonunun parçası olan 85 NSU gibi 100'ün üzerinde NSU yer aldı. 


 


Alüminyum yumurta da sergilendi


"İnovasyon. Cesaret. Dönüşüm. 150 Yıl NSU" sergisi ayrıca Audi Forum’da da sergilendi. Toplam 19 otomobil, 22 moped, motorlu scooter ve motosiklet, 9 bisiklet, ilk Wankel motor, Stoll örgü makinesi ve 1:4 ölçekli ‘alüminyum yumurta’ gibi özel ürünler sergilendi. ‘Alüminyum yumurta’, 1910'ların başından kalma NSU tip 8/24 PS'nin takma adı. Gövdesi alüminyumdan üretilmişti. Bu, Neckarsulm fabrikasında hafif yapı yolunda atılan ilk adımdı. 


 


Audi Forum'daki bu özel serginin bir parçası olarak bir başka yıldönümü için de özel bir sergi düzenlendi: Audi Sport GmbH'nin 40. yıl dönümü kapsamında “Büyüleyicilik Performansla Buluşuyor” sergisi. 1983 yılında birkaç çalışanla quattro GmbH olarak kurulan Neckarsulm merkezli Audi iştiraki, bugün gelinen noktada dört halkalı markanın sportif ve ayrıcalıklı imajını şekillendiriyor. Sergi, Audi koleksiyonundaki ilk aksesuarlardan, araç kişiselleştirme seçeneklerine ve o yıllarda quattro GmbH tarafından geliştirilen ilk otomobilden, müşteri motorsporlarına ve mevcut yüksek performanslı modellere kadar Audi Sport'un kırk yıllına genel bir bakış sunuyor.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..