Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Türkiye Hava Sporları Federasyonu Drone Yarış Ligi’nin 1. Etabı Yedikule'de Yapıldı

Türkiye Hava Sporları Federasyonu Drone Yarış Ligi’nin 1. Etabı 26-27 Ağustos Yedikule Hisarı Zafer Kupası sonuçları açıklandı. Tech Drone League organizasyonu ile düzenlenen Türkiye Hava Sporları Federasyonu Drone Yarış Ligi’nde dereceye giren pilotlar madalyalarını aldılar. 
THSF Drone Yarış Ligi 1.'si Atakan Mercimek,  2.'si Nazım Tüzün, 3.'sü Hüseyin Ablak,  4.'sü Burak Mercimek 


TDL Races Kazananları

Nakdi Ödüller: 1.Kazanan 10.000 TL, 2.Kazanan 5.000 TL, 3.Kazanan 3.000 TL, 4.Kazanan 2.000 TL

TDL Races 1.'si Nazım Tüzün, 2.'si Hüseyin Ablak, 3.'sü Batu Erilkun, 4.'sü İbrahim Alper Aydın


 


THSF DRONE YARIŞ LİGİ 1. ETAP YARIŞI YEDİKULE HİSARI ZAFER KUPASI


26-27 Ağustos’ta 1600 yıllık Yedikule Hisarı’nda yapılacak yarışlara 100 sporcu kayıt yaptırdı. Teknik kurul tarafından belirlenen 64 sporcu, 12 engel ve 12 dönüşten oluşan 4.000metrekarelik filelerle güvenlik önlemi alınmış, gündüz ve gece için özel aydınlatılmış pistte yarıştılar.


Teknolojinin en üst seviyede kullanıldığı yarışlarda dronelar FPV gözlüklü pilotların yetenekleri ile 0’dan 200km’ye 1 saniyede ulaşıyorlar.


1.Gün antrenman ve sıralama turlarının uçulduğu yarışın 2.gününde eleme ve final turları uçuldu.


DRONE ve DRONE SPORUNU SEVENLERİ, YARIŞLARIN YANI SIRA EĞİTİCİ VE EĞLENDİREN ETKİNLİKLER KARŞILADI


FPV drone pilotları rekabetin ve sporun tadını doyasıya çıkarırken ziyaretçiler de deneyim alanlarında teknolojik ve interaktif etkinliklerle keyifli vakit geçirdiler.


Sahnede ziyaretçilerin pilot uçuşlarını canlı olarak izleyebileceği led ekranların yanı sıra sunucunun drone meslek şirket ve grupları ile yaptığı söyleşiler, konserler gerçekleşti.


PİLOTLAR KIYASIYA MÜCADELE EDERKEN SEYİRCİLER DE ONLARLA AYNI HEYECANI YAŞADI

Özel dizayn edilmiş ve aydınlatılmış yarış pistinde, profesyonel pilotlar hikayelerinin güçlerini, dronelarının hızları ile açığa çıkardılar. 

Her geçen gün daha da gelişen drone teknolojisini sportif ve profesyonel olarak eğitimli bir şekilde gerçekleştiren pilotlar, birinci gün antrenman turları, sıralama turları, ikinci gün ise eleme yarışlarından sonra final yarışları ile şampiyonluğa ilerlediler. Yarışlar ve etkinlikler tüm gün sürerken; 200 km hıza 1 saniyede çıkan dronelar, final yarışlarını akşam saatlerinde, LED’lerle özel olarak ışıklandırılmış, 1000 metrekarelik güvenlik fileleriyle çevirili, 12 engel ve 12 dönüşten oluşan toplamda 4.000 bin metrekare üzerine kurulu pisti en önde tamamlamak için kıyasıya yarıştılar.


Pilotlar; quad droneları, FPV (First Person View) ve özel radyo kumandaları ile seyircilere heyecan dolu bir yarış keyfi yaşattılar.  Droneların üzerindeki kameradaki görüntüyü gözlüklerinden takip eden pilotlar, özel dizayn edilmiş pisti en kısa sürede tamamlamak için kıyasıya mücadele ederken; pilotların gözlüğündeki görüntü sahnedeki LED ekranlarda canlı verildi ve seyirciler de pilotlarla aynı heyecanı yaşadılar.


Kaynak; https://thsf.org.tr/tr

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..