Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

En Yeni Elektrikli ve Hibrit Araçlar, 9-10 Eylül’de Yenikapı’da Deneyimleniyor!

Türkiye’de ilk kez 2019 yılında düzenlenen Elektrikli ve Hibrit Sürüş Haftası’nın dördüncüsü, Bridgestone’un ana sponsorluğunda, 9-10 Eylül 2023 tarihlerinde, saat 10:00 ile 18:00 arasında, Yenikapı - İstanbul’da gerçekleştirilecek. Etkinlik kapsamında ABB, Castrol, Citroën, E-Garaj, EniSolar, G-Charge, Honda, Hongqi, KIA, Lexus, Lixhium, Lumhouse, MG, Renault, Suzuki, Skywell, Sharz, Toyota, Voyah ve Wallbox gibi markalarının en yeni modelleri test edilebilecek, ürün ve hizmetleri incelenebilecek. 


 

 Türkiye Elektrikli ve Hibrid Araçlar Derneği (TEHAD) desteğiyle, Bridgestone’un ana sponsorluğunda, Akbank’ın Green Carpet sponsorluğunda, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Enerji A.Ş. iş birliğiyle, Electric Hybrid Cars Dergisi tarafından düzenlenen etkinlik kapsamında, otomobil ve teknoloji meraklıları hafta sonu boyunca, elektrikli araçları pist üzerinde deneyimleme şansı bulabilecek.Türkiye’nin ilk ve tek tüketici deneyim odaklı elektrikli sürüş etkinliği, halka açık ve ücretsiz olarak gerçekleştirilecek. Katılım için kayıtlar, etkinlik günü alandaki kayıt masalarından veya elektriklisurushaftasi.com web sitesi üzerinden yapılabilecek. “Duymak Yetmez, Denemek Gerek” sloganıyla gerçekleştirilecek etkinlik kapsamında ayrıca TEHAD öncülüğünde 9 Eylül Dünya Elektrikli Araçlar Günü de kutlanacak.

Türkiye Elektrikli ve Hibrid Araçlar Derneği (TEHAD) ve Electric Hybrid Cars Dergisi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Elektrikli ve Hibrit Sürüş Haftası, 9-10 Eylül 2023 tarihleri arasında, saat 10:00’da başlayarak saat 18:00’e kadar, İstanbul - Yenikapı’da bulunan etkinlik alanında gerçekleştiriliyor. Türkiye’de ilk kez 2019 yılında düzenlenen, bu yıl Bridgestone’un ana sponsorluğunda, Akbank’ın Green Carpet sponsorluğu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Enerji A.Ş. iş birliğiyle, Electric Hybrid Cars Dergisi tarafından düzenlenen “Elektrikli ve Hibrit Sürüş Haftası”nda, aralarında, ABB, Castrol, Citroën, E-Garaj, EniSolar, G-Charge, Honda, Hongqi, KIA, Lexus, Lixhium, Lumhouse, MG, Renault, Suzuki, Skywell, Sharz, Toyota, Voyah ve Wallbox gibi markaların, çevreci,sessiz ve teknoloji odaklı en yeni elektrikli ve hibrit modelleri de test edilebilecek. 
Geçtiğimiz senelerde olduğu gibi 2023 yılında da otomotiv, teknoloji, finans, mobilite markalarının desteklediği etkinlikte, ülkemizde pazara sunulan modellerden, henüz Türkiye’de yollara çıkmayan modellere kadar, birbirinden özel elektrikli ve hibrit araçlar boy gösteriyor. Aynı zamanda, üniversitelerin ve girişimcilerin katılımıyla yerli projeler de misafirlerin beğenisine sunuluyor. Etkinlik kapsamında, otomobil ve teknoloji meraklıları bir hafta sonu boyunca elektrikli araçları pist üzerinde deneyimleme şansı buluyor. Bununla birlikte ziyaretçiler, drone yarışları, otonom araç parkuru, elektrikli karavan çalışmaları, elektrikli deniz araçları ve solar destekli şarj üniteleri gibi birçok farklı çalışmayı yakından izleme şansına sahip oluyor.Elektrikli ve Hibrit Sürüş Haftası kapsamındaki tüm aktiviteler halka açık ve ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor. Katılımcılar kayıtlarını etkinlik alanında veya elektriklisurushaftasi.com web sitesi üzerinden yapabilecekler. 

Bu Etkinlik Neyi Hedefliyor?

Bilgi ve Deneyim Aktarımı: Tüketiciler, elektrikli ve hibrid otomobiller hakkında hala yeterli bilgiye sahip degiller. Bu etkinlik, tüketicilerin, sektör profesyonelleri ve araç kullanıcıları ile bir araya gelmesini hedefliyor.

Gerçek Deneyim: Duymak yetmez, denemek gerek. Bu etkinlik, tüketicilere test araçlarıyla gerçek bir deneyim imkanı yaratmayı hedefliyor.

Farkındalık: Bu etkinlik, yeni dünyadaki otomobil endüstrisinin farklı alanlardaki paydaşlarını (şarj istasyonları, lastik üreticileri, yedek parça vs.) ve bu alanlarda tüketicinin duyacağı ihtiyaçlar konusunda bilgilendirmeyi hedefliyor.

Diyaloğu Artırmak: Bu etkinlik, kanun yapıcılar, otomobil markaları, yerel yönetimler, şarj istasyonu markaları, danışmanlar ve tüketiciler arasındaki iletişimi artırmayı hedefliyor.

Yenilikle Buluşma: Türkiye’deki elektrikli otomobil kullanımının gelecek 5 yıl içinde şimdiye göre 10 kat artması bekleniyor. Bu etkinlik, tüketicileri yenilikle erkenden buluşturmayı hedefliyor.Kaynak; Basın Bülteni
www.elektriklisurushaftasi.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..