Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

Yeni bir elektrikli araç, yeni bir Otokar...

Otokar, savunma ve otomotiv alanındaki çalışmalarını elektriklendirmeye devam ediyor.. Güncel olarak, savunma araçlarında Elektrikli Akrep II , yolcu taşıyan araçlarda e-Centro, e-Kent, e-Kent Mafsallı (körüklü) olmak üzere  dört adet elektrikli araç var. Bugünlerde bir yenisi daha eklendi!


 

14-17 Eylül 2023 tarihleri ​​arasında Bulgaristan'ın Filibe (Plovdiv)  şehrinde gerçekleştirilen Uluslararası Teknik Fuarı'nda  Otokar; Atlas, e-Atlas ve e-Centro modellerini ziyaretçilerin karşısına çıkardı.
Otokar, bu fuarla ilk kez elektrikli kamyonunu da tanıtmış oldu.Elektrikli Atlas, şimdilik ve dışarıdan görebildiğimiz kadarıyla dizel motora sahip kardeşinden  ön panjuruyla farklılık gösteriyor.Güç olarak ta büyük ihtimalle,  12 metre uzunluğa sahip otobüs e-Kent'in teknik özelliklerine yakın olacaktır. Buna göre 210 kWh / 280 kWh / 350 kWh seçenekli bir  Li-ion NMC tipi batarya taşıması mümkün!

Yeni, Yerli, Gizemli Otomobil ve eBus

Diğer taraftan,Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği'nin düzenlediği İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni'nde, Otokar;  “Altın İhracatçı” ödülünü aldı.


" Otokar exhibits Atlas, e-Atlas and e-Centro vehicles at the International Technical Fair held in Plovdiv, Bulgaria, between 14-17 September. " " Otokar, 14-17 Eylül tarihleri ​​arasında Bulgaristan'ın Filibe kentinde düzenlenen Uluslararası Teknik Fuarı'nda Atlas, e-Atlas ve e-Centro araçlarını sergiledi."


Atlas'ın uzaklarda (bir benzeri veya) akrabası var; onunda teknik özellikleri şu şekilde;

Dingil mesafesi (mm) 3360
Boyutlar (mm) 5995*2060*2330 / 5995*2200*2330
GVW (Kg) 6000
Anma Yükü (Kg) 2810
Şarj Başına Sürüş Kilometresi (km) 310

Pil İmalatçısıi CATL
Güç Değeri (kW·h) 81.14
Şarj Modu Hızlı Şarj


Motor tipi Kalıcı Mıknatıslı Senkron Motor
Nominal/Tepe Güç (kW) 60 / 100
Nominal/Tepe Torku (N·m) 450 / 1000
Kaynak; www.otokar.com.tr/
https://www.linkedin.com/company/otokar/
https://twitter.com/OtokarGlobal/
https://www.foton-global.com/
https://twitter.com/OtokarAS

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..