Yerli Araç Kullan, TÜRKİYE Kazansın.Vatandaşımız KAZANSIN

HONGQI E-HS9 Segmentinde En Büyük Elektrikli Model

Çin'in en köklü otomobil  üreticisi Faw Group'un lüks markası elektirkli HONGQI E-HS9 modelinin Türkiye lansmanını Swissotel Bosphorus’da gerçekleştirdi. 300’e yakın iş insanı, sanatçı, sporcu ve cemiyet hayatından özel davetlilerin katılımıyla gerçekleşen lansmana Trabzonspor Başkanı Ertuğrul Doğan, Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel, Başakşehir’in başarılı futbolcusu Deniz Türüç katılım sağladı.  HONGQI lansmanına Çin Başkonsolos Yardımcısı  Wu Jian ‘da heyetiyle birlikte katılım sağladı. 

 

Geceye katılan davetlilere konuşma yapan  D ve D Motorlu Araçlar A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Kaya: “Bugün burada gerçekten özel bir anı paylaşmak için toplandık. “Çin'in en köklü otomobil üreticisi Faw Group'un lüks markası HONGQI’yi Türkiye’ye getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Çin Devlet Başkanı'nın resmi aracı olan HONGQI markasının elektrikli E-HS9 modeli ile Türkiye'deki kullanıcılara benzersiz bir lüks deneyimi yaşatacak olmanın heyecanını sizlerle paylaşıyor olmaktan da son derece mutluyuz. Böyle özel bir gecede bir arada olduğumuz için katılım sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi. 


Çin Başkonsolos Yardımcısı Wu Jian  HONGQİ Türkiye lansmanında yaptığı konuşmasında:

Türk Dostlarımıza Mükemmel Bir Sürüş Deneyimi Sunacak

“HONGQİ Çin’de herkes tarafından bilinen tanınmış bir markadır. 1958’den beri yıllar boyunca Çin Devler Başkanları kullandığı gibi diplomatik protokol aracı olarak da birçok önemli diplomatik etkinlikte yer aldı. HONGQI otomobilleri, Çin'de güvenlik ve konforlarıyla tanınır ve inanıyorum ki Turkiye'de de lansmandan sonra Türk dostlarımıza mükemmel bir sürüş deneyimi sunacak” dedi


Konuşmasına iki ülke markaları arasındaki iş birliklerinin öneminden bahseden Wu Jian:

Türk Otomotiv Endüstrisi için Daha Fazla Fırsat Yaratmasını Umuyoruz

“HONGQI gibi üstün Çin otomobil markalarının, Türk otomobil markalarıyla işbirliğini güçlendirmesini, ürün teknik seviyesini sürekli olarak iyileştirmesini ve Türk otomotiv endüstrisi için daha fazla fırsat yaratmasını umuyoruz. Böylece, Türk ve hatta dünya çapındaki tüketicilere daha fazla seçenek sunabiliriz. Çin Başkonsolosluğu, her zaman Çin-Turkiye dostane işbirliğine çeşitli alanlarda destek ve yardım sağlayacaktır. Son olarak, HONGQI otomobilinin Turkiye'deki lansmanının büyük bir başarı getirmesini diliyorum”  diyerek davetlileri selamladı.  


 


Konuşmalar tamamlandıktan sonra ses ve görsel efektler eşliğinde sunulan elektrikli HONGQI E-HS9 modeli gece boyunca davetlilerin yakın ilgisini çekti. 


HONGQI E-HS9 Segmentinde En Büyük Elektrikli Model    


Çin’in en eski ve en büyük otomobil üreticilerinden biri olan FAW Group tarafından devlet başkanları ve üst düzey devlet görevlileri için lüks segmentde üretilen HONGQI bir SUV modelin sahip olabileceği en lüks iç ve dış tasarımlardan birine sahip. HONGQI E-HS9 1.731 mm yüksekliği ve 2.010 mm genişliği ile segmentinde en büyük elektrikli otomobil olma özelliğini de taşıyor.  


480 Km Menzile Sahip


HONGQI E-HS9 245 kW’lik 551 HP’lik elektrikli motoru, 751 Nm maksimum torkuyla 0-100 km/h hızlanması 4,8 saniyelik en dinamik versiyonu ve 99 kWh’lık bataryasıyla yaklaşık 480 km menzile sahip. HONGQI E-HS9 sürüş kolaylığı, konforu ve ileri teknoloji özellikleri ile SUV segmentinde oyunun kurallarını değiştirecek özellikleri de ortaya koyuyor. Yüksek kalite, son teknoloji özelliklerle donatılmış olan HONGQI sürüş kontrolü ve güvenliği en yüksek seviyede sağlarken, lüks ve konforu ön planda tutmayı da başaran bir elektrikli model olarak karşımıza çıkıyor. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir..